Page 500 of 880 FirstFirst ... 400450490498499500501502510550600 ... LastLast
Results 7,486 to 7,500 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #7486
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз сложих такова на скоростите, които взех, след като строших дифа навремето. От около месец-два, 3-ата ми изхърква при по-рязко включване, но като знам, какви са им кашкавалени скоростите на бабите, а и че си я вкарвам редовно до 7000 об. на мАторЯ, може и да не е виновно маслото. Принципно нямам някакви добри\лоши впечатления от него.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #7487
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз карам от доста време с AGIP Rotra LSX 75W-90 Gear oil.
    Последно като се наложи да долея литър, заради семеринг на полуоска, пак такова налях. Не е евтино само...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #7488
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ще видим-че и аз имам едни съмнения,че ми тече от полуоската-отдолу има много засъхнала гняс по скоростната кутия.Май ще отида на майстор тоя път,че да не стане двойна и тройна работа пак.Иначе в ДВГ-то налях Castrol Magantec 10W40 А3/B4 току-що.Маслото е значително по-светло от Селенията,по-течливо и мирише съвсем различно.Засега впечатления никакви,освен начина по който светна гърловината на двигателя от маслото,с което я олях без да искам-определено има чистителни свойства тоя Castrol.Ако и гори по-малко от Selenia-та май ще я забравя нея...че е и значително по-евтин!

  4. #7489
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Днеска ударих една паста 3М и е доволно

  5. #7490
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Днеска ударих една паста 3М и е доволно
    Браво, щом имаш времето... да ти оставя и моята, че един неможар миналата година ми я осра и още ме е яд, като я измия...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #7491
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    ААА,внимавай къде ходиш.

    Колеги,какво става да не си продадохте 155-ците ? Преди Софийската група "НИМ",тфа,онова ........ Сега почти не виждам 155
    Last edited by TS; 21-06-2012 at 20:04.

  7. #7492
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Я да задам един въпрос за педал на газта 1.7 8к. Нормално ли е като подам газ до дупка на 2-ра около 1500-2000 оборота има едно замисляне и след малко да почне да набира добре. Колата за съжалени е седяла две години без да се кара и карах със стар бензин докато не свърви и свещите замиха. Та да е клеясало жилото. Иначе туинспарка е голяма работа, изкачваше баирите в Разград на 2 цилиндъра .

  8. #7493
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by siniqtzmey View Post
    Я да задам един въпрос за педал на газта 1.7 8к. Нормално ли е като подам газ до дупка на 2-ра около 1500-2000 оборота има едно замисляне и след малко да почне да набира добре. Колата за съжалени е седяла две години без да се кара и карах със стар бензин докато не свърви и свещите замиха. Та да е клеясало жилото. Иначе туинспарка е голяма работа, изкачваше баирите в Разград на 2 цилиндъра .
    ами доста неща стареят, някои клеясват - кабели, свещи, сонда, че и дебитомер-а ... едва ли жилото предизвиква това.
    Покарай я с хубав бензин на извънградско и виж после как ще е.

    п.п. виж и тръбата от дебитомер-а до дроселовата клапа за цепнатини!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #7494
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ами доста неща стареят, някои клеясват - кабели, свещи, сонда, че и дебитомер-а ... едва ли жилото предизвиква това.
    Покарай я с хубав бензин на извънградско и виж после как ще е.

    п.п. виж и тръбата от дебитомер-а до дроселовата клапа за цепнатини!
    и БЕНЗИНОВИЯ ФИЛТЪР.

    ---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

    Quote Originally Posted by TS View Post
    ААА,внимавай къде ходиш.

    Колеги,какво става да не си продадохте 155-ците ? Преди Софийската група "НИМ",тфа,онова ........ Сега почти не виждам 155
    Нали ме видя онази вечер ,мърдаме още.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  10. #7495
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Верно,ти къде скиториш бря младеж ? ??

    ---------- Post added at 13:46 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Браво, щом имаш времето... да ти оставя и моята, че един неможар миналата година ми я осра и още ме е яд, като я измия...
    Последния път като я пастирах,минах по - Бул. "Сливница",когато ремонтираха моста "Чавдар" Пръскаха го с някфо покритие (от долу) и на другия ден като видях цялата кола беше в некфи шибни пръски (точици),най-лошото е,че нямаше падане. Майка им да Е-А


    Ето тук: https://www.facebook.com/pages/Alfa-...C/125515940186 Има интересни снимчици,не са много,но пак е нещо.
    Last edited by TS; 22-06-2012 at 17:43.

  11. #7496
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    ЕЕЕ,много е добра. Е такива джанти ако някой намери да свирка ? :P
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 457107_10150922804196312_1128248168_o.jpg  

  12. #7497
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Колеги, от вчера, като всяка алфа и тази на шурята ни изигра курвенски номер и сега е със свалена глава и предстоящи сериозни ремонти с много псуване. А именно, вчера шурята е сменил задните накладки, че бяха останали с 1мм феродо и след като е покарал малко и нещо изпукало и педала на спирачките станал твърд и започнал да съска много силно в купето при педалите и днес като ми я докара да я видя и при всяко докосване до педала на спирачките се чува яко съскане и колата се опитва да угасне, но като се пусне педала и няма проблем, но съм сигурен, че се е сцепила мембраната на сервото и ще се търси друго втора ръка, а и вероятно и нова спирачна помпа, че си мисля, че има и спирачна течност в него. Та приемам всякакви съвети и предложения за него (колата е 1.7 8 клапана, а за капак и с АБС).
    Но като всяка "добра" Алфа това се оказа дребен проблем след като погледнахме и какво има в казанчето с антифриз- до болка познатата ни комбинация от антифриз и масло и за 3-4 часа главата се озова в багажника на фиата (от които един час премина в опити да се развият двата болта отдолу на главата от към ангренажа ) и от утре ще се занимавам с нея да я наглася както трябва. Та въпросите ми са как да стягам главата, че в Аутодата-та ми пише: първи етап 40Nm, втори етап 80Nm, след това да се покара 1000км и да се притегне главата веднъж на 360 градуса и после на близо 90Nm, та питам това ли е схемата за стягането й.Също така са ми нужни най-много съвети как да извадя от задника на колата гадното серво и има ли някакви особености и лесно чупливи елементи при свалянето.
    А понеже това са част от проблеми и за капак се оказва, че или скоростната кутия си заминава или има някакви проблеми със съединителя (педала му е много твърд и издава прехъркващи звуци при натискането му и не отделя нещо чисто), втора скорост вече влиза с много зор и хъркане, като останалите също често прехъркват. Но си мисля, че и там проблема ще се реши с по-скъпия начин, понже миналия месец й долях 1л. на скоростите масло,че е протекла семерината , от към лявата полуоска и не знам колко време е вървяла колата с наполовина масло.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  13. #7498
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    ЕЕЕ,много е добра. Е такива джанти ако някой намери да свирка ? :P
    Прага е най-грозния на света.
    Джантите са 1 път.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #7499
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Milcho View Post
    Колеги, от вчера, като всяка алфа и тази на шурята ни изигра курвенски номер и сега е със свалена глава и предстоящи сериозни ремонти с много псуване. А именно, вчера шурята е сменил задните накладки, че бяха останали с 1мм феродо и след като е покарал малко и нещо изпукало и педала на спирачките станал твърд и започнал да съска много силно в купето при педалите и днес като ми я докара да я видя и при всяко докосване до педала на спирачките се чува яко съскане и колата се опитва да угасне, но като се пусне педала и няма проблем, но съм сигурен, че се е сцепила мембраната на сервото и ще се търси друго втора ръка, а и вероятно и нова спирачна помпа, че си мисля, че има и спирачна течност в него. Та приемам всякакви съвети и предложения за него (колата е 1.7 8 клапана, а за капак и с АБС).
    Но като всяка "добра" Алфа това се оказа дребен проблем след като погледнахме и какво има в казанчето с антифриз- до болка познатата ни комбинация от антифриз и масло и за 3-4 часа главата се озова в багажника на фиата (от които един час премина в опити да се развият двата болта отдолу на главата от към ангренажа ) и от утре ще се занимавам с нея да я наглася както трябва. Та въпросите ми са как да стягам главата, че в Аутодата-та ми пише: първи етап 40Nm, втори етап 80Nm, след това да се покара 1000км и да се притегне главата веднъж на 360 градуса и после на близо 90Nm, та питам това ли е схемата за стягането й.Също така са ми нужни най-много съвети как да извадя от задника на колата гадното серво и има ли някакви особености и лесно чупливи елементи при свалянето.
    А понеже това са част от проблеми и за капак се оказва, че или скоростната кутия си заминава или има някакви проблеми със съединителя (педала му е много твърд и издава прехъркващи звуци при натискането му и не отделя нещо чисто), втора скорост вече влиза с много зор и хъркане, като останалите също често прехъркват. Но си мисля, че и там проблема ще се реши с по-скъпия начин, понже миналия месец й долях 1л. на скоростите масло,че е протекла семерината , от към лявата полуоска и не знам колко време е вървяла колата с наполовина масло.
    Така е!
    Само, че не затягаш на 360 градуса, а развиваш след 1000 км.
    После затягаш на 93 нютон-метра или 9.3-9.5 кг/м.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #7500
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    има ли някой който ще пътува към Китен на 15.07?ако има ще е супер защото няма да усети ме пътуването а и ще си пием кафета по пътя!

Page 500 of 880 FirstFirst ... 400450490498499500501502510550600 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •