Page 517 of 880 FirstFirst ... 17417467507515516517518519527567617 ... LastLast
Results 7,741 to 7,755 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #7741
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    "моторчето" за ниските обороти се управлява дирекно от ЕЦУ-то... Тоест два от кабелите на моторчето отиват в "компютъра" а последния кабел (оранжав) отива в релето което пуска + на бензиновите дюзи (това реле пуска и + към релето на бензиновата помпа а и към бобинката на релето за вариатора)
    За да забива на тея обороти "моторчето" се завърта в краино положение... Трябва да се рови и да се прегледат връзките около релетата под дебитомера, клемата на "моторчето" и като за финал клемата на ецу-то (а и самото то също )...

    Това ще го помним и ако пак се появи ще се търси проблема.

    Днес обаче цял ден не ми го е правило. Това което Румен направи е да изчистим "потенциометърчето" на дросела. Едно такова малко като кибритена кутийка и една букса се забива. Сваля се буксата, две винтчета и след това не помня с какво го почисти. За момента не дава ядове и ако така продължи значи това е бил проблема и ще го напиша и в "полезни за 155"...

    Тониииииии при мен имаш една тениска и стикер!!

    ---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Предните главини от Темпра 1.9тд стават ли на 155 1.9тд
    Какво имаш предвид под главини...

    155 отпред са сменящи се лагери
    SKF е 78лв. а FAG 70лв...

    отзад 155цата е с лагер главини:
    С АБС- цената не ми се пише....250лв. клиент..
    без -90лв. SKF

    И ДА темпрата е със същите лагери и лагер главини
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #7742
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Аз пък мисля, че тоя проблем съвсем не е само от моторчето за празния ход. Мисля, че то самото не може да вдигне на повече от, да кажем, 2000 оборота. Не знам дали сте отваряли такова, но вътре сърцевината му е разделена на три и има три медни четки, всяка от които се опира и се движи по една от трите части на сърцевината. Като стигне четката по мястото, където има пролука в сърцевината и моторчето връща оборотите, т.е. движението му и съответно въздуха, които пропуска към ДВГ-то е ограничено и не мисля, че може да пусне толкова въздух, че да форсира двигателя до 4000 оборота.

  3. #7743
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Дими, ако си прав , всичко звучи логично, то вероятно проблема наистина е в потенциометърчето...Както казах днес карах цял ден...да се надявам и следващите дни да няма проблем
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #7744
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами не съм сигурен в това, което ти казвам, но така си мисля-пробвай да прехвърлиш и потенциометъра от другата 55-ца и то ще си покаже. Да не е по-елементарен проблемът-дроселът как е? Да не би той да запецва в отворено положение нещо...щото то наистина няма пък как да се форсира,ако не й дойде въздух отнякъде

  5. #7745
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Аз пък мисля, че тоя проблем съвсем не е само от моторчето за празния ход. Мисля, че то самото не може да вдигне на повече от, да кажем, 2000 оборота. Не знам дали сте отваряли такова, но вътре сърцевината му е разделена на три и има три медни четки, всяка от които се опира и се движи по една от трите части на сърцевината. Като стигне четката по мястото, където има пролука в сърцевината и моторчето връща оборотите, т.е. движението му и съответно въздуха, които пропуска към ДВГ-то е ограничено и не мисля, че може да пусне толкова въздух, че да форсира двигателя до 4000 оборота.
    Според мен "моторчето" за ниските обороти може да накара двигателя да развие и над 2000 оборота ако нее наред нещо...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #7746
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Е,не споря,просто си мисля,че ако моторчето може да пусне толкова въздух,че да форсира мотора до 4000 оборота (което е половината от оборотомера), то тоя голям дросел колко въздух може да пусне? Така де, дроселът го отваряш наполовина, за да се форсира мотора до тея обороти и си мисля, че моторчето за празния ход не може да осигури тоя въздух...но може и да греша

  7. #7747
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Тониииииии при мен имаш една тениска и стикер!!
    ......
    отзад 155цата е с лагер главини:
    С АБС- цената не ми се пише....250лв. клиент..
    без -90лв. SKF
    Еми утре ще ти се обадя, да се разберем.

    Колкото до главината отзад, зимата бях сменял двете задни главини. Едната ми струваше 85 лв. с отстъпка при Лисан. (с АБС)
    Марката сега не и помня името /мога да го издиря/, но си бяха добри лагери. Вече направих 10К+ км без проблеми.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #7748
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Колеги, споделете лесно ли се сменят крушките за габаритите на алфа 155 8v......има ли нещо, за което трябва да се внимава да не се счупи примерно? Крушките универсални ли са за всички коли или не?
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  9. #7749
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    [QUOTE=mont78;1106019]Колеги, споделете лесно ли се сменят крушките за габаритите на алфа 155 8v......има ли нещо, за което трябва да се внимава да не се счупи примерно? Крушките универсални ли са за всички коли или не? http://am_application.osram.info/publish/index_en.html Това са ти крушките.А за смяната,първо трябва да откачиш скобите,които държат пластмасовата капачка на фара.Издърпваш буксата на габарита и си сменяш крушката.Ако е левия габарит ще трябва да си махнеш въздуховода към филтърната кутия,щото пречи.Не е кой знае каква философия.Поздрави

  10. #7750
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    [QUOTE=kendo;1106077]
    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Колеги, споделете лесно ли се сменят крушките за габаритите на алфа 155 8v......има ли нещо, за което трябва да се внимава да не се счупи примерно? Крушките универсални ли са за всички коли или не? http://am_application.osram.info/publish/index_en.html Това са ти крушките.А за смяната,първо трябва да откачиш скобите,които държат пластмасовата капачка на фара.Издърпваш буксата на габарита и си сменяш крушката.Ако е левия габарит ще трябва да си махнеш въздуховода към филтърната кутия,щото пречи.Не е кой знае каква философия.Поздрави
    Благодаря!!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  11. #7751
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Дими, ако си прав , всичко звучи логично, то вероятно проблема наистина е в потенциометърчето...Както казах днес карах цял ден...да се надявам и следващите дни да няма проблем
    Аз по телефона нали ти казах че 99% проблема е от датчика на дросела-потенциометърчето. Румбата го е обезмаслил и може и контактен спрей дае пръснал. Ако драмата се повтори - имам потенциометърче.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #7752

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Аз по телефона нали ти казах че 99% проблема е от датчика на дросела-потенциометърчето. Румбата го е обезмаслил и може и контактен спрей дае пръснал. Ако драмата се повтори - имам потенциометърче.
    Ауе, току що обеща май моито потенциометърче.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #7753
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ауе, току що обеща май моито потенциометърче.
    Е за бат Венци може

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  14. #7754
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default а са де

    колеги обмислям варианта за продажба на колата ми!въпроса ми е според вас каква цена мога да искам на колата?колата е в перфектно състояние и работи без грешка!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0459.jpg   Снимка0491.jpg   100410 (4).jpg  
    155ex 159ex 530new

  15. #7755
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    16v ли беше?

    Като човек, който съвсем наскоро си купи 155ца, смело мога да твърдя че сигурно съм втория за цялата година, който си е купил 155...Търсенето на колите ни е нулево.
    Защо?
    1. Защото са Алфа Ромео
    2. Защото са стари и никой не му се дават пари такава кола.

    155ца може да бъде закупена или от голям фен-примерно като някой от нас във форума или от практичен човек, който търси читава кола да го вози. При първия случай има минимален шанс една 155ца да се продаде на цена от около 2000лв. за мен лично 2-2300лв. беше тавана, който бях готов да заплатя за наистина перфектна 155ца.

    Във втория вариант цената няма да е повече от 1500лв, защото практичните хора за тези пари могат да си купят Golf 3 или Audi или Opel дори малко по-нови като години и с климатици.

    Масово 155ците висят с ГОДИНИ в мобиле, аз самия дали наистина дали на шега от 2г. си търсех 155 и си говорех как ще си купя...Е вече успях да си намеря читава на добра цена.

    Какво купих аз колега за 1700лв. след като се пазарих с продавача и я свали от 2300лв.

    - My Sport 95г. с 1.8 8клапана
    - Кола на 197хил км. по километраж
    - климатроник
    - Отлично запазен салон
    - нямаше Го и винетка, само преглед до 2.2.2013г.
    - Технически перфектно състояние(може би ще сменям дисковете че имат ръб, и ще си сложа моите амортисьори+ спирачни маркучи...но реално нищо належащо)
    1.8 8клапановия двигател. Споменавам го защото той си е предимство. Аз лично трябва да видя наистина наистина перфектна 16в. за 1,7-2к. за да се замисля да я купя, защото 1.8 8клапана и десетки пъти по-евтин за експлоатация, което не трябва да се пренебрегва
    - миниални външни забележки
    - много добри 15" лети джанти с борд и никакви гуми на тях..

    Всъщност ако продаваш кенеф е по-голям шанса да я продадеш, защото някой би я купил за 1000лв. и да я досмаже от каране...Но запазена кола се продава многооо трудно...Ей питай колегата от Русе и неговата 1.8 8в. новото купе, която я мъче 2ра година...Също както и моята и искаха 3500лв. пред 1.5г....

    Та това е пазара колега. Това мога да ти дам и като съвет. Другото е шанс.

    Най-доброто което може да направиш е да си я караш или пък да я прибереш някъде на сухо да старее и да и се повишава стойнността. Но цени като 2к++лв. е просто немислимо да бъдат дадени...както казах примера е ясен мобиле.бг едни и същи обяви.
    Last edited by VFTI; 09-08-2012 at 18:57.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 517 of 880 FirstFirst ... 17417467507515516517518519527567617 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •