Page 301 of 880 FirstFirst ... 201251291299300301302303311351401801 ... LastLast
Results 4,501 to 4,515 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #4501
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Според моите сметки ако има постоянен магнит вмимаваи с него защото ако го разместиш/обърнеш и тн може да промениш положението на клапата вътре!!!Едно време ПРУУФА маи беше пипал в едно такова и беше направил нещо...
    Това е обикновен 4-фазен стъпков мотор. При тоя вид задвижване, на каквото и да е било, по дефолт се подразбира, че ВСЯКА КОМАНДА СЕ ИЗПЪЛНЯВА, без да се налага проверка за това, както е например при серво двигателите. Ето защо е важно да не се размества и правилно да се сглобява всичко. С две думи ПРАВ СИ.
    П.П. При стъпковите електродвигатели няма постоянни магнити.
    Last edited by vaklinator; 18-12-2010 at 21:13.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #4502
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Моторчето на МПХ се чисти много лесно и елементарно.
    Аз пък искам да се похваля,че подгряваенто на дросела ми вече е в изправност и всичко си работи.Благодарение на помоща и безценните съвети и помощ на Ваклин/Vaklintor/ вчера го оправихме.Разглобихме и почистихме от тиня и гадости дросела и сега вече всичко е ОК.
    Оказа се ,че единия от изводите на дросела е затлачен и запушен с тиня и от това не циркулираше течност през маркучето което седи най-горе на разширителния съд.Промираве,продухване ,почистване и вече всичко е наред.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC02570.jpg   DSC02569.jpg   DSC02571.jpg  
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #4503
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Моторчето на МПХ се чисти много лесно и елементарно.
    Аз пък искам да се похваля,че подгряваенто на дросела ми вече е в изправност и всичко си работи.Благодарение на помоща и безценните съвети и помощ на Ваклин/Vaklintor/ вчера го оправихме.Разглобихме и почистихме от тиня и гадости дросела и сега вече всичко е ОК.
    Оказа се ,че единия от изводите на дросела е затлачен и запушен с тиня и от това не циркулираше течност през маркучето което седи най-горе на разширителния съд.Промираве,продухване ,почистване и вече всичко е наред.
    Браво! Ама само кой ви светна за проблема, а


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4504
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Браво! Ама само кой ви светна за проблема, а
    Всъщност не се знае дали е проблем или е по-добре да няма подгряване на дросела


    ---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

    Колеги, на кои кабели се връзва алармата към централното??? Моля за компетентни мнения
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #4505
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Всъщност не се знае дали е проблем или е по-добре да няма подгряване на дросела


    ---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

    Колеги, на кои кабели се връзва алармата към централното??? Моля за компетентни мнения
    Кабелите които излизат от предна лява врата.... Аз тях ползвах... Утре ако имам време ще погледна кои са по цветове!!!Трябват ти 2 кабела!!! Управлението е по минус... Минус на единия-отключва минус на другия-заключва...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #4506
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Кабелите които излизат от предна лява врата.... Аз тях ползвах... Утре ако имам време ще погледна кои са по цветове!!!Трябват ти 2 кабела!!! Управлението е по минус... Минус на единия-отключва минус на другия-заключва...
    Много благодаря, но при лявата предна врата е "гмеш" от жици.
    Мислиш ли че електрическите брави са еднакви? Защото имам една излишна и ще я погледна какви са и кабеляците на нея, но е от задната врата?
    Офффф писна ми от тоя Тоци Изчезналий!!!
    Last edited by vaklinator; 19-12-2010 at 22:58.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #4507
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Всъщност не се знае дали е проблем или е по-добре да няма подгряване на дросела
    [COLOR="Silver"]
    за подгрева и има и няма значение понякога, но за самата циркулация на антифриз си е 100% проблем.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #4508
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    за подгрева и има и няма значение понякога, но за самата циркулация на антифриз си е 100% проблем.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #4509
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Колеги искам да ви споделя че днес моята колица смени собственика си... новия собственик е бащата на колегата Venci, който се надявам да се грижи така добре за нея както съм се грижил аз пожелавам му само беазаварийни километри и всичко най-хубаво

    А на вас колеги искам да ви благодаря за страхотните купони които сме си правили заедно и се надявам на следващите да позволите отново да присъствам ако не и да организирам пък било то и с друга Алфа
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  10. #4510
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Колеги искам да ви споделя че днес моята колица смени собственика си... новия собственик е бащата на колегата Venci, който се надявам да се грижи така добре за нея както съм се грижил аз пожелавам му само беазаварийни километри и всичко най-хубаво

    А на вас колеги искам да ви благодаря за страхотните купони които сме си правили заедно и се надявам на следващите да позволите отново да присъствам ако не и да организирам пък било то и с друга Алфа
    На кой Венци?
    Драго ти си от нашия отбор дори и без печка Легенда.

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Браво! Ама само кой ви светна за проблема, а
    Ванката Фуриозо 155 ни светна,голямо благодарско.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #4511
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    На кой Венци?
    Драго ти си от нашия отбор дори и без печка Легенда.

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:07 ----------



    Ванката Фуриозо 155 ни светна,голямо благодарско.
    Благодаря Мариянски, ами Венци със 75-цата 3.0 дето бачка във Вентура
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  12. #4512
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Колеги искам да ви споделя че днес моята колица смени собственика си... новия собственик е бащата на колегата Venci, който се надявам да се грижи така добре за нея както съм се грижил аз пожелавам му само беазаварийни километри и всичко най-хубаво

    А на вас колеги искам да ви благодаря за страхотните купони които сме си правили заедно и се надявам на следващите да позволите отново да присъствам ако не и да организирам пък било то и с друга Алфа
    Ако не бащата, то поне Венци със сигурност ще се грижи добре за нея !
    Иначе си винаги добре дошъл при нас - сигурен съм, че 155 ще остане завинаги в сърцето ти! Даже току-виж след време пак се сдобиеш с една
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #4513
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Батки, те тва е след 9 години направих и баща ми алфист .
    Тези дни ще намеря време да се запознаем с на Драго бившата кола, малко да я прегледам. Дайте идея искам оригинален теглич за нея. Елин Пелин нещо или къде да търся?
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #4514
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Батки, те тва е след 9 години направих и баща ми алфист .
    Тези дни ще намеря време да се запознаем с на Драго бившата кола, малко да я прегледам. Дайте идея искам оригинален теглич за нея. Елин Пелин нещо или къде да търся?
    Внимавай, че от Алфа дизел, може да му се докара с течение на времето и твоята бензинка

    А , че Венци ще се грижи за 155-цата на баща си това е ясно

    Аз с моята го поизмъчих малко и още малко ще го поизмъча за това да благодаря предварително
    Да споделя с какво го измъчих до момента и да докладвам какво правя с моята 155:
    Реглаж клапани, проверка валове, смяна на ремъци и ролки (основни и обслужващи), проверка водна помпа, нов датчик налягане масло, предни носачи, маншони, задни амортисьори, нови предни двойно вентилирани дискове 284 мм(забравих марката ама май Стейнхов с дупките) и оригинални накладки TRW, нови задни дискове и накладки TRW,нови 4 броя пружини червено BOGE 30мм lowering, нов съединител Валео, Масло Селения Рейсинг 10-60, маслен и поленов филтър (въздушния се пере) кутия за поленовия фултър ("нова" - втора употреба.)
    Взех и дръжка за вратата, халоген, огледало (втора употреба са последните)
    В момента е оставена за направа на цялата генерация без колекторите при Драго. След това се връща във Вентура при Венци за смяна на свещи и кабели и други по запалителна система (ако се намерят кабели , ако ли не поръчвам едни ръчна изработка спешъл от Ebay) Проверка на ламбда от Мъро и при нужда нова, настройка на дебитомера на газ анализатор. От неделя съм вече с закупените оригинални джанти за зимни гуми 15" - ки и зимни гуми 195/55/15 Бриджстоун предни и Континентал задни.
    Остава да направя още:
    Боядисване на отделни детайли, цалостно провесионално пастиране и ваксиране,(скоро) нови чистачки (тия дни), нови предни говорители във вратите (че едната пращи гадно) нова букса за антената, нови емблеми, поставяне на новите закупени кожи с червен шеф за скорости и ръчна, кожарска работа по салона или нов по запазен салон (вече сложих новите стелки )Ако намеря и ново табло без пукнатините и там може да се облече с кожа.
    И за сега това, ако не излезе и нещо друго и живот и здраве да успея да я направя така като искам.
    Last edited by BatVas; 21-12-2010 at 10:32.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #4515
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Внимавай, че от Алфа дизел, може да му се докара с течение на времето и твоята бензинка

    А , че Венци ще се грижи за 155-цата на баща си това е ясно

    Аз с моята го поизмъчих малко и още малко ще го поизмъча за това да благодаря предварително
    Да споделя с какво го измъчих до момента и да докладвам какво правя с моята 155:
    Реглаж клапани, проверка валове, смяна на ремъци и ролки (основни и обслужващи), проверка водна помпа, нов датчик налягане масло, предни носачи, маншони, задни амортисьори, нови предни двойно вентилирани дискове 284 мм(забравих марката ама май Стейнхов с дупките) и оригинални накладки TRW, нови задни дискове и накладки TRW,нови 4 броя пружини червено BOGE 30мм lowering, нов съединител Валео, Масло Селения Рейсинг 10-60, маслен и поленов филтър (въздушния се пере) кутия за поленовия фултър ("нова" - втора употреба.)
    Взех и дръжка за вратата, халоген, огледало (втора употреба са последните)
    В момента е оставена за направа на цялата генерация без колекторите при Драго. След това се връща във Вентура при Венци за смяна на свещи и кабели и други по запалителна система (ако се намерят кабели , ако ли не поръчвам едни ръчна изработка спешъл от Ebay) Проверка на ламбда от Мъро и при нужда нова, настройка на дебитомера на газ анализатор. От неделя съм вече с закупените оригинални джанти за зимни гуми 15" - ки и зимни гуми 195/55/15 Бриджстоун предни и Континентал задни.
    Остава да направя още:
    Боядисване на отделни детайли, цалостно провесионално пастиране и ваксиране,(скоро) нови чистачки (тия дни), нови предни говорители във вратите (че едната пращи гадно) нова букса за антената, нови емблеми, поставяне на новите закупени кожи с червен шеф за скорости и ръчна, кожарска работа по салона или нов по запазен салон (вече сложих новите стелки )Ако намеря и ново табло без пукнатините и там може да се облече с кожа.
    И за сега това, ако не излезе и нещо друго и живот и здраве да успея да я направя така като искам.
    BatVas коя банка обра човече или кой завод приватизира? Браво за усилията и средствата колата го заслужава.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Page 301 of 880 FirstFirst ... 201251291299300301302303311351401801 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •