Page 536 of 880 FirstFirst ... 36436486526534535536537538546586636 ... LastLast
Results 8,026 to 8,040 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #8026
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Още нещо което ме притеснява около моята Легенда.

    предстои ми монтиране на слойлер долу на снимката. Интересува ме дупките от долу дали съвпадат с тези на спойлера (тоест тя дупката е една за слойлера).
    По спомен са 4 точки за стягане. Като на багажника са си с определени места. по спомен задните два, трябва да махнеш две гумени таби. а предните два (на острите места) вече като определиш двете задни, ще видиш къде заспиват и ще дупчиш там.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  2. #8027

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    иии, само ако пишеха на английски

    Ами ето направо превода на български бре.Превода е МОЙ-гугъл ...: http://translate.google.bg/translate...ed=0CDcQ7gEwAA

    И едно мерси да кажете поне

  3. #8028
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    За FIAT DUCATO има помпи на 25,4 мм. с 4 изхода.Не съм сигурен само дали захващането към сервото е еднакво с това на ALFA.
    За сажаление,захвата на Фиатската помпа е на обратно ,ето и снимки на двете помпи,като тази с червените тапи е като моята ,а другата само с жълтите е фиатската. Ако си намеря с същият захват,но с бутало около 25 мм щее супер,макар че ще пробвам първо с моят аси помпа как ще спира и педала какъв ход ще има,но все пак си знаем спирачките на 155-ците че не са най-гениалното нещо измислено в тях така че една по-голяма помпа няма да е излишна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa.jpg   ducatt.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #8029
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    А бре секта чуде се аз нещо тия дни...
    Моята спирачна помпа е с 4 изхода за тръбички и с диаметър 22.2мм ( по каталог това) ,а мисля да слагам 4 бутални апарати отпред и не мисе иска да имам празен ход на педала,както би могло да се получи след като се завиши нуждата от дебит на масло към цилиндърчетата (баси че сложно го казах) . Та гледам че повечето помпи с по-голямо бутало са с два изхода за тръбички ( примерно на 166-цата е 54мм и малко ) ...... че въпросът ми както вече сте се сетили е има ли помпи с 4 изхода и с по голямо бутало от 22мм или има ли как да се пригоди помпа с 2 изхода на моята кола
    С два или четири изхода- няма знчение. Слагаш по един тройник и си готов.
    По-интересен е въпрос с диаметъра на помпата.
    Да се върнем към чичко Паскал. Натиска е равен на произведението от площта по налягането.
    Тоест, по-големият работен цилиндър, ще притиска повече при еднакво налягане.
    Обръщам ти внимание, че при помпата, колкото по-голям е диаметъра на буталото, толкова по-малко е налягането при едно и също усилие върху педала.
    Основният извод!
    Ако твоята помпа е достатъчна като дебит, то с нея и ще спира по-добре.
    Ако не стига дебит, чак тогава минавай на по-голям диаметър!
    Тогава обаче цялото упражнение е порочен кръг!
    Last edited by mordohy; 18-10-2012 at 21:12. Reason: Юзера е къркан
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #8030
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    То е ясно че първо ще пробвам с моята. Мен ме притеснява точно дебита или казано иначе да не потъва много педала. А по каталог гледах,че тая моята помпа я слагат и на фиат купе турбо,което е с брембота 4 бутални,което ме навежда на мисълта,че би трябвало да нямам проблеми,но знае ли човек.
    Иначе аз никога не съм бил очарован от спирачките на нашите легенди. Сменях дискове , накладки,раздвижвах цилиндъчета,почиствах и смазвах водачи и тн,но не ме кефи как спира нещо и много загряват предните спирачки,което ме кара да си мисля,че просто не са ги сметнали както трябва за тая тежка предница.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #8031
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default ламбда сонда

    Момчета така и така скучаете , да Ви питам нещо .
    Възможно ли е липсата на катализатор или избушен такъв , да влияе на показанията на ламбда сондата ?
    Или някой ако се сеща защо показанията на ламбда сондата са постоянни , като за бедна смес (обогатява ми сместа). пробвах различни сонди универсални , по каталожен номер BOSH и BERU (имам 4 бр.)- еднакво поведение просто лека разлика в показанието (предполагам от марката) . Никой в Пловдивските сервизи не може да ми каже защо.
    Моля ако някой има идея да я сподели

  7. #8032
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Така!
    След като известно време си мислех какво да правя за Алф се стигна до заключението ,че трябва да се измисли нещо което да чете грешките на ецу-то (или просто да се види дали са наред датчиците и тн) ...
    Поразрових и попаднах на схеми за Виса. Намерих и софтуер.
    Първо падна в жертва една стара хоризонтална кутия от IBM която доста нарязах с флекса... Намерих и дъно с 2 кома... Направих набързо и платката за самата Виза... Купих и малък монитор на които направих наново стоика... Доста време отделих на това начинание ,но... заслужаваше си
    (лицето на кутията е всъшност част от капак на UPS a капака е от усилвател руски и тн)

    Вече работи и само на 12 волта цялата система (22.10.2012)!!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120921_185207.jpg   IMG_20120921_185216.jpg   IMG_20120927_154438.jpg   IMG_20121019_164807.jpg   IMG_20121019_165405.jpg  

    IMG_20121019_165417.jpg   IMG_20121019_170827.jpg   IMG_20121019_171247.jpg   IMG_20121019_172415.jpg   IMG_20121019_172431.jpg  

    Last edited by mimouzunov; 22-10-2012 at 14:17.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8033
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Така!
    След като известно време си мислех какво да правя за Алф се стигна до заключението ,че трябва да се измисли нещо което да чете грешките на ецу-то (или просто да се види дали са наред датчиците и тн) ...
    Поразрових и попаднах на схеми за Виса. Намерих и софтуер.
    Първо падна в жертва една стара хоризонтална кутия от IBM която доста нарязах с флекса... Намерих и дъно с 2 кома... Направих набързо и платката за самата Виза... Купих и малък монитор на които направих наново стоика... Доста време отделих на това начинание ,но... заслужаваше си
    (лицето на кутията е всъшност част от капак на UPS a капака е от усилвател руски и тн)
    БРАВО! Много прилично е станало! Как се захранва всичко? 12V?
    Last edited by Furious 155; 19-10-2012 at 21:34.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #8034

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Така!
    След като известно време си мислех какво да правя за Алф се стигна до заключението ,че трябва да се измисли нещо което да чете грешките на ецу-то (или просто да се види дали са наред датчиците и тн) ...
    Поразрових и попаднах на схеми за Виса. Намерих и софтуер.
    Първо падна в жертва една стара хоризонтална кутия от IBM която доста нарязах с флекса... Намерих и дъно с 2 кома... Направих набързо и платката за самата Виза... Купих и малък монитор на които направих наново стоика... Доста време отделих на това начинание ,но... заслужаваше си
    (лицето на кутията е всъшност част от капак на UPS a капака е от усилвател руски и тн)
    Луд си евала
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #8035
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    БРАВО! Много прилично е станало, а с какво се захранва всичко? 12V?
    "Шашмата" както съм я кръстил аз постоянно се усъвършенства! За момента за да работи си иска 220в
    Следващото нещо което остава е да я направя да работи само на 12в! Тук обаче виждам проблем... Притеснявам се, че напрежението прекалено много ще се разклати когато трябва да се запали колата която се тества

    (днес го тествах на 155-ца 92" Опел Вектра 1.8 98" и Астра 1.6 98" като на всички проработи )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #8036
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    "Шашмата" както съм я кръстил аз постоянно се усъвършенства! За момента за да работи си иска 220в
    Следващото нещо което остава е да я направя да работи само на 12в! Тук обаче виждам проблем... Притеснявам се, че напрежението прекалено много ще се разклати когато трябва да се запали колата която се тества

    (днес го тествах на 155-ца 92" Опел Вектра 1.8 98" и Астра 1.6 98" като на всички проработи )
    Е палиш и тогава пускаш компютъра


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #8037
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Е палиш и тогава пускаш компютъра
    Това ще е като краен вариант...
    В понеделник почвам да издирвам схема за инвертора...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #8038
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това ще е като краен вариант...
    В понеделник почвам да издирвам схема за инвертора...
    Иначе може да сложиш аудио кондензатор 0.8 или 1.0 фарада и няма да гасне


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #8039
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default скорости

    Колеги, с голямо притеснение искам да ви питам нещо за скоростите. Струва ми се, че се чува някакъв шум от скоростната ми кутия. Звукът прилича на нещо като тънко виене, не е толкова необичаен, досега съм чувал нещо подобно примерно като е по инерция колата и за да спре по-бързо, освен спирачката вкарам и на скорост и като пусна съединителя се чува един лек звук тип "ЮМЗ". Да обаче сега ми се струва, че го чувам и като ускорявам на ниска предавка. Та...да се плаша ли? Маслото е сменено лятото, налял съм точно 2 литра, но не потече от пробката, та не знам дали не е трябвало да налея още...

  15. #8040
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги, с голямо притеснение искам да ви питам нещо за скоростите. Струва ми се, че се чува някакъв шум от скоростната ми кутия. Звукът прилича на нещо като тънко виене, не е толкова необичаен, досега съм чувал нещо подобно примерно като е по инерция колата и за да спре по-бързо, освен спирачката вкарам и на скорост и като пусна съединителя се чува един лек звук тип "ЮМЗ". Да обаче сега ми се струва, че го чувам и като ускорявам на ниска предавка. Та...да се плаша ли? Маслото е сменено лятото, налял съм точно 2 литра, но не потече от пробката, та не знам дали не е трябвало да налея още...
    Нищо неможе да направиш... Караш така и каквото стане!
    При мен също си има някакви звуци и така от 5 години... Скоростите на хартия събират 2 литра а на практика 2.5 за да протече от пробката.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 536 of 880 FirstFirst ... 36436486526534535536537538546586636 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •