Page 644 of 880 FirstFirst ... 144544594634642643644645646654694744 ... LastLast
Results 9,646 to 9,660 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9646
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Точно затова се чудя много на последък понеже всичко май е само измама за бензинките без турбо,понеже бай мапер с кабела неможе да и налее нови бутала или по големи клапани или валове,неможе да увеличи входящия въздух,практически може само малко да я убогати ,ма не много понеже ще дави ,та си мисля при това полжение тя и кутииката толко трее да прави ,ясно е че няма да прави чудеса,ма никой няма да рови по компа ,ако не е добре махаш я и краи,а с маперските истории е живо чудо трее нов комп и ново имо и нови ключове та затова гледам към тия кутиики.
    Отиваш при колата и преди да си я запалил... Отваряш капака скубеш клемата на датчика които мери температурата на антифриза, замерваш колко ома/килоома е датчика и бодеш в клемата един резистор с горе долу такава стоиност... Ефекта щее същия като с кутията (нооо... доста по-евтин)....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #9647
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Отиваш при колата и преди да си я запалил... Отваряш капака скубеш клемата на датчика които мери температурата на антифриза, замерваш колко ома/килоома е датчика и бодеш в клемата един резистор с горе долу такава стоиност... Ефекта щее същия като с кутията (нооо... доста по-евтин)....
    А има ли начин да го разбера без да мера ,че нямам мултицет,от некой каталог на тия датчици или от нета.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #9648
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Да се оплача.....прокапа ми вода от антената някакви идей за спиране на теча...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #9649
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Да се оплача.....прокапа ми вода от антената някакви идей за спиране на теча...
    Сваляне почистване и слагане,или сваляне и сменяване.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #9650
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    А има ли начин да го разбера без да мера ,че нямам мултицет,от некой каталог на тия датчици или от нета.
    Баи Иван (Фури) тои трябва да ги знае тия датчици на изуст кои колко ома е при всякаква температура...
    (дано не ми се сърди ,че му викам така... шеговито го казвам разбира се )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #9651
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Баи Иван (Фури) тои трябва да ги знае тия датчици на изуст кои колко ома е при всякаква температура...
    (дано не ми се сърди ,че му викам така... шеговито го казвам разбира се )
    То май как излиза той цялата 155 ца я знае на изуст.Да метне малко инфо насам тогава ,ма той сега сигурно се наслаждава на новото возило,и ни е забравил.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #9652
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    То май как излиза той цялата 155 ца я знае на изуст.Да метне малко инфо насам тогава ,ма той сега сигурно се наслаждава на новото возило,и ни е забравил.
    То даже може и един потенциометър да се върже и с него да си гласиш криво ляво колко да обогатява...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #9653
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    То даже може и един потенциометър да се върже и с него да си гласиш криво ляво колко да обогатява...
    Точно това бях намислил ма трее се знае какво е съпротивлението на датчика та да се намери подходящия потенциометър,и ако има полза няма да седи постоянно а с прекъсвач,когато ти трее цикаш ключето ,като Чик Норис по филмите и излиташ,като не ти трее, ключето шунтира тази добавка и оставаш с нормален датчик.

    ---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Определено трее се провери понеже тя колата като я лъжеш че е студена ,не само че обогатява , ма не си гледа и ланда сондата,та чрез тази измама не ,че ще излети ма може да почне да навървява повечко,само че задължително ще трее прекъсвач понеже сигурно ще удари 20 на сто.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9654
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Баи Иван (Фури) тои трябва да ги знае тия датчици на изуст кои колко ома е при всякаква температура...
    (дано не ми се сърди ,че му викам така... шеговито го казвам разбира се )
    Ето каквото имам по книгата за 155 с 8 клапана, за датчика на термостата:



    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #9655
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Е тоя шибан датчик, като сдаде багажа ми качи с 4л. разхода....беще забил на некви минусови температури през лятото....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #9656
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Пичове, някой да сподели впечатление след смяна на заден мост от 145-6, защото имам чувството, че колата започна да завива доста по добре, а четох тук там, че щяла да започне да не дозавива.
    Реално в момента съм на почти 3см от предната следа, а знам, че това не е добре.
    Според вас какъв е допуска в разминаването на предна и задна следа.
    Просто съм много впечатлен от поведението на колата, направо стана друга.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  12. #9657
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Точно това бях намислил ма трее се знае какво е съпротивлението на датчика та да се намери подходящия потенциометър,и ако има полза няма да седи постоянно а с прекъсвач,когато ти трее цикаш ключето ,като Чик Норис по филмите и излиташ,като не ти трее, ключето шунтира тази добавка и оставаш с нормален датчик.

    ---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Определено трее се провери понеже тя колата като я лъжеш че е студена ,не само че обогатява , ма не си гледа и ланда сондата,та чрез тази измама не ,че ще излети ма може да почне да навървява повечко,само че задължително ще трее прекъсвач понеже сигурно ще удари 20 на сто.
    Този номер съм го правил преди,направо откачах буксата му и слагах кабел между пиновете и,тихите ставаха 2500,ефект имаше но не е уау,играл съм си и доста с дебитомера,ламда сондата бях връзвал на късо и кво ли не още,спрях се когато ми гръмна гърнето един път от многото бензин,та моят съвет е в Бг има доста добри мапери които могат да ти помогнат.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  13. #9658
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    Този номер съм го правил преди,направо откачах буксата му и слагах кабел между пиновете и,тихите ставаха 2500,ефект имаше но не е уау,играл съм си и доста с дебитомера,ламда сондата бях връзвал на късо и кво ли не още,спрях се когато ми гръмна гърнето един път от многото бензин,та моят съвет е в Бг има доста добри мапери които могат да ти помогнат.
    Ма колега проблема е ,че аз не обичам маперите и искам да си гръмна мотора,гърнето ,ма сам.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #9659
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ма колега проблема е ,че аз не обичам маперите и искам да си гръмна мотора,гърнето ,ма сам.
    За целта... Свали главата, даи я за шлаиф да и вземат колкото се може повече, после я поразпили (портваи), смени си гърнетата с резонатор и краино гърне само, сложи от модерните филтри и тн. Това според мен ще има повече ефект от някакъв чип, а като цена няма да е нещо неземно...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #9660
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    И след всичките процедури,пак си требе мапер,за да е завървен 1-ви левел.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

Page 644 of 880 FirstFirst ... 144544594634642643644645646654694744 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •