Page 800 of 880 FirstFirst ... 300700750790798799800801802810850 ... LastLast
Results 11,986 to 12,000 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #11986
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Моя десния също се движи с мъка, за разлика от шофьорския ... предполагам някакво почистване и подмяна на смазката биха подобрили нещата, но не ми се занимава в тоя студ...

    Ъъъ ... и весело посрещане на Новата - дано е по-щастлива и спокойна, и ни донесе повече приятни моменти и усмивки! Наздраве!!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #11987
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Моя десния също се движи с мъка, за разлика от шофьорския ... предполагам някакво почистване и подмяна на смазката биха подобрили нещата, но не ми се занимава в тоя студ...

    Ъъъ ... и весело посрещане на Новата - дано е по-щастлива и спокойна, и ни донесе повече приятни моменти и усмивки! Наздраве!!!
    Виж дали не е от копчето. И при мене е така, ама като натисна дясното копче, тръгва нормално.


    П.П. Весело посрещане и успешна нова година!

  3. #11988
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Кое моторче е за клапата топло-студено
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #11989
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Кое моторче е за клапата топло-студено
    Ае, за много години...сега е студено....през юли ще стане топло....не се занимавай с глупости...ти на пияно си разглобил колата да го еба.......това което е вързано с кранчето...
    Наздраве на всички...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #11990
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ае, за много години...сега е студено....през юли ще стане топло....не се занимавай с глупости...ти на пияно си разглобил колата да го еба.......това което е вързано с кранчето...
    Наздраве на всички...
    Да уе...глупости са щото на тебе ти дуе врело от парното нали ...а това не е моето парно....тия дни ше се нацепим и ше го изкъртим...писна ми дедовия
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  6. #11991
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Да уе...глупости са щото на тебе ти дуе врело от парното нали ...а това не е моето парно....тия дни ше се нацепим и ше го изкъртим...писна ми дедовия
    ь
    Не така бе бате......до някъде си прав...детето ми беше оставило 155-та за празниците....нема грижи...палим...и дакото излезнем от квартала.....жега....ама се дължи на термостата....никога не съм имал грижи с тия клапи.....ебем ли ги как бачкат....ама като се качим на 156-та...печка да еба....и ташаците сумати време на стафидки......ебати дизела...трудно грее....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #11992
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Дал съм 100лв за термостат,радиаторчето смених,махнах тръбичките и сложих маркучи към и от радиаторчето и...чеп,на един познат една от многото коли е 190 2,0 дизел...вътре няма въздух..ври,давам ти го него като пример щото е 10г по дърто а има 10 пъти по силно парно...изнервям се
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  8. #11993
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Момци,само при мен ли ел. джамовете се движат с некакви зверски мъки или просто нещо е недомислено :/
    Има нещо недосмислено в тия коли Моята е по същия начин. Шоферската върви перфектно ама пасажерската върви много измъчено иии малко по-добре с дясното копче, но проблема не е в копчетата - чистени са. Другия недостатък в тия коли е (поне при тия с климатроника, не знам на другите дали е така), че не можеш да пуснеш да духа на няколко места едновременно .... Дайте съвети да го излъжем тва
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  9. #11994
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Има нещо недосмислено в тия коли Моята е по същия начин. Шоферската върви перфектно ама пасажерската върви много измъчено иии малко по-добре с дясното копче, но проблема не е в копчетата - чистени са. Другия недостатък в тия коли е (поне при тия с климатроника, не знам на другите дали е така), че не можеш да пуснеш да духа на няколко места едновременно .... Дайте съвети да го излъжем тва
    Ае то и да може да се пусне да духа на няколко места, струва ми се, че просто няма да има сила да обдуха качествено. Просто е слаба струята, не знам защо така. От степените/резистора ли е нещо, не знам. Фучи ручи под жабката вентилатора, а през духалките едваам. Мисля някой път да му дам директно 12 волта на вентилатора, да видя дали ще духне по-силно.

    А стъклата просто са си бавни според мене. Някъде в ръководството бях чел за нормалното време за вдигане, не ми се стори много бързо. Така или иначе това не е болка за умиране

  10. #11995
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ае то и да може да се пусне да духа на няколко места, струва ми се, че просто няма да има сила да обдуха качествено. Просто е слаба струята, не знам защо така. От степените/резистора ли е нещо, не знам. Фучи ручи под жабката вентилатора, а през духалките едваам. Мисля някой път да му дам директно 12 волта на вентилатора, да видя дали ще духне по-силно.

    А стъклата просто са си бавни според мене. Някъде в ръководството бях чел за нормалното време за вдигане, не ми се стори много бързо. Така или иначе това не е болка за умиране
    Няма нищо недомислено! Струята на въздуха от духалките е с нормална сила също така и температурата му!Едно време при мен и 4-те прозореца се смъкваха/качваха с една и съща скорост, сега вече има разлики леки...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11996
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Добре, пичове... Ако го оставя на АВТО режим дали ще духа от няколко места едновременно ? След малко ще я тествам
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  12. #11997
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Няма нищо недомислено! Струята на въздуха от духалките е с нормална сила също така и температурата му!Едно време при мен и 4-те прозореца се смъкваха/качваха с една и съща скорост, сега вече има разлики леки...
    Ами то може да не е недомислено специално за духалките, може при мен да е проблемът, но няма как да знам Но ми се струва, че не е само при мене, щото много колеги се оплакват от потене на стъклата, което има според мене има връзка и с духалките-ако са по-силни и да се потят, ще ги одухва по-бързо

  13. #11998
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Това с потенето не е до духалки...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #11999
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Еми, колеги, на авто режим при мен цяла вечер стоя в краката лампичката, НО духаше и на джама отпред Подразни ме, че духа само в краката де ама пак поне е на няколко места... Не откривам топлата вода със сигурност А потенето не е до духалки да.... при мен много странно се запотяват само задните прозорци
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  15. #12000
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Потенето е проблем на 155 модела. Тънки стъкла и тънки ламарини, няма как да не кондензира, поради температурна разлика от двете страни. Дори сам в колата, пак кондензира по стъклата отвътре. Важното да е сравнително нов въздушния филтър и да се вкарва свеж въздух отвън. Така пак ефекта е по-слабо наблюдаван.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 800 of 880 FirstFirst ... 300700750790798799800801802810850 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •