Page 79 of 880 FirstFirst ... 2969777879808189129179579 ... LastLast
Results 1,171 to 1,185 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #1171
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Пф...Ясно....Ами пиши после многооо ли се озори със смяната...

    А моята си пукна геройски...на цялата газ... така както и подхождаше..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #1172
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #1173
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Aхааа...ето че се издаде защо ти върви толкова колата


    Тренди а да не би и ти тия дни да си строшил?? Или преди си имал такива проблеми


    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе как чупите, това дет се нечупи....
    тези скорости са наистина кът солетии просто не издържат на всеки ден гас мадъ факъ
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  4. #1174
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post


    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------



    тези скорости са наистина кът солетии просто не издържат на всеки ден гас мадъ факъ
    за 17 години и маслото не съм сменял никакъв проблем, на 320000км смених съединител( и той не беше заминал, но беше заминал притискателният лагер)...е вярно не ръчкам до краен предел...но за да я юркаш здраво си трябва да обърнеш внимание на много неща в колата и да ги усилиш и подготвиш за тоя начин на каране....така става, когато автомобил за всекидневна употреба, го газиш до дупка
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #1175
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Еми ще ги газим...нали за това са ги направили жабарите....Ако не бяха сложили 140коня нямаше да я газя .... Е аз пробвах да се огранича...сложих и газова уредба ама уви нищо не ме спря ...Съдба...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #1176
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Айде една подтема - пробвали ли сте легендите като учебни коли и как се отразяват на младите шофьори и шофьорки? През почивните дни направихме няколко часа на полигон с приятелката ми и тя забеляза, че 155-цата се кара по-лесно и по-добре спира от БМВ е36, каквато и беше учебната.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #1177
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Айде една подтема - пробвали ли сте легендите като учебни коли и как се отразяват на младите шофьори и шофьорки? През почивните дни направихме няколко часа на полигон с приятелката ми и тя забеляза, че 155-цата се кара по-лесно и по-добре спира от БМВ е36, каквато и беше учебната.

    И като почнат да ти я тряскат по дупките
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #1178
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    колеги проблем - счупих каре и алфата не може да мръдне. слава богу белята стана пред дома при маневрите.. ще я правя ясно обаче нямам вложката. оказа се че и наоколо (става дума дружба 2хем си имаме практикер) няма такава. та някой ако знае със сигурност къде има (не ща бета тем подобни) да казва
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  9. #1179
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Айде една подтема - пробвали ли сте легендите като учебни коли и как се отразяват на младите шофьори и шофьорки? През почивните дни направихме няколко часа на полигон с приятелката ми и тя забеляза, че 155-цата се кара по-лесно и по-добре спира от БМВ е36, каквато и беше учебната.
    При мен е точно обратното - и на жената и на сестрата е трудно да ми карат колата. Може и аз малко да ги шашкам докато карат де, ама като цяло им идва малко трудно. Но и съединителя и волана не са ми от най-леките

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    за 17 години и маслото не съм сменял никакъв проблем, на 320000км смених съединител( и той не беше заминал, но беше заминал притискателният лагер)...е вярно не ръчкам до краен предел...но за да я юркаш здраво си трябва да обърнеш внимание на много неща в колата и да ги усилиш и подготвиш за тоя начин на каране....така става, когато автомобил за всекидневна употреба, го газиш до дупка
    е то тия дето карат като баби, мотора и другите ходови карантии са здрави в момента в който купето е вече грохнало! При по-рацерите е обратното, купето е на немска каска от каране, а мотор и карантии са вече изтормозени яко


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #1180
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by alf View Post
    колеги проблем - счупих каре и алфата не може да мръдне. слава богу белята стана пред дома при маневрите.. ще я правя ясно обаче нямам вложката. оказа се че и наоколо (става дума дружба 2хем си имаме практикер) няма такава. та някой ако знае със сигурност къде има (не ща бета тем подобни) да казва
    Ако искаш може да минеш до нас да ти дам да си свършиш работа. А, ако искаш направо да си купиш - железарията в кв. "Требич"(от дясната страна се пада, ако движиш към околовръстното). Вложката е Hens - тънкостенна, здрава и за гедоре 1/2. Mimouzunov и аз се оборудвахме от там.

    Моята "совалка" ще поостане в бокса, че излезнаха някои проблеми(иначе утре ще изтръгна най-после скоростите). Днес 1/2 от времето, което прекарах под колата, ми замина по борба с щангите. Всичките са зверски разбити. Имах 1 бр. заварявана от 2-те страни и с тампон направена, а не оригинално, както е с шарнирче, и една крива. Последната направо ми се разпадна в ръцете, а шарнирчето и остана на превключвача. За да е романтиката пълна и гайката му се заобли, та ще си остане там, но това не ме бърка. Тъпото е, че щангите, които си купих преди 4 години са до 1 с по 1 см. по-къси. Т.е. (за незапознатите) щангите са за Типо, а тия нещастници от "Стамболийски" 155 са ми ги набутали за алфови. Ето това е разликата м/у търговеца и търгаша. "Пеперудата" е добре от към рейката, но към планката с щангите е доста износена и ще пробвам оправяне с "тефлон мод", тип като за тракащ спирачен апарат.

    Някой знае ли, дали има шанс да сложа Тъповите щанги и да мога да превключвам? Ако не знае, като се изгърча да ги закача към новите скорости ще напиша, но естествено предпочитам да си спестя един монтаж/демонтаж в повече.
    Last edited by TRENDi; 25-09-2009 at 20:42. Reason: По неграмотно написан пост не съм имал...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #1181
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    При мен е точно обратното - и на жената и на сестрата е трудно да ми карат колата. Може и аз малко да ги шашкам докато карат де, ама като цяло им идва малко трудно. Но и съединителя и волана не са ми от най-леките

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------


    е то тия дето карат като баби, мотора и другите ходови карантии са здрави в момента в който купето е вече грохнало! При по-рацерите е обратното, купето е на немска каска от каране, а мотор и карантии са вече изтормозени яко
    По лек волан несъм имал на собствената си кола ... карах едно БМВ е36 на един приятел с много хубава хидравлика , също така иедна 190тка дизел пак на един приятел с много хубава хидравлика . Но на 155 също много ми харесва , другите ми 2 алфи небяха с такава хубава хидравлика !
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  12. #1182
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    При мен е точно обратното - и на жената и на сестрата е трудно да ми карат колата. Може и аз малко да ги шашкам докато карат де, ама като цяло им идва малко трудно. Но и съединителя и волана не са ми от най-леките

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------


    е то тия дето карат като баби, мотора и другите ходови карантии са здрави в момента в който купето е вече грохнало! При по-рацерите е обратното, купето е на немска каска от каране, а мотор и карантии са вече изтормозени яко
    На баба и купето е здраво.....баба знае кое е най добро, затуй е доживяла до сега)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #1183
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    При мен е точно обратното - и на жената и на сестрата е трудно да ми карат колата. Може и аз малко да ги шашкам докато карат де, ама като цяло им идва малко трудно. Но и съединителя и волана не са ми от най-леките

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------


    е то тия дето карат като баби, мотора и другите ходови карантии са здрави в момента в който купето е вече грохнало! При по-рацерите е обратното, купето е на немска каска от каране, а мотор и карантии са вече изтормозени яко
    На 155-цата воланът не е лек, не е и тежък, колата просто има префектна управляемост и би трябвало да се кара по-лесно от кола с прекалено силна хидравлика, дето не усещаш накъде въртиш. А съединителят - миналата година го сменях и е доста мек, даже като подкарам 156-ца или 166-ца ми се струват с много твърд съединител.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #1184
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    "Нещо ми тропа долу в дясно"
    Като карам направо и карам по дупките нищо не тропа, при ляв завой също но при десен ДААА ;(

    Тропането става при ниска скорост при малки остри неравности. Примерно по не асфалтиран път с едър чекъл потропва доста при десен завой.

    Шарнирче, накрайник ?
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #1185
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Часът е 1.20 през ноща...Преди 15мин се прибрах...От къде ли? От срещата...с коя ли? С НЕЯ...Тя красивата, тя пленяващата, тя сърцеразтуптяващата....просто тя...The Legend 155 2.5 V6 93" rosso...




    Всъщност вечерта трябваше да протече като среща с гаджето(говоря за човешко същество)....а протече като някакъв филм в мисли за нея...нея...любовницата...ТЯ!Мъркащотo V6 котенце, което с леко подканяне се превръща в разярена лъвица гонеща стадо антилопи(голфове)....Ключовете бяха в джоба ми...нямаше ли най-после да свърши тази среща с гаджето? Копнеехх да се кача в нея..нея....любовницата...ТЯ! И ето! Мрънкане, женски прищявки и лека караница...Но не не не...това ни най-малко не ме накара да се ядосам...Напротив...знаех че отивам при нея....нея....ТЯ!

    Седнах вътре...завъртях ключа 800об. и нищо...нищо...прекрасния V6 беше толкова балансиран,че не се усещаше никакви вибрации или потропване или звук....Потегляне...1500-2000-3000об..аххх какъв звук...с какъв финес се ускорява тази кола до 3К...Прескачане на 3000об. ииии злобно изреваване на шестака...6К и втора предавка...ооооо дааа знаех че тази вечер ще правя секс и го правех вече...точно с нея и точно в този момент... Леко отпускане на педала и отново...3000об. злобно изреваване страхотно разгръщане на целия въртящ момент и всичките 165коня....всичко остава на заден план...картината толкова бързо се променя...И кой постави тези ограничения на скоростта?....Човек усеща че държи в ръцете си нещо! Нещо повече от кола... Машина която като че ли прилича на човек...Стъпила здраво на земята...с уникално пътно поведение и с невероятен звук съпровождащ мига на върховен екстаз...30км. по-късно и всичко свършва...Знам че е време да я прибера...паркирам я и я оставям да си полежи кротко, знаейки че ще ме чака...и скоро ооо скорооо пак ще го правим....

    http://www.youtube.com/watch?v=-YuEXIZJX9o

    http://www.youtube.com/watch?v=euDLm1AZrc8

    П.П Изневярата е лошо нещо...но тооолкова приятно...особенно когато си самотен...(пак говоря за коли )

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...560#post565560
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 79 of 880 FirstFirst ... 2969777879808189129179579 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •