Page 408 of 880 FirstFirst ... 308358398406407408409410418458508 ... LastLast
Results 6,106 to 6,120 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #6106
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ей колега,я кажи къде се намира на тоя Краси сервиза.Щото и аз съм от Търново и се ослушвам за добър майстор.Между другото един мой приятел,с който ходих да купувам мойта Алфа,ми е разказвал за човек с прякор "Алфата" от едно село до Търново,но не знам дали е същия.Значи,навремето-може би края на 70-те години въпросният човек е имал транссексуална (трансаксиална де ) Жулиета,с която са вземали София-Търново за около 2 часа,а тогава тунелите на Витиня ги е нямало май.На онези години Жулиетата е вървяла с 200 и полицаите с жигулките даже не са се опитвали да вдигат палката

  2. #6107
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Да ви се изфукам, вчера си монтирах 13-диодни габарити
    ....дано да нямаш проблеми с КАТ
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #6108
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ей колега,я кажи къде се намира на тоя Краси сервиза.Щото и аз съм от Търново и се ослушвам за добър майстор.Между другото един мой приятел,с който ходих да купувам мойта Алфа,ми е разказвал за човек с прякор "Алфата" от едно село до Търново,но не знам дали е същия.Значи,навремето-може би края на 70-те години въпросният човек е имал транссексуална (трансаксиална де ) Жулиета,с която са вземали София-Търново за около 2 часа,а тогава тунелите на Витиня ги е нямало май.На онези години Жулиетата е вървяла с 200 и полицаите с жигулките даже не са се опитвали да вдигат палката
    Ами колега селото е Ресен ( http://www.krasialfata.com/site/index.php?i=0 ) и наистина той е човека,както е казал на брат ми;"аз от 79 година се занимавам само с алфи".А и аз не съм чувал за сега само за него да го плюят от майсторите в раьона,а да не говорим,че само той май се занимава с италиянки сериозно в нашия регион.Проблема е,че се записваш за след седмица при него,че е има много работа.Колегите само да не си помислят,че му правя реклама,ама аз за друг около нас да се занимава сериозно и да разбира от Алфи не съм чувал,пък и брат ми оня ден като е ходил при него и като са говорили каза,че определено знае за какво става на въпрос.
    А инъче брат ми вика,че предпочита да даде 600-700лв и да стегне двигателя като по книга и да си я кара после с кеф,а той хич не и прощава пък и трябва спокоино да може да пътува из Европа с нея,въпреки,че и сега мотора си е доста добре в сравнение с доста други коли.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  4. #6109

    Default

    600 за труд е добре, а частите колко ти излизат д/г
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #6110
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Колеги, едно бързо питане. Съединителя открай време ми е твърд. Не знам има ли значение, но преди време бившия собственик не е сменил целия съединител а само някакъв диск, не знам кой точно. Днес почнах да усещам, че педала като че ли стърже някъде като се натиска и отпуска. Интересното е, че като загася колата се натиска чудесно. Идеи?
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  6. #6111
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post
    Колеги, едно бързо питане. Съединителя открай време ми е твърд. Не знам има ли значение, но преди време бившия собственик не е сменил целия съединител а само някакъв диск, не знам кой точно. Днес почнах да усещам, че педала като че ли стърже някъде като се натиска и отпуска. Интересното е, че като загася колата се натиска чудесно. Идеи?
    идеята е ,че трябва да го смениш комплект
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  7. #6112
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    идеята е ,че трябва да го смениш комплект
    Принципно знам, че най-добре си е целия. Но на времето така е преценил колегата. Мен питането ми по-скоро е при текущите симптоми значи ли, че момента е дошъл, или може би става въпрос за друго?
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  8. #6113
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post
    Принципно знам, че най-добре си е целия. Но на времето така е преценил колегата. Мен питането ми по-скоро е при текущите симптоми значи ли, че момента е дошъл, или може би става въпрос за друго?

    Оказа се, че не съм бил разбрал правилно, бил е сменен целия съединител, просто след време се е прецакал въпросния лагер и тогава е сменен само той.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  9. #6114
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Бърз въпрос и от мен.Вентилатора за парното не тръгва,снощи я загасих с работещо,а днес сутринта го няма.Погледнах бушоните,здрави са всички (незнам дали има отделен за вентилатора).Свалих моторчето,върти си се свободно,реостата изглежда в цветущо здраве,няма опушено или разпоено, буксите за самия вентилатор са коректно сложени,не са хлабави.Изобщо много шантава работа.Замерих и с мултицета,но до никоя от буксите не отива ток.
    Я кажете от къде идва тока за вентилатора?!

  10. #6115
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Отзад зад самия вентилатор има една джаджа,която май му е нещо като управляващ блок-от нея излизат кабелите,които отиват във вентилатора.При мен тя се разбутва и не ще да тръгне вентилатора,а на дисплея изписва E1 или E2 грешки.И ако се завираш отдолу,не прави грешката главата ти да е под вентилатора,когато го вадиш,щото гадината тежи много и пада бързо...

  11. #6116
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Отзад зад самия вентилатор има една джаджа,която май му е нещо като управляващ блок-от нея излизат кабелите,които отиват във вентилатора.При мен тя се разбутва и не ще да тръгне вентилатора,а на дисплея изписва E1 или E2 грешки.И ако се завираш отдолу,не прави грешката главата ти да е под вентилатора,когато го вадиш,щото гадината тежи много и пада бързо...

    Предполагам че джаджата е реостата,в него влизат четири кабела.

    Премерих всички кабели които захранват вентилатора,но до никой не утива ток.Има ли бушон и откъде идва тока,преди копчето и копчето ли подава ток?

    С климатик съм,ако има значение.

  12. #6117
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    При мен цялата джаджа се вадеше от кутията си и затова не правеше контакт някъде,но тука явно е друг проблемът.Бушоните и релетата на климатика май са отпред,под капака,в една кутия до казанчето за хидравличното масло.

  13. #6118
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Погледни под жабката , около вента трябва да има една шашма с бушони и релета ,не помня точно колко , но при мен там горя бушон и вента спря.Другото - ако най-бързата работи си за реостатен блок.На него пък гори един диод и като се смени си работи.

    п.п. Успях ли да съм ти от полза за чистачките?

  14. #6119
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Бърз въпрос и от мен.Вентилатора за парното не тръгва,снощи я загасих с работещо,а днес сутринта го няма.Погледнах бушоните,здрави са всички (незнам дали има отделен за вентилатора).Свалих моторчето,върти си се свободно,реостата изглежда в цветущо здраве,няма опушено или разпоено, буксите за самия вентилатор са коректно сложени,не са хлабави.Изобщо много шантава работа.Замерих и с мултицета,но до никоя от буксите не отива ток.
    Я кажете от къде идва тока за вентилатора?!
    А видя ли големия бушон дето е до дебитомера?Там по принцип са 2 и единия е за вентилатора,другия е за вентилатора на радиатора.Мисля,че бяха по 50ампера.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  15. #6120
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    А видя ли големия бушон дето е до дебитомера?Там по принцип са 2 и единия е за вентилатора,другия е за вентилатора на радиатора.Мисля,че бяха по 50ампера.
    Да единия е за радиаторния вентилатор , но вентилатора за купето е през 15А бушон и поне при мен е в купето.

Page 408 of 880 FirstFirst ... 308358398406407408409410418458508 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •