Page 674 of 880 FirstFirst ... 174574624664672673674675676684724774 ... LastLast
Results 10,096 to 10,110 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #10096
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Около 10 мин. и трябват на мойта да обърне на газ на място ако я бръмча и стрелката на уреда с малко подминава 50гр.Обаче ако я подкарам веднага докато не стигне 70гр./чертата преди 90/не обръща.А и стрелката от там на горе не мърда.Утре смятам да се сборя с термостата

  2. #10097
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Ако антифриза ти намалее то губиш парното. Старата 155ца като и изчезнеше парното, знаех че трябва да долея антифриз(радиатора и течеше).




    Днес засякох. При 0 градуса под 2мин работа на място, обърна на газ след 2.3км. при каране 40-50км.(4та-5та) и един светофар чакане 1мин.
    за това говоря.И моята миналата година беше така но паднаха студовете дойдох си по София. И нещата се различават.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #10098
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Около 10 мин. и трябват на мойта да обърне на газ на място ако я бръмча и стрелката на уреда с малко подминава 50гр.Обаче ако я подкарам веднага докато не стигне 70гр./чертата преди 90/не обръща.А и стрелката от там на горе не мърда.Утре смятам да се сборя с термостата
    чакам да споделиш има ли резултат
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #10099
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2013
    Posts
    53

    Default

    Колеги имам странен проблем с чистачките на моята 155-ца.Като ги пусна се качват в горно положение след което забиват за 1-2сек. и слизат на пресекулки.Този проблем обаче го няма като съм пуснал стъкломиячното тогава работят без проблем.

  5. #10100
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar 699 View Post
    Колеги имам странен проблем с чистачките на моята 155-ца.Като ги пусна се качват в горно положение след което забиват за 1-2сек. и слизат на пресекулки.Този проблем обаче го няма като съм пуснал стъкломиячното тогава работят без проблем.
    Свали пласмасата под тях и си притегни гайката на моторчето.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #10101
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2013
    Posts
    53

    Default

    Благодаря ти много

  7. #10102
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar 699 View Post
    Благодаря ти много
    и аз трябва да го правя това. къде е тази гайка?
    155 1.8 8v SUPER MY95

  8. #10103
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Нормално ли е при загрял мотор като отвъртиш капачката на разш. съд отдолу да излизат мехурчета...около 2-3сек се вижда как излизат?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #10104
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    и аз трябва да го правя това. къде е тази гайка?
    Откачаш рамената на чистачките,махаш пластмасата и след това трябва да превъртиш щангите за да се покаже болта на моторчето защото е скрит под късото рамо. Вчера смених термостата и колата си заспа на 90градуса.Обаче пак обръща на газ бавно-около 70 гр.Обаче се появи и друг проблем.Като сменях термостата махнах акомулатора и после при паленето стана страшно.Първо запали и изгасна веднага,при второто завъртане с напомпване на педала на газта първо заглъхва после се изфорсирва и пука в ауспуха.Докато не отлепи температурата трябва да й помпя педала иначе гасне.Загрее ли няма проблеми.Пробвах да я намачкам по баира за Шереметя,не е това което беше преди.Набира,ама по-мудна е,обърнах я на газ и все едно някой я дръпна отзад.Знам,че ще й трябва време за да си направи нейните си настройки,и друг път ми е правила подобни номера,ама толкова зле не е била.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails d6860e7faf9e042dc4a20a6031122d142f952992 - Copy.jpg  
    Last edited by kendo; 16-12-2013 at 08:33.

  10. #10105
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Откачаш рамената на чистачките,махаш пластмасата и след това трябва да превъртиш щангите за да се покаже болта на моторчето защото е скрит под късото рамо. Вчера смених термостата и колата си заспа на 90градуса.Обаче пак обръща на газ бавно-около 70 гр.Обаче се появи и друг проблем.Като сменях термостата махнах акомулатора и после при паленето стана страшно.Първо запали и изгасна веднага,при второто завъртане с напомпване на педала на газта първо заглъхва после се изфорсирва и пука в ауспуха.Докато не отлепи температурата трябва да й помпя педала иначе гасне.Загрее ли няма проблеми.Пробвах да я намачкам по баира за Шереметя,не е това което беше преди.Набира,ама по-мудна е,обърнах я на газ и все едно някой я дръпна отзад.Знам,че ще й трябва време за да си направи нейните си настройки,и друг път ми е правила подобни номера,ама толкова зле не е била.
    Ако е 8 клапанова с по-стария компютър.... Забрави за тея митове че трябва да мине време/километри за да се "настрои" и тн. По-скоро си провери дали е включена/контактува добре буксата на температурния датчик на термостата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #10106
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ако е 8 клапанова с по-стария компютър.... Забрави за тея митове че трябва да мине време/километри за да се "настрои" и тн. По-скоро си провери дали е включена/контактува добре буксата на температурния датчик на термостата...
    А има ли вероятност да е забил и да подава информация като за топъл двигател и от там да ми идват проблемите.

  12. #10107
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ако е 8 клапанова с по-стария компютър.... Забрави за тея митове че трябва да мине време/километри за да се "настрои" и тн. По-скоро си провери дали е включена/контактува добре буксата на температурния датчик на термостата...
    Тъкмо и аз това щях да кажа-да не е датчика на термостата. Мойта от известно време ми прави тоя номер със заглъхването и угасването при студен старт. Но си мисля по-скоро за моторчето за празния ход, че се е омазало нещо

  13. #10108
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    А има ли вероятност да е забил и да подава информация като за топъл двигател и от там да ми идват проблемите.
    Фури да се намесва пак и да изписва колко са стоиностите на тоя датчик в зависимост от температурата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #10109
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Обажда се днес колегата и вика:Хуквай към фирмата,дават премии.Хуквам.Влизам в колата,паля-1300 об.След около минута ги събори на 900.Няма пукане,няма глъхнене,няма никакви проблеми.Бръмчах я на обороти около 2мин.и тръгнах.След около 1 км.обърна на газ.На газ обаче не ми харесва как се държи.Има едно лашкане около2000 об. и тъпче като я намачкам.Имам чувството,че беднее.Утре профилактика.

  15. #10110
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Обажда се днес колегата и вика:Хуквай към фирмата,дават премии.Хуквам.Влизам в колата,паля-1300 об.След около минута ги събори на 900.Няма пукане,няма глъхнене,няма никакви проблеми.Бръмчах я на обороти около 2мин.и тръгнах.След около 1 км.обърна на газ.На газ обаче не ми харесва как се държи.Има едно лашкане около2000 об. и тъпче като я намачкам.Имам чувството,че беднее.Утре профилактика.
    Това с газта и лашкането го имам и аз но на малко по-ниски обороти... Незнам колко седмици вече неможе да го оправя! Редом с това разхода ми стремглаво върви нагоре а теч няма никъде!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 674 of 880 FirstFirst ... 174574624664672673674675676684724774 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •