Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Идея за изпускателни колектори...

  1. #16

    Default

    Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....
    Отиди при Драго в Екстрим тунинг-той е твоят човек
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18

    Default

    Колега много ли е изтъняла тръбата така от снимката не може да се познае? Ако не е изтъняла много, според мен с нагряване и подходящ шаблон от вътре би могло да се изпъне! Нагряването ... малиново червен цвят около (~500*С) и напъваш отвътре с шаблона (като щанга) така нагряваш локално само деформираното и покачваш температурата с горелката... ако се оправи оправи, ако ли не и се скъса... нова тръба. Между другото колко е вътрешния диаметър... мисля си за нагряване и подходяща "сачма" или дорник със заоблен като сфера връх и да го набиваш... според мен има възможности за оправяне, зависи колко е изгоряла/изтъняла. Ако се скъса винаги можеш да сложиш нова тръба или кръпка.
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #19
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    fade, бате нали прочете цялата тема, защото както написа Ферариста, не трябва да се променя ъгъла под който е в момента, а ако се скъса после напасването е отврат и става само на място като е монтирано всичко, иначе и аз се поразчетох и става това което казваша, ама вероятността да се скъса е доста голяма!!! В краен случай може и това да се опита!

  5. #20
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси некадърниците, чак се плаша.....обиколих почти 5 аспухаджийници, 3 от който уж реномирани, казвам им да фиксират двата края на тръбите, да изрежат цялото от край до край и да сложат ново парче с по голям диаметър, те гледат като пръднали и викат докарай колата.....ми ще им я докарам, само че не тука в СТЗГ......ей затва предпочитам да си оризиля нещо, но да мога след това да знам че сам съм си го направил, и то точно както аз си искам....
    Добре де, ти кога пак ще си по София, пиши ми ЛС ако искаш може да те заведа тука при един майстор при нас, досега той винаги ми е правил изпускателната истема и съм много доволен! Аз по късно ще му се обадя и ще му покажа снимките да го питам дали може да го направи и за колко пари естествено!!! Ако те устройва нищо не пречи да го направиш тука!

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    ..., не трябва да се променя ъгъла под който е в момента, а ако се скъса после напасването е отврат и става само на място като е монтирано всичко, ...
    Абе това е топлоустойчива стомана да не е кашкавал, ако не е много изтъняла тръбата което няма как да се разбере по-снимки няма да се скъса или изкриви. Ако човека който го прави е достатъчно сръчен и опитен ще го изпъне и няма да личи много дори. Изпъвали сме с греене и верижка от сачми кривки на мотоциклетни ауспуси от неръждаема стомана там нещата са още по кофти щото неръждавейката е като пружина стомана и има голям коефициент на после-действие... само с греене става.

    ПП
    Забравих... ако отрежете кривия участък ще изгубите устойчивостта на тръбата и геометрията наистина ще отиде на кино! При заварката ще деформира също така че заварката пак трябва да се прави на място! Не напразно хората са искали да се занесе колата при тях.
    Last edited by fade; 18-02-2009 at 18:14.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #22
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Абе това е топлоустойчива стомана да не е кашкавал, ако не е много изтъняла тръбата което няма как да се разбере по-снимки няма да се скъса или изкриви. Ако човека който го прави е достатъчно сръчен и опитен ще го изпъне и няма да личи много дори. Изпъвали сме с греене и верижка от сачми кривки на мотоциклетни ауспуси от неръждаема стомана там нещата са още по кофти щото неръждавейката е като пружина стомана и има голям коефициент на после-действие... само с греене става.

    ПП
    Забравих... ако отрежете кривия участък ще изгубите устойчивостта на тръбата и геометрията наистина ще отиде на кино! При заварката ще деформира също така че заварката пак трябва да се прави на място! Не напразно хората са искали да се занесе колата при тях.
    Добре де, ти от къде си? Ако си някъде по трасето му, като знаеш как става, вземи и му помогни да го направи, Ферариста е супер пич и тъкмо можеш да помогнеш на колега в нужда

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Добре де, ти от къде си? Ако си някъде по трасето му, като знаеш как става, вземи и му помогни да го направи, Ферариста е супер пич и тъкмо можеш да помогнеш на колега в нужда
    На драго сърце... само, че съм в посока 300 км противоположно на трасето му
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24

    Default

    Значи задължително искам да махна цялата тръба от началото до края, щото е поне с половин сант по малък диаметър от входа и изхода, ако мога така да се изразя.....
    Нямаше да е особенно сложно да се сложи това на един винкел, да се прикапе от двата края да не шава, да се резне участъка, да се направи една тръба по приблизителните видими размери и форма на старата, и да се лепне на мястото......ама тия тука са велики, и с такива пипкави неща не им се занимава, те искат да им закарам колата, да ми сменят цялата генерация, и то така както те си искат, и да им дам седмична заплата....
    Това остава висящо, като качим двигателя тогава ще го правя - не го карам в СФ щото всички части са все още тука, и ще ги карам накуп за смяната на двгтата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ники ако колектора е при теб дай да го взема като идвам да ти я направя и да ти я пусна после по куриер.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ники ако колектора е при теб дай да го взема като идвам да ти я направя и да ти я пусна после по куриер.
    И си траеш досега......при мен е, в събота като идваш ще го вземеш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •