Page 627 of 880 FirstFirst ... 127527577617625626627628629637677727 ... LastLast
Results 9,391 to 9,405 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9391
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Към колко ватов да се ориентирам...35,55 или друг
    35 са по-масови и са ти напълно достатъни.
    Last edited by MUROMAN; 28-07-2013 at 23:07.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #9392
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    35 са по-масови и са ти е напълно достатъни.
    Абсолютно.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #9393
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    1 Въпрос: Как мога да разбера къде е проблема на уреда за отчитане на темп. на вода?
    Уреда не отчита нищо, като дам на късо на датчика също не реагира. Някакви идей че леко почва да ме дразни като не го виждам каква е темп.

    Някой да има ляв мигач (здрав) на народна цена? )) че моя леко е счупен.

    п.с. Захванал съм се да си жуля броните и ще ги пръскам цвета на купето... Че много ме кефи като ги няма черните лайсни
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #9394
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    1 Въпрос: Как мога да разбера къде е проблема на уреда за отчитане на темп. на вода?
    Уреда не отчита нищо, като дам на късо на датчика също не реагира. Някакви идей че леко почва да ме дразни като не го виждам каква е темп.

    Някой да има ляв мигач (здрав) на народна цена? )) че моя леко е счупен.

    п.с. Захванал съм се да си жуля броните и ще ги пръскам цвета на купето... Че много ме кефи като ги няма черните лайсни
    Продават се нови мигачи по около 15 лв.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #9395
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    1 Въпрос: Как мога да разбера къде е проблема на уреда за отчитане на темп. на вода?
    Уреда не отчита нищо, като дам на късо на датчика също не реагира. Някакви идей че леко почва да ме дразни като не го виждам каква е темп.
    Значи много е вероятно проблемът да е в самия уред. Другият момент е, че в тая система май освен датчика за уреда, е вързан и датчика за лампата за достигната максимална температура на водата. И ако се разменят, уредът не бачка. Ако имаш и датчик за налягането на маслото, който също там, стават три кабелчета за три датчика и ако си ги объркал веднъж става зор да се улучат

  6. #9396
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Подарявам чек панел за 155(този,който е с дачиците за вратите).
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #9397
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Подарявам чек панел за 155(този,който е с дачиците за вратите).
    Брат знам,че съм за бой,но ситуацията е малко деликатна и за това не съм ти се обаждал,ако на някой му трябва по спешно нека го взима,а аз не знам кога изобщо ще смогна да мина покрай вас.Бях ти споменал,че при първа възможност ще се отбия,но уви не е имало такава.
    Успех и извинявай ако по някакъв начин съм ти объркал плановете.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #9398
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Подарявам чек панел за 155(този,който е с дачиците за вратите).
    Сложи си го у хола на секцията, иначе ще забравиш как изглежда 155 от вътре))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9399
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    43
    Posts
    1,018

    Default

    Един бърз отговор ми трябва....еднакви ли са радиаторите за климатика на бензиновите и дизеловите
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  10. #9400
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Я подскажете какво ще се случи ако надуя малко без да разредя двигателя?! Говорим за лек надув?!
    Ако може да се включи някои които има опит ще е по-добре...
    (знам че има такива опити успешни...)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #9401
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Я подскажете какво ще се случи ако надуя малко без да разредя двигателя?! Говорим за лек надув?!
    Ако може да се включи някои които има опит ще е по-добре...
    (знам че има такива опити успешни...)
    Ако питаш Джереми Кларксън (опитен автомобилист) ето:

    - What can possibly go wrong !?

    , а ако все пак духне гарнитурата, счупи сегментите, прегрее буталата или пък не оправдае очакванията малкия надув въпреки мъчната настройка на инжекциона :

    - It could be worse.

    Иначе...
    При лада най-често се наблюдава мощно духане на гарнитури придружено с топене на бутала и/или чупене на сегменти и каналите им предимно между първи и втори компресионни.
    Буталата повличат в цилидъра от жегата и НЕтурбо хлабините в целия двигател. Износването е най-голямо в полата на буталото обратно на посоката на въртене на коляновия вал т.е. при 155 частта от полата към купето.
    При фиат/ланча 2.0 8/16в разликата в дебелините на буталата (изключая еднаквите дебелини на сегментите) между атмосферен/турбо е буквално двойна, като при турбо варианта полата е и около сантиметър по дълга и разстоянието между двата компресионни сегмента двойно.
    Малко надув си го представям като малко ефект, но със средства за настройка, правене и преправяне на разреден 2.0 до около 8:1 и 1 бар надув, който би издържал два пъти повече мъки

    Ааааа ма ти си с ризи Значи 0.2 надув и 151 к.с. = 130 155-цови коне
    Last edited by mitaka_cs; 02-08-2013 at 16:13.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  12. #9402
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Ако питаш Джереми Кларксън (опитен автомобилист) ето:

    - What can possibly go wrong !?

    , а ако все пак духне гарнитурата, счупи сегментите, прегрее буталата или пък не оправдае очакванията малкия надув въпреки мъчната настройка на инжекциона :

    - It could be worse.

    Иначе...
    При лада най-често се наблюдава мощно духане на гарнитури придружено с топене на бутала и/или чупене на сегменти и каналите им предимно между първи и втори компресионни.
    Буталата повличат в цилидъра от жегата и НЕтурбо хлабините в целия двигател. Износването е най-голямо в полата на буталото обратно на посоката на въртене на коляновия вал т.е. при 155 частта от полата към купето.
    При фиат/ланча 2.0 8/16в разликата в дебелините на буталата (изключая еднаквите дебелини на сегментите) между атмосферен/турбо е буквално двойна, като при турбо варианта полата е и около сантиметър по дълга и разстоянието между двата компресионни сегмента двойно.
    Малко надув си го представям като малко ефект, но със средства за настройка, правене и преправяне на разреден 2.0 до около 8:1 и 1 бар надув, който би издържал два пъти повече мъки

    Ааааа ма ти си с ризи Значи 0.2 надув и 151 к.с. = 130 155-цови коне
    Точно защото видях колко средства и нерви и тн се изисква да се турбинира 2.0 8В ги пиша тея работи (пряко съм замесен дори в изработката на колектора и генерацията)...
    (ще изчакам и други мнения... аз за мен си мисля ,че трябва да работи и без преправяне/разреждане)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #9403
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Днеска разбрах по не особено приятен начин, че червения антифриз, който налях зимата е доста добър. Намерил си е път за бягство мръсникът. През гарнитурката на водната помпа. Абе онзиден гледам-казанчето почти празно. Петно туй онуй не виждам. Днеска като погледнах-нещо мокра ми изглежда водната помпа покрай гарнитурата. Но тъй то-като си я сменях сам и не съм стегнал много яко болтчетата. Па и сигурно е хубаво да се маже със силикон там.

  14. #9404
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Здравейте колеги..
    Искам да ви питам дали е възможно от прегънат маркуч на хидравличната помпа тя самата да вие ?
    Вече трета помпа хидравлична слагам пак и пак вие.. Преди малко лежах под колата и го забелязах маркуча, този главния които влиза в помпата..!
    И друго : еднакво ли вие ролка и хидравлична помпа, понеже имам и ролка за смяна, някои има ли някакви наблюдения ?

  15. #9405
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    43
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    еднакво ли вие ролка и хидравлична помпа
    Ми охлаби ремъка на хидравликата и ще разбереш дали е помпа или ролка
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 627 of 880 FirstFirst ... 127527577617625626627628629637677727 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •