Page 352 of 880 FirstFirst ... 252302342350351352353354362402452852 ... LastLast
Results 5,266 to 5,280 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #5266
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Е толкова много ли ви затрупа ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  2. #5267
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Е толкова много ли ви затрупа ?
    Снощи беше страшно , ден сняма и помен вече от снежеца.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #5268
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    ебах тая виелица
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  4. #5269
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ей колеги,здравейте-имам пак няколко въпроса,на които не мога да намеря отговор,но преди това да благодаря на Венци (VFTI)-благодарение на него имам отново работен цилиндър за съединителя,остава само да го монтирам.Та въпросите ми са свързани със следното.Имам скъсан въздуховод и напукано/и гумени съединения на смукателните колектори.В момента съм ги олепил,но не ми харесва тая работа,щото не мисля,че така се спира всичкия прокрадващ се въздух,който може да обърква дебитомера.Съединенията на смукателните колектори ги има в axm-auto и по-нататък ще си поръчвам,но въздуховод не мога да намеря в онлайн магазините.Кажете ми колко струва това нещо и откъде да го намеря ново?

  5. #5270
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Гофриран маркуч едва ли ще намериш чисто нов..... поради простата причина,че са спряни от производство. Търсиш читав 2-ра употребва и колкото изкара ......

  6. #5271
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Еми значи остава да търся някакъв начин да го лепя по-професионално или да го заменям с нещи друго-гледах във форума,че има мнения за комбинация от прави тръби и маслоустойчиви маркучи за местата,на които се иска гъвкавост.Проблемът е обаче,че тоя въздуховод е с различен диаметър в двата края да му се невиди Цялата работа обаче е заради следния проблем-преди да го залепя колата нямаше мощност в ниските обороти и тресеше при потегляне-трябваше да настъпвам до 2000 оборота,че да тръгне нормално.Олепих дупките стабилно и това се оправи,но мисля,че част от проблема остана.Оборотите играят съвсем леко на празен ход-не със 100-200 оборота,не дори с 50,а още по-малко-стрелката просто мърда и се чува как двигателя си мени звука,глъхне точно все едно съм махнал капачката на маслото.Това и още няколко симптома ме навеждат на мисълта,че някой от сензорите,отговорни за горивната смес ебава мамата на цялата романтика и мисля,че сместа е бедна.Нещата,които ме навеждат на мисълта за бедна смес са пукане в ауспуха и също така понякога като спра и угася мотора,сякаш не гасне веднага,а откъм ауспуха се чува звук все едно работи мотора още няколко секунди.Все едно някаква турбина спира бавно-ако сте чували ермомелка как спира,точно такъв е звукът Четох разни работи за бедна смес из форума и се наплаших-как можело да ми прегорят дори буталата и т.н. и т.н. затова питам...
    Last edited by Dimicha; 14-04-2011 at 21:59.

  7. #5272
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Като за начало си оправи маркуча и маншоните на колектора и отиди на една диагностика

  8. #5273
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ще оправим работата значи-и последен въпрос-някой може ли да ми каже в Търново къде може да се направи свястна диагностика и кадърно чистене на грешки.Щото ходих в оторизирания сервиз на Фиат,но не ми вдъхват много доверие-не че карам кола за 100 000 лв,но за мене си е дори по-ценна

  9. #5274
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Бе за тая бабичка дърта-като мойта 2.0 8в 92г. изобщо не ти трябва диагностика според мен. Тооо няма какви грешки да покаже, най-много ламбда да ти е заминала, ама това ще го усетиш по разхода. Така че диагностика, само при някакъв супер сериозен проблем...но май 99% от нещата са минали през този форум и раздел

    Оправи си маркуча и ще си решиш проблемите с въздуха. Ако не успееш да го оправиш си вземи 2ра ръка 30-40лв.

    Сваляш клемите после на акумулатора и газ. Диагностиката на дърта бабичка си е почти мисия невъзможна! За София се сещам 2ма човека, които могат да ти направя, за провинцията(без да искам да подценявам никого) смятам, че са НУЛА. Официалния представител в ТЪРНОВО- БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ТИЯ!Дано фалират, ако не са вече... Патили сме си с 2 коли при тия измекяри...От Севлиево съм все пак...

    1. Оправи маркучка
    2. Изобщо не се занимавай с диагностики(по-добре си купи нови свещи вместо грешни пари)

    Това са моите съвети
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #5275
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    ОК,ще видя кво ще направя-между другото това с откачането на акумулатора не знам точно на какво влияе-предполагам,че занулява компютъра,но като ръчках по работния цилиндър на съединителя бях махнал и акумулатора и забелязах,че после колата запали много по-бързо от когато и да било.Явно нещо се е занулило или е влязла в сервизен режим или не знам какво но запали супер.На второто и третото палене обаче не беше така-явно се самообучава компа,но защо се самообучава да си върши работата зле,не ми е ясно.Зарекал съм се като ме ядоса да й бодна два дойни карбуратора и това ще е

  11. #5276
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Явно, точно някой датчик не е в кондиция и набива грешка в компа веднага след палене. Май, в крайна сметка, една диагностика най-лесно ще го хване.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #5277
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    ОК,ще видя кво ще направя-между другото това с откачането на акумулатора не знам точно на какво влияе-предполагам,че занулява компютъра,но като ръчках по работния цилиндър на съединителя бях махнал и акумулатора и забелязах,че после колата запали много по-бързо от когато и да било.Явно нещо се е занулило или е влязла в сервизен режим или не знам какво но запали супер.На второто и третото палене обаче не беше така-явно се самообучава компа,но защо се самообучава да си върши работата зле,не ми е ясно.Зарекал съм се като ме ядоса да й бодна два дойни карбуратора и това ще е
    И аз искам карбуратори.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #5278
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Венци,то я свещи,я датчик,я кабели .... я нещо друго....ако почне да налучква едно по-едно да ги сменява ще скочи доста над 30лв ..........

  14. #5279
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Венци,то я свещи,я датчик,я кабели .... я нещо друго....ако почне да налучква едно по-едно да ги сменява ще скочи доста над 30лв ..........
    Забрави една 0 да сложиш - 300лв.
    Last edited by MUROMAN; 15-04-2011 at 18:33.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #5280
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Като смятате, че една диагностика ще реши проблема дайте жокер къде в Търновски район закачат нашите баби на комп? Щото аз незнам...Дори ауто италия Търново не може...Само ще му кажат че няма грешки и толкоз

    И според мен първо да си оправи маркуча, да занули и тогава да се мисли и мъдри или пък търси диагностика, ако наистина има някакъв сериозен проблем....
    Last edited by VFTI; 15-04-2011 at 18:56.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 352 of 880 FirstFirst ... 252302342350351352353354362402452852 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •