Page 519 of 880 FirstFirst ... 19419469509517518519520521529569619 ... LastLast
Results 7,771 to 7,785 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #7771
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Има и един по-брутален вариант, а именно да се направи едно каско на добра стойност и да се бутне по някой баир. Само дето малко хора ще имат "сърце" да направят това.
    П.С. Имам познат които по подобен начин си изкара пари , които никога нямаше да вземе на колата си ( не беше алфа)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #7772
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Какво каско? При положение, че колата по оценка на шваке съвсем легално като я прехвърляхме я оцениха на 500лв.

    Тоест. Ще направиш каско на 2000лв. при някой застраховател ще платиш 300лв. ще я направиш тотал. И в крайна сметка ще ти изплатят 500лв...и то след 3-4месеца. Застрахователите са страшни мошеници. Такива тоталки се правят на наистина по-скъпи коли.

    Иначе виждам, че все пак на пазара има меракли за 155 чух вече един двама да търсят читава.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #7773
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Да не говорим, че е застрахователна измама и изобщо не би трябвало да се коментира. Макар че самите застрахователи, както казва Венци, са страшни мошеници и всички сме им роби с тея ГО дето плащаме...

  4. #7774
    Alfa 155 Fanclub-bulgaria vilo_155's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    16v ли беше?

    Като човек, който съвсем наскоро си купи 155ца, смело мога да твърдя че сигурно съм втория за цялата година, който си е купил 155...Търсенето на колите ни е нулево.
    Защо?
    1. Защото са Алфа Ромео
    2. Защото са стари и никой не му се дават пари такава кола.

    155ца може да бъде закупена или от голям фен-примерно като някой от нас във форума или от практичен човек, който търси читава кола да го вози. При първия случай има минимален шанс една 155ца да се продаде на цена от около 2000лв. за мен лично 2-2300лв. беше тавана, който бях готов да заплатя за наистина перфектна 155ца.

    Във втория вариант цената няма да е повече от 1500лв, защото практичните хора за тези пари могат да си купят Golf 3 или Audi или Opel дори малко по-нови като години и с климатици.

    Масово 155ците висят с ГОДИНИ в мобиле, аз самия дали наистина дали на шега от 2г. си търсех 155 и си говорех как ще си купя...Е вече успях да си намеря читава на добра цена.

    Какво купих аз колега за 1700лв. след като се пазарих с продавача и я свали от 2300лв.

    - My Sport 95г. с 1.8 8клапана
    - Кола на 197хил км. по километраж
    - климатроник
    - Отлично запазен салон
    - нямаше Го и винетка, само преглед до 2.2.2013г.
    - Технически перфектно състояние(може би ще сменям дисковете че имат ръб, и ще си сложа моите амортисьори+ спирачни маркучи...но реално нищо належащо)
    1.8 8клапановия двигател. Споменавам го защото той си е предимство. Аз лично трябва да видя наистина наистина перфектна 16в. за 1,7-2к. за да се замисля да я купя, защото 1.8 8клапана и десетки пъти по-евтин за експлоатация, което не трябва да се пренебрегва
    - миниални външни забележки
    - много добри 15" лети джанти с борд и никакви гуми на тях..

    Всъщност ако продаваш кенеф е по-голям шанса да я продадеш, защото някой би я купил за 1000лв. и да я досмаже от каране...Но запазена кола се продава многооо трудно...Ей питай колегата от Русе и неговата 1.8 8в. новото купе, която я мъче 2ра година...Също както и моята и искаха 3500лв. пред 1.5г....

    Та това е пазара колега. Това мога да ти дам и като съвет. Другото е шанс.

    Най-доброто което може да направиш е да си я караш или пък да я прибереш някъде на сухо да старее и да и се повишава стойнността. Но цени като 2к++лв. е просто немислимо да бъдат дадени...както казах примера е ясен мобиле.бг едни и същи обяви.
    Не си втория,поне трима сме и аз лично не съжелявам за избора си.
    Last edited by vilo_155; 10-08-2012 at 19:48.

  5. #7775
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Какво каско? При положение, че колата по оценка на шваке съвсем легално като я прехвърляхме я оцениха на 500лв.

    Тоест. Ще направиш каско на 2000лв. при някой застраховател ще платиш 300лв. ще я направиш тотал. И в крайна сметка ще ти изплатят 500лв...и то след 3-4месеца. Застрахователите са страшни мошеници. Такива тоталки се правят на наистина по-скъпи коли. :
    Нее точно така Венци , има си начини,дори ако нее тотал ами само се опишат щети разни е по-добре като е стара колата но наистина не му е мястото да се обсъждат тия неща.
    Иначе и на мен може да ми се наложи да продам Алфуната,ако тръгна да бачкам извън БГ.... далеч не ми се дава,но и не искам да седи в гаража като няква антика. Само дето няма пазар и всеки иска за има няма 2к да кара кола в идеално състояине,че и газ ако има ..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #7776

    Default

    Края на една легендарна 155 ца, след 5 години вярна служба, участвала в няколко трак и драг дея, и 100ци стреет състезания

    http://www.youtube.com/watch?v=bGM1I...ature=youtu.be
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0128.jpg   Снимка0129.jpg   Снимка0130.jpg  
    Last edited by thecleaner; 12-08-2012 at 19:46.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7777
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Къса ми се сърцето, като я гледам така ...

    Нека я запомним с хубаво :





    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #7778
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ... Има и трети вариант, който не е много приятен, но поне можеш да вземеш някакви по-приемливи пари - колата се почва на части...

    Това е съдбата на една истинска Алфа за съжаление...
    R.I.P.

    Поне маторя ще живее, макар и в друга алфа
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #7779
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Чак жал ми стана да еба... Но нека гледаме от друг ъгал на нещата. Щом мотора ще отиде на друга,все едно е като донор на сърце ... едно добро дело
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #7780
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Браво! вичко ще отиде някаде.. някой неща дори ще станат на лъжици и вилици...
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #7781
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ее, що разпарчадиса убавата Алфуна бре.... Тая Алфуна наистина е легендарна-преди да се реша да купя моята съм ти изгледал сигурно всичките клипчета в тубата и в бокса, така че донякъде тя ме вдъхнови.

  12. #7782
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    http://www.youtube.com/results?searc...ac.SI8H0owlS0Y


    Аз лично не съм и правил такива снимки...надявах се да не се появят...

    Наистина ми беше супер жалко да я разглобя. Знам че тази кола можеше да ме вози още 100хил км. на цялата газ и нищо по нея нямаше да се развали. Разглобих я с всичко платено до края на годината, но просто ръждата взе връх. Това е самата истина. Взех я "тръгнала" и е нормално след 5 тежки зими проблемите да се задълбочат толкова много. Наистина ситуацията беше трагична. Чак като я разглобихме и я разгледах зад ботуши, подкалници разбрах колко сериозно беше всичко.

    Иначе бих си я прибрал и запазил, а до края на годината щеше да бъде бегачката. Просто получих предложение за покупка на двигателя от колегата souze и реших, че така ще е най-добре за нея... Скоро двигателя й пак ще работи нервно и ще тупти....

    Многооооооо емоции ми донесе тази кола, адски много...неописуемо много...Няма какво да кажа повече, перфектния автомобил, амин. Хубавото е че си купих пак 155 така че друга легенда ще започне да живее в мен и банковата ми сметка
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails VFTIs Legend 155.jpg  
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #7783
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    http://www.youtube.com/results?searc...ac.SI8H0owlS0Y


    Аз лично не съм и правил такива снимки...надявах се да не се появят...

    Наистина ми беше супер жалко да я разглобя. Знам че тази кола можеше да ме вози още 100хил км. на цялата газ и нищо по нея нямаше да се развали. Разглобих я с всичко платено до края на годината, но просто ръждата взе връх. Това е самата истина. Взех я "тръгнала" и е нормално след 5 тежки зими проблемите да се задълбочат толкова много. Наистина ситуацията беше трагична. Чак като я разглобихме и я разгледах зад ботуши, подкалници разбрах колко сериозно беше всичко.

    Иначе бих си я прибрал и запазил, а до края на годината щеше да бъде бегачката. Просто получих предложение за покупка на двигателя от колегата souze и реших, че така ще е най-добре за нея... Скоро двигателя й пак ще работи нервно и ще тупти....

    Многооооооо емоции ми донесе тази кола, адски много...неописуемо много...Няма какво да кажа повече, перфектния автомобил, амин. Хубавото е че си купих пак 155 така че друга легенда ще започне да живее в мен и банковата ми сметка
    RIP.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #7784
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Има и един по-брутален вариант, а именно да се направи едно каско на добра стойност и да се бутне по някой баир. Само дето малко хора ще имат "сърце" да направят това.
    П.С. Имам познат които по подобен начин си изкара пари , които никога нямаше да вземе на колата си ( не беше алфа)
    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Нее точно така Венци , има си начини,дори ако нее тотал ами само се опишат щети разни е по-добре като е стара колата но наистина не му е мястото да се обсъждат тия неща.
    Иначе и на мен може да ми се наложи да продам Алфуната,ако тръгна да бачкам извън БГ.... далеч не ми се дава,но и не искам да седи в гаража като няква антика. Само дето няма пазар и всеки иска за има няма 2к да кара кола в идеално състояине,че и газ ако има ..
    Застрахователна измама си е както и да го погледнеш! А и по добре колата да си "умре" на вторични отколкото да я мяташ през някой хълмове. И поне най малкото е че ще отнесеш Акт с глоба 100-150 лв.

    Добре де, не че искам да се меся, но защо трошите здрав джам? Утре като на някой от нас му потрябва оригинален джам, нали ще го търси :-/

    Иначе наистиан R.I.P на една истинска легенда. Но добрата новина, че живя като достойна алфичка и е оставила много спомени при много хора

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  15. #7785

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Застрахователна измама си е както и да го погледнеш! А и по добре колата да си "умре" на вторични отколкото да я мяташ през някой хълмове. И поне най малкото е че ще отнесеш Акт с глоба 100-150 лв.


    Добре де, не че искам да се меся, но защо трошите здрав джам? Утре като на някой от нас му потрябва оригинален джам, нали ще го търси :-/

    Иначе наистиан R.I.P на една истинска легенда. Но добрата новина, че живя като достойна алфичка и е оставила много спомени при много хора
    Дръжката беше по ценна в случая, а джама остана свален...
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 519 of 880 FirstFirst ... 19419469509517518519520521529569619 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •