Page 707 of 880 FirstFirst ... 207607657697705706707708709717757807 ... LastLast
Results 10,591 to 10,605 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #10591
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    хванати са с щипки
    Със щипки е пластмасовата основа към моторчето,нагревателя и самото стъкло са лепени...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  2. #10592
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Със щипки е пластмасовата основа към моторчето,нагревателя и самото стъкло са лепени...
    Ее, не знам-мойте огледала май нямат подгряване, но след демонтаж не съм ги лепил стъклата-имат си щипки, с които се захващат към кръглата основа на моторчето

    П.С. Не че е лошо да се залепят де-щом са сложили хората лепенка, явно има защо

  3. #10593
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Некой мушил ли е 225-35-17 ?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #10594
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Имам познат който караше старото купе с 215/35/17 и савсем леко му опираха отзад външният ръб при бабунки.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #10595
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Имам познат който караше старото купе с 215/35/17 и савсем леко му опираха отзад външният ръб при бабунки.
    Аз съм слагал за проба 215-45-17 и не ми опира изобщо но не знам за 225
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  6. #10596
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги, нормално ли е при тези температури сега да ми загрява колата до степен да пуска перки-за градско каране става въпрос. Влизам днеска в града и след няколко минути каране почна да пуска перките. Освен това забелязвам, че и маслото ми се загрява повече сякаш. Викам абе щом на мене ми е горещо, значи и на колата й е горещо Но все пак като цъкнах на климатроника посочи 14 градуса навън

  7. #10597

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги, нормално ли е при тези температури сега да ми загрява колата до степен да пуска перки-за градско каране става въпрос. Влизам днеска в града и след няколко минути каране почна да пуска перките. Освен това забелязвам, че и маслото ми се загрява повече сякаш. Викам абе щом на мене ми е горещо, значи и на колата й е горещо Но все пак като цъкнах на климатроника посочи 14 градуса навън
    Моята пускаше перката в такова време (говорим за изключен климатрон) докато не свалих радиатора и изкъпах и двата радиатора с водоструйката. Оттогава не се чува в такова време... Преди това през лятото на климатик в града стрелката подминаваше доста 90-те градуса, а след банята не мърда оттам. Верно, че съм с фиатовия матор, ама май тая болест я имах и при верижната.

  8. #10598
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Моята пускаше перката в такова време (говорим за изключен климатрон) докато не свалих радиатора и изкъпах и двата радиатора с водоструйката. Оттогава не се чува в такова време... Преди това през лятото на климатик в града стрелката подминаваше доста 90-те градуса, а след банята не мърда оттам. Верно, че съм с фиатовия матор, ама май тая болест я имах и при верижната.
    Обаче само външно ли си го къпал радиатора или си го промивал и вътре?

  9. #10599

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Обаче само външно ли си го къпал радиатора или си го промивал и вътре?
    Първо налях добавка за промиване на охладителна система, мисля беше Liqui Moly(въпреки че сума народ ме убеждаваше да не го правя,щото щели да ми се разкапят уплътнения, съединения, парно и т.н. - нищо подобно не се случи, а го правих на 15-годишна кола). После източих антифриза, свалих радиатора, измих основно отвън него и климатичния (нямаш може би идея що боклуци имаше наблъскани между ламелите), даже си поиграх да оправя и изкривените ламели по питата на климатичния Сглобих, налях нов антифриз и ... вече три години без проблеми. Просто колата стана друга.

  10. #10600
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Първо налях добавка за промиване на охладителна система, мисля беше Liqui Moly(въпреки че сума народ ме убеждаваше да не го правя,щото щели да ми се разкапят уплътнения, съединения, парно и т.н. - нищо подобно не се случи, а го правих на 15-годишна кола). После източих антифриза, свалих радиатора, измих основно отвън него и климатичния (нямаш може би идея що боклуци имаше наблъскани между ламелите), даже си поиграх да оправя и изкривените ламели по питата на климатичния Сглобих, налях нов антифриз и ... вече три години без проблеми. Просто колата стана друга.
    Ясно, благодаря ти, колега-явно ще трябва и аз да се позаиграя с радиаторите. И без това отдавна се каня да го направя

  11. #10601
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Побеля ми главата с тая охлаждаща система.Първо се предаде термостата,смених го.После радиатора протече,и него смених.За капак на цялата работа умря и мотора на вентилатора,добре,че имах резервен такъв.Монтирах го,смених 40 амперовия бушон(беше изгорял) и вентилатора завъртя при студен мотор.Релетата прозвънени,не е в тях проблема и датчика на радиатора работи.Днес смятам да разглобя кутията с релетата до радиатора,там да не би нещо да е попрегоряло.И така.

  12. #10602
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Побеля ми главата с тая охлаждаща система.Първо се предаде термостата,смених го.После радиатора протече,и него смених.За капак на цялата работа умря и мотора на вентилатора,добре,че имах резервен такъв.Монтирах го,смених 40 амперовия бушон(беше изгорял) и вентилатора завъртя при студен мотор.Релетата прозвънени,не е в тях проблема и датчика на радиатора работи.Днес смятам да разглобя кутията с релетата до радиатора,там да не би нещо да е попрегоряло.И така.
    Съчувствам ти Дано се оправи всичко

  13. #10603
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега релето за мотора на перката се намира под кората отляво на волана.Това реле се оправлява от датчика на радиатора.Това е за втората скорост ако перката се върти по-бавно т.е.на първа скорост проблема е от веригата на климатика но за нея не съм много на ясно

  14. #10604
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Некой мушил ли е 225-35-17 ?
    Па да питам...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  15. #10605
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги, някой от вас досега сменял ли е маркучите на масления радиатор? Върти ми се нещо, че май не може да лесно да се развиват откъм самия радиатор...

Page 707 of 880 FirstFirst ... 207607657697705706707708709717757807 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •