Page 34 of 880 FirstFirst ... 2432333435364484134534 ... LastLast
Results 496 to 510 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #496
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Големи благодарности на Орлин(WhitePower) за диагностичната помощ за моето возило! Потвърди ми съмненията за сондата и успях да разгледам другите си параметри по работата на мотора! Евала - все още има колеги на които да се разчита !


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #497
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Големи благодарности на Орлин(WhitePower) за диагностичната помощ за моето возило! Потвърди ми съмненията за сондата и успях да разгледам другите си параметри по работата на мотора! Евала - все още има колеги на които да се разчита !
    е не сме направили кой знае какво просто видя на живо че ламбдата е леко сънена
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #498
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    е не сме направили кой знае какво просто видя на живо че ламбдата е леко сънена
    е сънена, сънена - колко да е сънена - ми тя над 330mV не видях да минава и после няма да гори колата - забила на бедна смес и компа постоянно обогатява - е как да не гори после 9 надълго с до 130км/ч.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #499
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Орлине може ли да проверим при теб АБСа ,че нещо не ми работи?

    Бирата е от мен.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #500
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Орлине може ли да проверим при теб АБСа ,че нещо не ми работи?

    Бирата е от мен.
    еи не разбрахте че алкохол не пия ))
    а на колегата по горе да дойде да си маща бирите )) или да намери компания да ги изпиете )

    иначе може ве нема проблеми тествам всичко на което мога да се закача )
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #501
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Мамка му, вчера ми светна лампата на чек панела че антифриза ми е намалял. Вдигам капака-всичко е в ред. датчика нещо се бъгна...
    Днес сутринта ролката /обтяжната на пистовия ремък/ изсвири зверски...и докато стигна на работа-грозен шум и ремък на парчета....голям късмет днес да го е.а
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #502
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Има нещо днес... Преди 3-4 дни реставрирах пр. броня на Тъпото, че я разцепих на вилата. Преди 2-3 дни му реставрирах пр. ляв калник, че имаше "мише гнездо" в него. Вчера си реставрирах веждата на "совалката". Днес трябваше да пътувам до Гърция за кратка командировка, ама сутринта с Тъпото целнах 1 "пасатор" и си изпуснах превоза. А на Тъполиното ще трябва да пазаря, пр. ляв калник, ляв фар и мигач, нова реставрация на бронята и дърпане с дърво за поизправяне на ляв рог... Та отново ще е в бокса известно време и "совалката" ще ме вози.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #503
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Xman View Post
    Мамка му, вчера ми светна лампата на чек панела че антифриза ми е намалял. Вдигам капака-всичко е в ред. датчика нещо се бъгна...
    Ако е датчика - имам един спасен от старото си казанче...но хубаво огледай дали наистина не губиш антифриз лекинко!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #504
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Има нещо днес... Преди 3-4 дни реставрирах пр. броня на Тъпото, че я разцепих на вилата. Преди 2-3 дни му реставрирах пр. ляв калник, че имаше "мише гнездо" в него. Вчера си реставрирах веждата на "совалката". Днес трябваше да пътувам до Гърция за кратка командировка, ама сутринта с Тъпото целнах 1 "пасатор" и си изпуснах превоза. А на Тъполиното ще трябва да пазаря, пр. ляв калник, ляв фар и мигач, нова реставрация на бронята и дърпане с дърво за поизправяне на ляв рог... Та отново ще е в бокса известно време и "совалката" ще ме вози.
    Рацер си ти и тва си е.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  10. #505
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ако е датчика - имам един спасен от старото си казанче...но хубаво огледай дали наистина не губиш антифриз лекинко!
    Няма течове-с оглед започнах
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  11. #506

    Default

    Гледам, че няма такава тема, та да ви питам тук
    Имам проблемче със шофьорското стъкло- нещо ми "прекъсва" (така да се каже).
    Без значение дали ще натисна бутона един-два пъти или ще го задържа, стъклото не се сваля до долу (и съответно вдига), а се вдига/сваля няколко сантиметра и спира.
    И така трябва да го натискам поне 3-4 тъти, за да го вдигна/сваля нацяло, което си е доста дразнещо
    Някой да е имал подобен проблем ?
    Дали е от реле или от самия бутон за стъклото и как може да се провери ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #507
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Гледам, че няма такава тема, та да ви питам тук
    Имам проблемче със шофьорското стъкло- нещо ми "прекъсва" (така да се каже).
    Без значение дали ще натисна бутона един-два пъти или ще го задържа, стъклото не се сваля до долу (и съответно вдига), а се вдига/сваля няколко сантиметра и спира.
    И така трябва да го натискам поне 3-4 тъти, за да го вдигна/сваля нацяло, което си е доста дразнещо
    Някой да е имал подобен проблем ?
    Дали е от реле или от самия бутон за стъклото и как може да се провери ?
    според мен механизма се е зацапал и на по-голямо механично съпротивление - стъклото спира. Добре е да видиш отвътре как е, защото според мен е оттам проблема - ако е мръсно да се почисти и после да се смаже!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #508
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    според мен механизма се е зацапал и на по-голямо механично съпротивление - стъклото спира. Добре е да видиш отвътре как е, защото според мен е оттам проблема - ако е мръсно да се почисти и после да се смаже!
    и по - лошия вариант да се изкривили водачите при мене беше станало без явна причина и доста си играх докато ги наглася. а също пръсни моторчето с вд40 като отваряш. копчетата най лесно можеш да ги провериш като размениш буксите но едва ли е от тях
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  14. #509
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    И аз имам такъв проблем с предното ляво стъкло,спира и после на може да се вдигне,а се чува цъкане,като натискам копчето,и за да се вдигне трябва или да го бутна надолу,и пак натискам бутона,или да го бутам с ръка нагоре
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #510

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    И аз имам такъв проблем с предното ляво стъкло,спира и после на може да се вдигне,а се чува цъкане,като натискам копчето,и за да се вдигне трябва или да го бутна надолу,и пак натискам бутона,или да го бутам с ръка нагоре
    Май при теб са по-вероятни нещата, които казаха колегите по-горе.
    При мен стъклото си върви гладко и леко но релето цъква и спира. При натискане отново на бутона, пак тръгва и спира. Надолу също, макар, че спира по-малко.
    Докато дясното стъкло като че ли се движи някак по-трудно и тежко, но въпреки това не спира. Затова и си мислех, че е по-вероятно проблема да е релето или копчето, но преди малко размених 2-те копчета и се оказа, че са си наред. Май ще се наложи пак да свалям кората .
    Все пак кажете това реле какво представлява и къде точно се намира? Май не е при другите под волана, понеже цъкането се чува някаде по-нагоре.
    Last edited by hsr; 30-05-2009 at 21:00.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 34 of 880 FirstFirst ... 2432333435364484134534 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •