Page 368 of 880 FirstFirst ... 268318358366367368369370378418468868 ... LastLast
Results 5,506 to 5,520 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #5506
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Имах едно питане много отдавна....От доста време имам проблем с "антената" почти не работи и е много гадно като слушам радио в София...Преди бяхме анализирали, че на някои алфи нагревателите за задносто стъкло са антената.

    Таа снощи вече не издържах(и без това говорителите ми са вече тотално изпърдели и реших да ги сменям) и разгложих.

    От ЦД-то нали ми тръгва антенакабела и влиза в усилвателя отзад (една квадратна кутийка). Тя опр. си работи, защото като извадя антена кабела и спира звукът. Обаче нали и от нея излиза една букса с кабелаци. Установих, че тази букса с кабели води и към нагревателя ми на задното стъкло. Другото което установих е че като извадя тази букса няма НИКАКВА промяна в звука т.е. продължава да си пращи и да е гаден звука. Промяна има само като с леко влажна ръчичка започна да "обарвам" реотаните.... Сещам се и че преди 2г. една зима ми изгоря една писта на задното стъкло и от тогава нямам хубав звук....

    Въпроса е сега как да се сдобия с що годе хубава антена и звук? Примерно нещо което да изкарам от усилвателя отзад или нещо друго знам ли??!

    Съвет?!?
    Това като караш на фарове или са постоянни смущенията?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #5507
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    "Смущенията" са постоянни. Не са от фарове, ком, абс или касетофона. От антената е сигурен съм 100%.

    Въпроса е как да ползвам фабричния усилвател отзад и към него да вържа някаква антена, която да замества реотаните примерно. За смяна на стъклото и дума не може да става
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #5508
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Вземи си от тези вътрешните антени тънките дето се лепят отвътре на стъклото и си готов.
    Аз имам смущения заради ксенона,без него няма проблем.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #5509
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Венци, ела да ти извъртя с дрелката една дупка отгоре на тавана и си като мене- с радио с приятна музичка, с малко по силни колони и шибаните носачи, няма да тракат...
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #5510
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Венци, ела да ти извъртя с дрелката една дупка отгоре на тавана и си като мене- с радио с приятна музичка, с малко по силни колони и шибаните носачи, няма да тракат...
    ;
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  6. #5511
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Вземи си от тези вътрешните антени тънките дето се лепят отвътре на стъклото и си готов.
    Аз имам смущения заради ксенона,без него няма проблем.
    И аз бях с такава вътрешна антена(даже я бях скрил под жабката) и нямах никакъв проблем.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  7. #5512
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Имах едно питане много отдавна....От доста време имам проблем с "антената" почти не работи и е много гадно като слушам радио в София...Преди бяхме анализирали, че на някои алфи нагревателите за задносто стъкло са антената.

    Таа снощи вече не издържах(и без това говорителите ми са вече тотално изпърдели и реших да ги сменям) и разгложих.

    От ЦД-то нали ми тръгва антенакабела и влиза в усилвателя отзад (една квадратна кутийка). Тя опр. си работи, защото като извадя антена кабела и спира звукът. Обаче нали и от нея излиза една букса с кабелаци. Установих, че тази букса с кабели води и към нагревателя ми на задното стъкло. Другото което установих е че като извадя тази букса няма НИКАКВА промяна в звука т.е. продължава да си пращи и да е гаден звука. Промяна има само като с леко влажна ръчичка започна да "обарвам" реотаните.... Сещам се и че преди 2г. една зима ми изгоря една писта на задното стъкло и от тогава нямам хубав звук....

    Въпроса е сега как да се сдобия с що годе хубава антена и звук? Примерно нещо което да изкарам от усилвателя отзад или нещо друго знам ли??!

    Съвет?!?
    При нас антената няма общо с реотаните доколкото знам!!!На по-новите има.... Най-горните реотани са прекъснати от едната страна и те се водят антена ,но при мен нее така със сигурност!!!Другото е... сигурен ли си ,че се захранва усилвателя ти с напрежение!?
    Мини през офиса и ще я погледнем...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #5513
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Айде и тук да си похваля стоката. Много ми се ще да остане в семейството.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58653
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #5514
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    При нас антената няма общо с реотаните доколкото знам!!!На по-новите има.... Най-горните реотани са прекъснати от едната страна и те се водят антена ,но при мен нее така със сигурност!!!Другото е... сигурен ли си ,че се захранва усилвателя ти с напрежение!?
    Мини през офиса и ще я погледнем...
    Ми незнам, ама като бутам реотаните има промяна в звука. Отделно че от усилвателя тръгва кабел към реотаните, и отделно май май откакто преди 2г. ми се прекъсна реотан от тогава нямам звук.

    За усилвателя съм сигурен, че има напрежение, защото като извадя кабела изобщо няма звук...а като го вкарам работи.


    Аз ако имах време да мина до сега да сме я направили и да не мърморя из форума, ама на....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #5515
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Ми незнам, ама като бутам реотаните има промяна в звука. Отделно че от усилвателя тръгва кабел към реотаните, и отделно май май откакто преди 2г. ми се прекъсна реотан от тогава нямам звук.

    За усилвателя съм сигурен, че има напрежение, защото като извадя кабела изобщо няма звук...а като го вкарам работи.


    Аз ако имах време да мина до сега да сме я направили и да не мърморя из форума, ама на....
    Намери време да доидеш и ще го измислим някак...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #5516
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Венци,да ти дам един джокер-пробвай с електропроводимо лепило,което става и за реотани . Ето ти няколко теми: http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=8&t=49738 , http://www.volvoclub-bg.com/forum/vi...hp?f=4&t=13264
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  12. #5517
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    След борба с километража да подкарам цифрите,развалих стрелката!!!!На някой да му се намира някое старо табло?Моето е до 220,дали мога да сменя само скоростомера с някое до 240 примерно?

  13. #5518
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    вече и у Пазарджик се извява кучка! страшна е ! ако слушате ще ви повозЯ!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  14. #5519
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    вече и у Пазарджик се извява кучка! страшна е ! ако слушате ще ви повозЯ!!
    Честито на ПЗ ,аз искам да се повозя ,ако слушам може ли и кръгче?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #5520
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Честито на ПЗ ,аз искам да се повозя ,ако слушам може ли и кръгче?
    честито аз като по малко нахален ще съм доволен и на возенка само скромно,но от сърце

Page 368 of 880 FirstFirst ... 268318358366367368369370378418468868 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •