Page 826 of 880 FirstFirst ... 326726776816824825826827828836876 ... LastLast
Results 12,376 to 12,390 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12376
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Преди време съм ползвал найт брейкър плюс и бях доволен от тях. Според мен това е може би най-добрия избор за халогенна крушка.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  2. #12377
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Преди време съм ползвал найт брейкър плюс и бях доволен от тях. Според мен това е може би най-добрия избор за халогенна крушка.
    Да, аз в тях се заглеждам понеже са на по-човешка цена ...
    Но както всички знаем - няма безплатен обяд - по-добрата видимост на пътя с Nightbreaker Unlimited (110% по-ярка от стандратна крушка) е свързано пък с почти наполовина по-кратък живот ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #12378
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Може за идеята като сменяте разните крушки, да замерите все пак като пуснете фаровете какво е напрежението на самата букса на крушката (при светещ фар и работещ двигател) и респективно на акумулатора!
    Ако има голяма разлика м-у двете напрежения нее добре.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #12379
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Гледах и това ... ама не на колата, а в нета - разликата е минимална.
    Става дума за 55W халоген и 35W ксенон де - за 50W ксенон не знам как е вече ...

    P.S. А вие как се справяте с прецаканите винтове за регулиране на фаровете??? Аз последно подлагах некви шайби тук-там, за да постигна що-годе нормалната картинка на осветяване на пътя...
    Last edited by Alfa User; 05-11-2016 at 21:10.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #12380
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Още един минус на тия обсъжданите крушки : Правило ли ви е впечатление, че тези "по-силните" водят до едно леко опушване на фара от вътрешната страна и евентуално покритието на рефлектора заминава по-бързо?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #12381
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post

    P.S. А вие как се справяте с прецаканите винтове за регулиране на фаровете??? Аз последно подлагах некви шайби тук-там, за да постигна що-годе нормалната картинка на осветяване на пътя...
    И мене това ме вълнува... миналата седмица рзглабях единия фар напълно и смазах всички вътрешни водачи с грес. Обаче пак превърта отгоре като се опитам да го регулирам. Някой беше писал, че ги върти директно с еврейската звезда отгоре, обаче явно трябва да се пробие малко гредата, щото не виждам как ще се пъхне ключе там.

  7. #12382
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    А аз доволен... Днес до преди малко си играх с алф...
    Механико-магнитния дебитомер заработи а и помпата бензинова подмених (новата е бошовска за бмв е39 540)
    Дебитомера беше само тестван грубо така да го кажа (някои неща са висящи или не са захванати вообще)... Важното е че идеята работи, трябва да се лепят магнити и да се настроива, но става...

    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #12383
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    И мене това ме вълнува... миналата седмица рзглабях единия фар напълно и смазах всички вътрешни водачи с грес. Обаче пак превърта отгоре като се опитам да го регулирам. Някой беше писал, че ги върти директно с еврейската звезда отгоре, обаче явно трябва да се пробие малко гредата, щото не виждам как ще се пъхне ключе там.
    Да т15 по спомен е точният инструмент, за навътре/навън обикновени Г-образно т15 върши работа без пробиване на дупки, но за нагоре надолу трябва да се пробие дупка възможно най-централно над зъбчатката за реглажа и да не забравяте да подложите нещо между гредата и фара, което да предпази от стружки и евентуално съприкосновение на бургията и зъбчатката !!!!!

  9. #12384
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Абе с фарове на по 20 години си е дилема как да се справим ...
    Между другото, в един западен форум за Алфа бях чел, че точно това правят хората там - махат зъбчатките, разпробиват гредата, и директно регулират фара...

    И сега два въпроса към вас - при монтажа на ксенона идиота-монтьор ми е изрязал буксите на фаровете за мъгла - има ли някакво спасение, и има ли някой от вас излишни такива за да си върна халогените???

    И второ - попаднах на интересна обява в olx-а, щот така или иначе тука никой не сподели как да си направим добавки за предната броня - как ви се струва идеята, и дали изобщо има смисъл???
    Предполагам освен лепящото 3М няма да е лошо и няколко с десетки видии да се застопори цялата цигания...

    Универсален лип спойлер за брони и прагове
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #12385
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Аз със забчатките нямам проблем,всички съм ги изчистил от гняс и с по две три капки масълце се въртят перфектно.....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  11. #12386
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    И второ - попаднах на интересна обява в olx-а, щот така или иначе тука никой не сподели как да си направим добавки за предната броня - как ви се струва идеята, и дали изобщо има смисъл???
    Предполагам освен лепящото 3М няма да е лошо и няколко с десетки видии да се застопори цялата цигания...

    Универсален лип спойлер за брони и прагове
    Това и на мен ми е заседнало в съзнанието...само някакси не мога да си го представя как ще ляга по особенната форма на ръба на бронята на 155.
    Другото което си мисля, е една счупена предна броня и горната и част да се изреже по хоризонтала и да се добави отдолу на наличната броня...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12387
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Тая гума е уж много еластична и позволява лесно кривене ...
    Иначе част от друга броня не знам дали ще изглежда добре напаснато
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #12388
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Това ми напомня на една история,дето един наш колега отива при един такъв "майстор" за нещо.Вдига капака и оня бършейки ръце в мазния парцал оглежда коша.Погледът му спира върху кабелите на свещите и почва да брои-1,2,3,4...8.Поглед върху изп.колектори за всеки случай и следва реплика:Ба тя с осем свещи.Нашия не може да му извади кратуната из под капака,че да избяга.Оня не бил виждал таквоз чудо.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V,Alfa Romeo 155 2.0 8V,Lancia Delta GT

  14. #12389
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Това ми напомня на една история,дето един наш колега отива при един такъв "майстор" за нещо.Вдига капака и оня бършейки ръце в мазния парцал оглежда коша.Погледът му спира върху кабелите на свещите и почва да брои-1,2,3,4...8.Поглед върху изп.колектори за всеки случай и следва реплика:Ба тя с осем свещи.Нашия не може да му извади кратуната из под капака,че да избяга.Оня не бил виждал таквоз чудо.
    В тази връзка и моето първо пазаруване на свещи от ауто хит ли беше, един магазин на Сливница... казвам модел, мотор 1.8 и той ми вади от каталога денсото, което искам да взема. Пита ме колко броя, викам 8. Продавача - ба с какъв мотор е тази кола?!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #12390
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    бе ламБите за задна само на мене ли са ми слаби или.....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 826 of 880 FirstFirst ... 326726776816824825826827828836876 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •