Page 550 of 880 FirstFirst ... 50450500540548549550551552560600650 ... LastLast
Results 8,236 to 8,250 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #8236
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Кобра ги уволних!
    Цените са им като за келеши.
    Напоследък се пускат китайски пластмасови "стъкла"
    По сведения изобщо не се надраскват!
    Така, че внимателно!
    Съгласен съм .... уж с познат пък ще видим .... то нали знаеш ..... от приятели и познати

    Мъри,ясно ми е,че от оргиналдъ по-хубаво няма. Просто ги помолих да проверят дали имат тунирано стъкло в зелено,защото не ми се правят циганйки. Оказа се,че има.

  2. #8237
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги здравейте , от както се застуди и забелязах че дясната ми духалка не духа.. не тази която е на вратата а от пред. на 146 ми бяха по големи отворите и се виждаше вътре дали отваря тръбата за въздуха, но на тази не се вижда. Някакъв съвет?

    Също така и къде е филтър купе? че нещо ми се запотяват стъклата , не много но не е сменян от както е при мен и чисто профилактично.

    Другото което се сещам е че преди няколко седмици попитах за емблемите , тези който са черно/бели. Но никой не сподели надявам се някой сега да каже?..
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #8238
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Филтъра на купето се намира под пластмасовата кора на чистачките - пред шофьорското място. Заради остарелите и чупливи пластмаси ти препоръчвам да свалиш двете чистачки и цялата кора, за да не я спукаш. Самия филтър се намира в една "кутия", която може да има или да няма капак.
    За черно-белите емблеми - или си купуваш от битака, или си поръчваш по-хубави на колегата phoenix от Варна. Аз си взех от него черни, и съм много доволен - eто как стои :

    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #8239
    Младши алфист bobolin4o's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Велико Търново
    Age
    52
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги,да ви се оплача,прецакаха ми кормилната рейка.Отидох днес на майстор с цел да си сменя едно каре и да ми оправят един проблем-като потеглям с навит докрай волан нещо прищраква (колеги от форума ми казаха,че сигурно е лагер на главината).Майсторът вика-дай да я пробвам да видим кво щрака.Качи се той нави волана наляво,надясно,нищо не прищрака....с изключение на хидравличната рейката.И то мъжката-всичкото масло долу.Сега,явно не е той виновен,щото няма как да счупи здрава рейка ей така.Но като я пробва така беше натиснал волана в крайно дясно и ляво положение,че помпата чак се чу как изсвири.Мен още на курса са ме учили в крайно положение да не натискам волана,но него явно не са.И на всичкото отгоре,след като ми смениха карето,ме натириха така да си ходя-с протекла рейка и почти без възможност да завивам,без касова бележка или друг документ,задържаха ми старото каре (уточнявам,че то не беше счупено,смених го щото беше за кола без АБС).И всичкото това "добро" отношение,щото си носех новото каре,а не го купих от тях и щото отказах да им купя маншона,който се опитаха да ми пробутат,щото трябвало да ми сменят само скобите,но скоби без маншон не вървяли....Ебах тея скоби,дето за една скоба трябва да платя 22 лв и да ми сменят иначе новия маншон.


    П.С. Това в сервиз "Фиат" Велико Търново-всички ми казаха да не ходя там,но просто човекът,при който трябваше да отида беше зает...
    Първо се извинявам, че избутвам напред толкова стар пост, но просто не се сдържах...
    Та на въпроса. По мое скромно, но професионално мнение, не се е родил още човекът, който да счупи кормилна рейка като само върти волана наляво-надясно, пък колкото и сила да прилага. Присвирването на хидравличната помпа в двете крайни положения на рейката е абсолютно нормално явление във всички марки и модели автомобили, оборудвани с този тип серво-усилвател на кормилното управление...
    В крайна сметка явно ти е бил пукнат корпусът на рейката и се е предал тотално точно в тоя момент. Обаче със сигурност не одобрявам отношението на колегите към теб в гореспоменатия сервиз...

  5. #8240
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by bobolin4o View Post
    Първо се извинявам, че избутвам напред толкова стар пост, но просто не се сдържах...
    Та на въпроса. По мое скромно, но професионално мнение, не се е родил още човекът, който да счупи кормилна рейка като само върти волана наляво-надясно, пък колкото и сила да прилага. Присвирването на хидравличната помпа в двете крайни положения на рейката е абсолютно нормално явление във всички марки и модели автомобили, оборудвани с този тип серво-усилвател на кормилното управление...
    В крайна сметка явно ти е бил пукнат корпусът на рейката и се е предал тотално точно в тоя момент. Обаче със сигурност не одобрявам отношението на колегите към теб в гореспоменатия сервиз...
    Ейй, отде го изкара тоя пост. Да, няма как те да са ми счупили рейката, тя е била тръгнала определено, но факт е, че там довършиха нещата Както и да е, стари работи

  6. #8241
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Колеги здравейте , от както се застуди и забелязах че дясната ми духалка не духа.. не тази която е на вратата а от пред. на 146 ми бяха по големи отворите и се виждаше вътре дали отваря тръбата за въздуха, но на тази не се вижда. Някакъв съвет?

    Също така и къде е филтър купе? че нещо ми се запотяват стъклата , не много но не е сменян от както е при мен и чисто профилактично.

    Другото което се сещам е че преди няколко седмици попитах за емблемите , тези който са черно/бели. Но никой не сподели надявам се някой сега да каже?..

    Алекс леко те е подвел. Филтъра на купето се намира под пластмасовата кора на чистачките - пред ПАСАЖЕРСКОТО място.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #8242
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Ето . Да добиеш Представа Няма да е лошо от време,на време да се ползва и търсачката ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails o633412088182812500.jpg  
    Last edited by TS; 12-12-2012 at 16:11.

  8. #8243
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Ето . Да добиеш Представа Няма да е лошо от време,на време да се ползва и търсачката ?
    Супер , добра картинка.
    Аз при смяна вече не махам чистачката.
    Просто я вдигам нагоре.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #8244
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Ето . Да добиеш Представа Няма да е лошо от време,на време да се ползва и търсачката ?
    Мерси , хм няма да е зле да я ползвам да Благодаря Ви!
    155 1.8 8v SUPER MY95

  10. #8245
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Алекс леко те е подвел. Филтъра на купето се намира под пластмасовата кора на чистачките - пред ПАСАЖЕРСКОТО място.
    Да уеее ... мислил съм за пътническото място, ама пръстите ми са по-бързи явно
    Иначе наистина по-хубавите филтри си вървят с инструкция с картинки !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #8246
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги, тея дни ми се завъртя една мисъл в главата. Някъде съм мяркал твърдението, че изпускателните колектори на туинспарка на 75-цата или на 164-ката (не мога да се сетя точно) били по-добри, по-"разплетени" от на 155-цата. Някой сменял ли е и дали наистина има ефект?

  12. #8247
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Случайно някой да има наблюдения по тази кола,д ая е виждал или да познава собственика ... http://www.cars.bg/u711026
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #8248
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Дам, това е на Киро (zlia) - автокъща кончето.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #8249

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги, тея дни ми се завъртя една мисъл в главата. Някъде съм мяркал твърдението, че изпускателните колектори на туинспарка на 75-цата или на 164-ката (не мога да се сетя точно) били по-добри, по-"разплетени" от на 155-цата. Някой сменял ли е и дали наистина има ефект?
    Ако изкараш 75-цовите през бронята може и да станат...!!!
    Правилния въпрос е от коя модификация на 164 ТС са митичните колектори...???
    От какъв материал са...???
    И дали се намират...!!!
    Сети ли се?
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  15. #8250
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Дам, това е на Киро (zlia) - автокъща кончето.
    жалко ,че ми е далече софето за да я видя колата.
    На тоя киро дали може да се разчита че не е като повечето измекяри по автокъщите,в смисал да не колата да е натъпкана с разни добавки и като я гледаш да е котенце а като смениш маслото да е мърша
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 550 of 880 FirstFirst ... 50450500540548549550551552560600650 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •