Page 664 of 880 FirstFirst ... 164564614654662663664665666674714764 ... LastLast
Results 9,946 to 9,960 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9946
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Този датчик ще го сменя, знам че не е скъп (температурния). Това ли е ? http://mot.bg/temperaturen-datchik-b...280130026.html
    Проблема включва и тов, че понякога при студен старт оборотите се колебаят около 800, започват да падат още надолу и след като подам газ се оправя. Горе-долу веднъж на 10 старта го прави. Иначе като запали и всичко е нормално оборотите са 1500 в първия момент, за по-малко от секунда стават 1200 и след като загрее - 900.
    Имам още един въпрос - на вашите двигатели колко оборота са нужни за да запалят? На моя от 5 до 8, почти винаги. Мноого рядко, когато е загрял пали от четвърт.
    И при мене е така паленето-не мога да кажа като обороти колко са, но не пали от "четвърт" като другите коли. Може би си е така просто, все пак тоя мотор си е голямо прасе и докато се развърти...Аз забелязвам, че в началото се врътва трудно, постепенно се забързва звука на стартера и тогава пали, тъй че може и да е до акумулатор-стартер, не знам. За успокоение, пуснете си едно клипче на Мазерати Грантуризмо, то му трябват няколко секунди на стартер, че да запали Шегата настрана, при мен от скоро има друг проблем-пали и гасне, по-точно пали, форсира се сама веднъж и след това и пропадат оборотите и гасне. От доста време се налага да я форсирам няколко пъти при палене и като го направя се освестява и си държи вече обороти-1100-пада на 900 и като загрее хубаво пада на 800

  2. #9947
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    И при мене е така паленето-не мога да кажа като обороти колко са, но не пали от "четвърт" като другите коли. Може би си е така просто, все пак тоя мотор си е голямо прасе и докато се развърти...Аз забелязвам, че в началото се врътва трудно, постепенно се забързва звука на стартера и тогава пали, тъй че може и да е до акумулатор-стартер, не знам. ...
    1.7 ТС-то буквално палеше от четвърт. С 2-ката 1-3 оборота, докато взриви.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #9948
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Днес разглабях корите за радиатора на парното. Не изглежда много трудна работа. смяната. Но изникнаха 2 въпроса.

    От коя точка да източа антифриза за да няма в него.
    Видях някакъв номер , на радиатора PA66JF30 , Но никъде в интернет не ми излиза такъв радиатор.Дали е това номера?
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #9949

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Днес разглабях корите за радиатора на парното. Не изглежда много трудна работа. смяната. Но изникнаха 2 въпроса.

    От коя точка да източа антифриза за да няма в него.
    ...
    ... Ами като откачиш единия маркуч от радиатора, след като предварително си приготвил някакъв съд под щуцера, за да събереш антифриза Ако не си много сръчен (щото и аз не съм), можеш предварително да постелеш върху мокета полиетилен ( по нашему найлон) и някакъв по-сериозен парцал, та да не псуваш много после и да се чудиш що ти се потят стъклата

  5. #9950
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    От верижните мотори монтирани в 155, кои имат пръскалки на буталата?

  6. #9951
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    1.7 ТС-то буквално палеше от четвърт. С 2-ката 1-3 оборота, докато взриви.
    Е, къде ще да е причината при мен да върти двойно повече?
    В запалителната с-ма или в инжекциона да я търся...
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #9952
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    От верижните мотори монтирани в 155, кои имат пръскалки на буталата?
    Само двулитровите са с пръскалки

  8. #9953
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Е, къде ще да е причината при мен да върти двойно повече?
    В запалителната с-ма или в инжекциона да я търся...
    Нявсякъде може да е ... при мен спря да пали нормално, след като ми чистиха инжектори, на стенд. Палеше на 8-10 завъртания чак. Иначе като запали вървеше повече от добре, но палеше трудно. След смяна на инжекторите, нещата се нагласиха. Реално може да е от много неща, да не пали точно веднага, но какъв е проблема, като за да запали мотора му отнема 2-3 оборота?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9954
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #9955
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Само двулитровите са с пръскалки
    А може ли да се сложи на по-малките мотори?

  11. #9956
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото.
    Колега пробвай с смяна на температурния датчик на термустата(мисля ти питаше за чуденето на колата докато не загрее)та пробвай.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  12. #9957
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз след втория гърмеж на гарнитура малко забуксувах ама лека полека пак отивам на събиране
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails g.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #9958
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    А може ли да се сложи на по-малките мотори?
    Чувал съм,че можело.Даже в И Бея имало да се продават.Ама кое,как представа си нямам.

  14. #9959
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото.
    Пробваи някои ден преди да я запалиш да подадеш напрежение на бензиновата помпа за да си създаде налягане и тогава пробваи да палиш...
    (на 155-ца бушончето за помпата е под дебитомера)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #9960
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Хелп. Май от 2-3 дена не ми работят стоповете. Крушките са окей. Бушона е окей. Мисля, че "цъкането" от педала на спирачката не се чува. Това "цъкане" от реле ли е или някаква друга машинка? Някой може ли да ми даде повече инфо и да каже къде се намира и какво що може да е, че в тоя студ ще ми изстина пръстчетата

    Мерsи

    Мимо, според мен пропусни и този стейдж и направо се гласи за 2 бара
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 664 of 880 FirstFirst ... 164564614654662663664665666674714764 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •