Page 732 of 880 FirstFirst ... 232632682722730731732733734742782832 ... LastLast
Results 10,966 to 10,980 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #10966

    Default

    Eeee банда.....виждам, че сте изкарали отлично! Завиждам ви и то НЕ благородно!
    А аз отново бях болна...и още съм....

  2. #10967
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Lei-chery View Post
    Eeee банда.....виждам, че сте изкарали отлично! Завиждам ви и то НЕ благородно!
    А аз отново бях болна...и още съм....
    Ти освен да боледуваш друго правиш ли?
    Фани пиййййй.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #10968
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    една такава туба от 100 литра ще стигне ли?а тва в краката ми са костилки от кайсия,и аз също нямам против да се качиме някъде за 2 дена с преспиване некъде по Родопите,сега е лято и трябва да се ходи,да има водица наблизо.
    ooo кат вида те туяги и лошо ми стаааа

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

    Quote Originally Posted by Lei-chery View Post
    Eeee банда.....виждам, че сте изкарали отлично! Завиждам ви и то НЕ благородно!
    А аз отново бях болна...и още съм....
    мадааааааа
    100 коньова ракия щъ тъ упрай
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  4. #10969

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Ти освен да боледуваш друго правиш ли?
    Фани пиййййй.
    Пием бре....и пак ме лови гада проклет.
    И понеже ти се смях за схванатото копитце..та сега целия гръб ми е схванат, че и за него хапчета пия.

    ---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    ooo кат вида те туяги и лошо ми стаааа

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:33 ----------



    мадааааааа
    100 коньова ракия щъ тъ упрай
    По-скоро ще ме довърши!

  5. #10970
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Не знам вече тая кола мойта ли е или на жената.От както почна да прави проблеми смених дебитомер,де що датчик имаше по нея замерих.Дросел,стъпков мотор,дюзи чистих.Диагностика и на газовото правих-е няма оправия.Днес я дадох на жената да си свърши някаква работа и като ми я върна вика:"Що казваш,че не върви колата".Сядам,паля.Няма да прекъсва,не залюлява оборотите,върви като отървана както на газ така и на бензин.Абе старата кола си е.Май трябва по–често да й я давам.Разбират се двете явно,а пък мене май някаква ревност ме обзема.

  6. #10971
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Модерни баби
    Я кажете как се сваля скоростна кутия с подробностите/ лагера ми се предаде нали е една пластмасова идиотия.../, че в една тема открих само общи насоки.
    Айде казвайте как се сваля тая скоростна кутия. Всезнайковци много, а практици никакви?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #10972
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Айде казвайте как се сваля тая скоростна кутия. Всезнайковци много, а практици никакви?
    Ами започваш отгоре. Махаш всичко около акумулатора/дебитомер, въздуховоди.../, самия акумулатор и стойката му, с бобините и комутаторите, които си разкачил. Откачаш работния цилиндър от вилката на скоростите и самата стойка с цилиндъра/не знам кой от 2-та вида е твоята/.
    Откачаш щангите от към скоростите/3-те от лостовия механизъм за превключване/ - много е драматично, няма да се впускам в подробности и да ти разваля удоволствието.
    От другата страна ще трябва да развиеш болтовете на стартера, т.е. най-вероятно ще се наложи да разкараш интейка с всичко прилежащо към него/ТПС, маншони, дросел.../.

    Отдолу:
    Източваш маслото от скоростите от скапаната пробка, която е на 10 мм от пр. ляв носач, но за сметка на това може и да е запекла яко. Освен това там не можеш да пъхнеш нормален шестограм/все пак е уникално близо до носача/. 12 май беше. Режеш си част от наличния шестограм с необходимата дължина и го захващаш с марково, а не китайско ключе и с лостова система от тръби или каквото имаш подходящо я побеждаваш/пробката/.
    Откачаш лявата полуоска от вътрешното каре/6-те болта/, така че да остане фланчето на скоростите.
    Откачаш и дясната пак на същият възел/6-те болта на вътрешното каре/ - за свалянето може и да не е необходимо, но за монтажа ще ти се наложи.
    Развиваш всички болтове м/у двигателя и скоростите. Отдолу има и 1 планка, дето е хваната за 5 неща/тампона на пр. мост, картера, скоростите на 2 места, блока/. Трябва да я махнеш. Към скоростите се държи посредством 2 излишно дълги дебели шпилки, които ти препоръчвам да скъсиш до дължината за гайките преди монтажа. Още при демонтажа ще разбереш защо.
    Отдолу може да имаш, а може и да нямаш предпазна ламаринка за маховика. Ако я имаш, ще я видиш като махнеш чепатата планка. Трябва да я махнеш/3 болтчета за ключ 10 на терсене места/. Ако не е отстранена в последствие ще има да се чудиш, защо не излиза кутията.
    Подпираш двигателят под картера. Укрепваш кутията с въже отгоре и развиваш болта, който я държи към тампона на левия рог. Може да се наложи да разкараш и планката от кутията/най-вероятно ще ти пречи, но иначе е удобна дръжка/, която е за този тампон.

    Започваш да дърпаш към пр. лява гума и виждаш, че няма да излезе, защото опира в носача, в рога и не става.
    Укрепваш двигателя/вече е подпрян отдолу - с крик най-добре, за да може да регулираш височината/наклона, които ще задаваш за измъкване и после за вкарване на кутията/ и така, че да не се килва напред - към радиатора или назад - към купето.
    Освобождаваш щанга-тампона отгоре до десния макферсон. Така вече може да въртиш двигател-скоростите накъдето си искаш за да изкараш кутията. Естествено, на тампона на двигателя, който е на десния рог му се разказва играта, ама за 10-15 лв може да си намериш 2-ра ръка, че новия е над 80. А и не се сменя много трудно.
    Сваляш СК и може да я нариташ няколко пъти да и дойде акъла, за дето те е изтормозила.

    Вариант е и тотално измъкване на полуоските целите, ама с гайките на карета знаеш, каква е играта, а отиваш и на откачане на шенкели и т.н.

    Качването е по обратния ред, като за по безпроблемно и безопасно за десния семеринг на кутията, препоръчвам да свалиш дългия фланец/с лагера/.


    Така съм го правил аз 4-5 пъти, като 2 от тях сам пред блока с 3 крика и само смяната на задна емблема е близо като степен на изгърбване и гърч.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #10973
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ами започваш отгоре. Махаш всичко около акумулатора/дебитомер, въздуховоди.../, самия акумулатор и стойката му, с бобините и комутаторите, които си разкачил. Откачаш работния цилиндър от вилката на скоростите и самата стойка с цилиндъра/не знам кой от 2-та вида е твоята/.
    Откачаш щангите от към скоростите/3-те от лостовия механизъм за превключване/ - много е драматично, няма да се впускам в подробности и да ти разваля удоволствието.
    От другата страна ще трябва да развиеш болтовете на стартера, т.е. най-вероятно ще се наложи да разкараш интейка с всичко прилежащо към него/ТПС, маншони, дросел.../.

    Отдолу:
    Източваш маслото от скоростите от скапаната пробка, която е на 10 мм от пр. ляв носач, но за сметка на това може и да е запекла яко. Освен това там не можеш да пъхнеш нормален шестограм/все пак е уникално близо до носача/. 12 май беше. Режеш си част от наличния шестограм с необходимата дължина и го захващаш с марково, а не китайско ключе и с лостова система от тръби или каквото имаш подходящо я побеждаваш/пробката/.
    Откачаш лявата полуоска от вътрешното каре/6-те болта/, така че да остане фланчето на скоростите.
    Откачаш и дясната пак на същият възел/6-те болта на вътрешното каре/ - за свалянето може и да не е необходимо, но за монтажа ще ти се наложи.
    Развиваш всички болтове м/у двигателя и скоростите. Отдолу има и 1 планка, дето е хваната за 5 неща/тампона на пр. мост, картера, скоростите на 2 места, блока/. Трябва да я махнеш. Към скоростите се държи посредством 2 излишно дълги дебели шпилки, които ти препоръчвам да скъсиш до дължината за гайките преди монтажа. Още при демонтажа ще разбереш защо.
    Отдолу може да имаш, а може и да нямаш предпазна ламаринка за маховика. Ако я имаш, ще я видиш като махнеш чепатата планка. Трябва да я махнеш/3 болтчета за ключ 10 на терсене места/. Ако не е отстранена в последствие ще има да се чудиш, защо не излиза кутията.
    Подпираш двигателят под картера. Укрепваш кутията с въже отгоре и развиваш болта, който я държи към тампона на левия рог. Може да се наложи да разкараш и планката от кутията/най-вероятно ще ти пречи, но иначе е удобна дръжка/, която е за този тампон.

    Започваш да дърпаш към пр. лява гума и виждаш, че няма да излезе, защото опира в носача, в рога и не става.
    Укрепваш двигателя/вече е подпрян отдолу - с крик най-добре, за да може да регулираш височината/наклона, които ще задаваш за измъкване и после за вкарване на кутията/ и така, че да не се килва напред - към радиатора или назад - към купето.
    Освобождаваш щанга-тампона отгоре до десния макферсон. Така вече може да въртиш двигател-скоростите накъдето си искаш за да изкараш кутията. Естествено, на тампона на двигателя, който е на десния рог му се разказва играта, ама за 10-15 лв може да си намериш 2-ра ръка, че новия е над 80. А и не се сменя много трудно.
    Сваляш СК и може да я нариташ няколко пъти да и дойде акъла, за дето те е изтормозила.

    Вариант е и тотално измъкване на полуоските целите, ама с гайките на карета знаеш, каква е играта, а отиваш и на откачане на шенкели и т.н.

    Качването е по обратния ред, като за по безпроблемно и безопасно за десния семеринг на кутията, препоръчвам да свалиш дългия фланец/с лагера/.


    Така съм го правил аз 4-5 пъти, като 2 от тях сам пред блока с 3 крика и само смяната на задна емблема е близо като степен на изгърбване и гърч.
    Огромни благодарности
    Звучи трагично положението
    Май ще имам нужда от помощ.... дано най-сетне да спре да вали.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #10974
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Съжелявам, че вече не карам мотокар
    Веднага започвам да си търся работа като мотокарист, ако някой има предложение да свирка.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #10975
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Може да махнеш и левия тампон,тоя дето държи кутията към купето.При мене се наложи да го махна щото кутията опира в него и в тръбите на климатика.А и внимавай при слагането със щангите на скоростния лост,моите се бяха заклещили по някакъв невъзможен начин и трябваше пак да вадя кутията.С един колега ни отне около три часа само слагането й.Както каза TRENDI,голям гърч е.

  11. #10976
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Огромни благодарности
    Звучи трагично положението
    Май ще имам нужда от помощ.... дано най-сетне да спре да вали.
    Не ти препоръчвам да го правиш сам. След 2-рата ми такава самостоятелна изява бях 3 дни като ръждясал робокоп.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #10977
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Много отчайващо положение.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #10978
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ами започваш отгоре. Махаш всичко около акумулатора/дебитомер, въздуховоди.../, самия акумулатор и стойката му, с бобините и комутаторите, които си разкачил. Откачаш работния цилиндър от вилката на скоростите и самата стойка с цилиндъра/не знам кой от 2-та вида е твоята/.
    Откачаш щангите от към скоростите/3-те от лостовия механизъм за превключване/ - много е драматично, няма да се впускам в подробности и да ти разваля удоволствието.
    От другата страна ще трябва да развиеш болтовете на стартера, т.е. най-вероятно ще се наложи да разкараш интейка с всичко прилежащо към него/ТПС, маншони, дросел.../.

    Отдолу:
    Източваш маслото от скоростите от скапаната пробка, която е на 10 мм от пр. ляв носач, но за сметка на това може и да е запекла яко. Освен това там не можеш да пъхнеш нормален шестограм/все пак е уникално близо до носача/. 12 май беше. Режеш си част от наличния шестограм с необходимата дължина и го захващаш с марково, а не китайско ключе и с лостова система от тръби или каквото имаш подходящо я побеждаваш/пробката/.
    Откачаш лявата полуоска от вътрешното каре/6-те болта/, така че да остане фланчето на скоростите.
    Откачаш и дясната пак на същият възел/6-те болта на вътрешното каре/ - за свалянето може и да не е необходимо, но за монтажа ще ти се наложи.
    Развиваш всички болтове м/у двигателя и скоростите. Отдолу има и 1 планка, дето е хваната за 5 неща/тампона на пр. мост, картера, скоростите на 2 места, блока/. Трябва да я махнеш. Към скоростите се държи посредством 2 излишно дълги дебели шпилки, които ти препоръчвам да скъсиш до дължината за гайките преди монтажа. Още при демонтажа ще разбереш защо.
    Отдолу може да имаш, а може и да нямаш предпазна ламаринка за маховика. Ако я имаш, ще я видиш като махнеш чепатата планка. Трябва да я махнеш/3 болтчета за ключ 10 на терсене места/. Ако не е отстранена в последствие ще има да се чудиш, защо не излиза кутията.
    Подпираш двигателят под картера. Укрепваш кутията с въже отгоре и развиваш болта, който я държи към тампона на левия рог. Може да се наложи да разкараш и планката от кутията/най-вероятно ще ти пречи, но иначе е удобна дръжка/, която е за този тампон.

    Започваш да дърпаш към пр. лява гума и виждаш, че няма да излезе, защото опира в носача, в рога и не става.
    Укрепваш двигателя/вече е подпрян отдолу - с крик най-добре, за да може да регулираш височината/наклона, които ще задаваш за измъкване и после за вкарване на кутията/ и така, че да не се килва напред - към радиатора или назад - към купето.
    Освобождаваш щанга-тампона отгоре до десния макферсон. Така вече може да въртиш двигател-скоростите накъдето си искаш за да изкараш кутията. Естествено, на тампона на двигателя, който е на десния рог му се разказва играта, ама за 10-15 лв може да си намериш 2-ра ръка, че новия е над 80. А и не се сменя много трудно.
    Сваляш СК и може да я нариташ няколко пъти да и дойде акъла, за дето те е изтормозила.

    Вариант е и тотално измъкване на полуоските целите, ама с гайките на карета знаеш, каква е играта, а отиваш и на откачане на шенкели и т.н.

    Качването е по обратния ред, като за по безпроблемно и безопасно за десния семеринг на кутията, препоръчвам да свалиш дългия фланец/с лагера/.


    Така съм го правил аз 4-5 пъти, като 2 от тях сам пред блока с 3 крика и само смяната на задна емблема е близо като степен на изгърбване и гърч.
    ..

    ---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

    Я казувам
    н..Наздрави!
    Last edited by toki4a; 31-07-2014 at 22:58. Reason: малку ОстаАнами..:D
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  14. #10979
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    колеги търся повредени / неработещи / от климатик(климатроник) и долното с часовника модулче ще се ползват за интервенция на дисплей така че не е нужно да са в добро състояние или работещи

    п.с. Възможно най-ниска цена
    155 1.8 8v SUPER MY95

  15. #10980
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз пък търся верига и обтегач в отлично състояние за 2.0 8V...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 732 of 880 FirstFirst ... 232632682722730731732733734742782832 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •