Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Alfa GT V6 Vs. Mazda RX-8 - Fifth Gear

  1. #1
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default Alfa GT V6 Vs. Mazda RX-8 - Fifth Gear

    Alfa GT V6 Vs. Mazda RX-8 - Fifth Gear Клипче
    http://www.autoclips.net/detail.php?id_video=3429
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Я ме поправете ако греша, но ми се стори че чух за маздата че е 1300 кубика, вярно че е роторна ма чак пък толкоз......?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default


  4. #4

    Default

    не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by none-of-you
    не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар
    Е като е загубила алфата дай да търсим проблема в това ,че кара жена.
    По-умният отстъпва са казали хората не че има нещо общо в този случай или "Smart car..." както се казваше в една реклама

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Я ме поправете ако греша, но ми се стори че чух за маздата че е 1300 кубика, вярно че е роторна ма чак пък толкоз......?
    Абсолютно правилно си чул!И аз първия път много се учудих.Като се замисля въобще не ми е известен тоя тип моторизация(знам само че няма цилиндри )
    '99 156 1.9 JTD SP3

  7. #7
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by none-of-you
    не че нещо....но жена да кара...и то в "предаване" такава имитация на Top Gear...наистина е без коментар
    не че нещо ама тая жена ще свие сърмите на цялото мъжко шофьорство в страната ни,така че първо се запознай после се изказвай и предаването е не по-малко професионално от топ гиър,а който го е изгледал и слушал ,те хората си го казаха-тежка с предно
    весела коледа

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ванкеловият двигател няма не само цилиндри, а и клапани 1300 кубика не са никак малко за такъв мотор. Имам едно много хубаво обяснение на работата на Ванкеловия двигател, но е на хартия .
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами роторните мотори имат много по високо кпд и от 1.3 изкарват над 200 коня (това последните разработки на мазда) доколкото си спомням тези мазди набират за около 6 сек до сто та е нормално да духнат алфата. просто конструкцията на мотора няма нищо общо с познатите ни.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Ами роторните мотори имат много по високо кпд и от 1.3 изкарват над 200 коня (това последните разработки на мазда) доколкото си спомням тези мазди набират за около 6 сек до сто та е нормално да духнат алфата. просто конструкцията на мотора няма нищо общо с познатите ни.
    ванкела не е с много по високо кпд а просто ако се прави аналогия с бутален двг трябва ванкела да се разглежда като ДВУтактов ..демек 1.3=2,6 не е кой знае какво чудо
    най гадното е че ванкела набира обороти като миксер ,докато алфа в6 е музикален инструмент пък и предно срещу задно няма шанс ... ама алфа едва ли ще направят нещо по въпроса

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by MrXzender
    blaa
    Не че нещо,но съм запознат за какво става дума в това предаване.Точно и затова го казах в по-горният пост.
    Това предаване е яко комерсиализирано (донякъде и top gear е така) така че е нормално така популярните японски спортни коли на острова да се представя и доста по-добре (ако за момент се забравят за техническите характеристики).Ако си гледал линка,ще разбереш че коментара на другите двама беше нещо от сорта "учудвам се,че резултата с маздата беше толкова нисък".Защо нисък ? Може би яко "бие" алфата с толкова голям резултат и казват все лоши неща за дадена марка следващият път няма да има какво да представят от тази марка ? (освен ако не наемат freelancer автомобили).
    Този род предавания си е яко комерсиализиция.Копиране на score board-а от top gear и т.н.Да не говорим за поставянето на жена (блондинка - нищо лично към тях,просто факт) в такова предаване - ами това ако не е "за цвят" и аудитория...Може да се спомена и начина,по който говорят и представят нещата - т.е. държането пред камера.Абе доста може да се говори по въпроса.

  12. #12

    Default

    Какво значение има дали кара мъж или жена. Важното е, че са карани от един и същ човек. и на мен ми харесва повече Top Gear. Особено новият им е сезон е невероятен. В Fifth Gear може да са по-обективни за разлика от Jeremy Clarкson, но предаването е някак си безразлично.

    Вижда ми се нормално RX8 да бие GT GTA...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Разлог
    Posts
    34

    Default

    Ето тук може да се види как работи "Ротационния двигател"



    Този двигател егати и компресията прави на горивото преди да се възпламени...


  14. #14
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Я някой, по запознат да каже като разход как са тия ДВГ? Износоустойчивост и т.н..... А бе има ли бъдеще в тях?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #15
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Я някой, по запознат да каже като разход как са тия ДВГ? Износоустойчивост и т.н..... А бе има ли бъдеще в тях?
    Aбе като разход не са големи - имат по голямо КПД, този последния беше определен за двигател на годината -(ама от кого забравих ) Та спецялно това поколение ванкелови двигатели - новото казват че е много добро. Само Мазда прави сериино ванкелови двигатели-много е скъпа разработката на такъв двигател и като цяло двигателя е скъп. Мен ме кефи защото е различно и звучи много различно-чух го пред магазина на Мазда срещу ВМА - по случайност минах когато изкарваха червената резачка отт магазина(сигурно сте я виждали през витрината)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •