Page 616 of 880 FirstFirst ... 116516566606614615616617618626666716 ... LastLast
Results 9,226 to 9,240 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9226
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Говорите глупости с по яко затягане.....от това пренатягане сте го докарали до там да капе масло....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #9227
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Говорите глупости с по яко затягане.....от това пренатягане сте го докарали до там да капе масло....
    Ем колега, не знам-аз ти казвам, че пробката съм я стегнал само с шестограмния ключ и далеч не е влязла дотам, докъдето беше преди да я развия. Точно поради това, че ме е страх от превъртане не смея да напъвам още, но очевидно се налага. Не знам при това положение какво ще ме посъветваш-може би не съм успял добре да изчистя каналите на резбата на самия картер и да има там някакви боклучета, които да пречат. Проверих в ПДФ-а, там дават сила на затягане 6.6+8.2 кг/м сила, което ще рече, че ако завивам с тръба 50 см трябва да приложа до 30 кг сила. При положение, че завивам с ключе 15 см май излиза, че няма как да я затегна тая пробка...
    Last edited by Dimicha; 30-06-2013 at 00:04.

  3. #9228
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ем колега, не знам-аз ти казвам, че пробката съм я стегнал само с шестограмния ключ и далеч не е влязла дотам, докъдето беше преди да я развия. Точно поради това, че ме е страх от превъртане не смея да напъвам още, но очевидно се налага. Не знам при това положение какво ще ме посъветваш-може би не съм успял добре да изчистя каналите на резбата на самия картер и да има там някакви боклучета, които да пречат. Проверих в ПДФ-а, там дават сила на затягане 6.6+8.2 кг/м сила, което ще рече, че ако завивам с тръба 50 см трябва да приложа до 30 кг сила. При положение, че завивам с ключе 15 см май излиза, че няма как да я затегна тая пробка...
    Грешиш в сметките!
    Според съпромат -момента на зататягане е равен на силата по дължината на рамото в еднакви мерни единици
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #9229
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Грешиш в сметките!
    Според съпромат -момента на зататягане е равен на силата по дължината на рамото в еднакви мерни единици
    Еми според ПДФ-а излиза, че ако рамото е 1 м, силата, която трябва да приложа в края му е между 6.6 и (6.6+8.2) или приблизително между 6.6 и 14.8 кг. Ако рамото ми е наполовина, силата трябва да е два пъти по-голяма-следоватално между 13.2 и 29.6 кг. Ако рамото ми е 15 см, силата трябва да е още по-голяма-така го разбирам аз

  5. #9230
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Еми според ПДФ-а излиза, че ако рамото е 1 м, силата, която трябва да приложа в края му е между 6.6 и (6.6+8.2) или приблизително между 6.6 и 14.8 кг. Ако рамото ми е наполовина, силата трябва да е два пъти по-голяма-следоватално между 13.2 и 29.6 кг. Ако рамото ми е 15 см, силата трябва да е още по-голяма-така го разбирам аз
    Ела утре следобед по някое време до халите да ти дам динометричния ключ да си я стегнеш

  6. #9231
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Ела утре следобед по някое време до халите да ти дам динометричния ключ да си я стегнеш
    Ее, няма няма-стига сега, не стига, че картер ми подари ами и ключ да те разкарвам да ми даваш. Пък и утре съм извън града. Ще прескоча до майстора като се върна, щото не изключвам напълно възможността да съм я подвел накриво, макар че по мое мнение резбата е перфектна на тая пробка и тръгна много добре, два пъти я подвеждах за всеки случай, ноо...

    П.С. сега слизах да я гледам и май вече не капе-днеска я стягах още малко с връщане назад и внимателно напред и явно проблемът е бил недозатягане!
    Last edited by Dimicha; 30-06-2013 at 19:37.

  7. #9232
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги споделям опит от тази сутрин .Ставам от сън и бързам понеже съм се успал.Паля Алфата 159 2.4 Жтд минавам 50 метра излизам на кръстовището и пустиняка умира ,почвам да бутам вътре копчета дърпам ръчки,включвам и изключвам от скорост ма нема шанс,пустиняка не дава признаци на живот.То и на стартер не можеш да го преместиш този кърпел понеже или трее да му натиснеш съединителя или спирачката иначе не иска да завърти.Идва един човек и вика даи да я бутнем ,че пречи задръстил си движението,а аз му викам трее да се бутне в моргата само така може да се оправи.После паля 155 2.0 16 с едно въже и отивам да прибирам,революционната технология наречена 159.Сипвам бензин на 155 цата и отивам тотално закъснял да си гледам задълженията.След един час се пребирам в къщи ,и след като бях закъснял не ме бяха дочакали, пропуснах един шанс да искарам малко пари,но въпроса е колко още ще трее да затрия за да се съживи пустиняка.Почвам да гледам насам на там и виждам ,че не и върти помпата в резервара,почнах да гледам бушони и релета и установявам ,че проблема не е в релето ,а се е стопило това пласт масовото чудо ,дето на него са набучени всички релета тука сигурно ще му поискат свят пари.Един колега беше писал ,че алфиста трее да има две алфи за да не ходи пеша ,ма аз ще ви кажа гледайте да не са и двете 159 ки ,че тогава пак сте пеша.Това е 3 ти път кадето закъсвам с тази кола ,а е колата по кято съм похарчил повече пари от всички други ,и се обслужва само в Алфа Ромео сервиз.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #9233
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Екстра са 59-ките бре
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9234
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Екстра са 59-ките бре
    да ги гледаш да ама да са лично твои надали
    155 1.8 8v SUPER MY95

  10. #9235
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги споделям опит от тази сутрин .Ставам от сън и бързам понеже съм се успал.Паля Алфата 159 2.4 Жтд минавам 50 метра излизам на кръстовището и пустиняка умира ,почвам да бутам вътре копчета дърпам ръчки,включвам и изключвам от скорост ма нема шанс,пустиняка не дава признаци на живот.То и на стартер не можеш да го преместиш този кърпел понеже или трее да му натиснеш съединителя или спирачката иначе не иска да завърти.Идва един човек и вика даи да я бутнем ,че пречи задръстил си движението,а аз му викам трее да се бутне в моргата само така може да се оправи.После паля 155 2.0 16 с едно въже и отивам да прибирам,революционната технология наречена 159.Сипвам бензин на 155 цата и отивам тотално закъснял да си гледам задълженията.След един час се пребирам в къщи ,и след като бях закъснял не ме бяха дочакали, пропуснах един шанс да искарам малко пари,но въпроса е колко още ще трее да затрия за да се съживи пустиняка.Почвам да гледам насам на там и виждам ,че не и върти помпата в резервара,почнах да гледам бушони и релета и установявам ,че проблема не е в релето ,а се е стопило това пласт масовото чудо ,дето на него са набучени всички релета тука сигурно ще му поискат свят пари.Един колега беше писал ,че алфиста трее да има две алфи за да не ходи пеша ,ма аз ще ви кажа гледайте да не са и двете 159 ки ,че тогава пак сте пеша.Това е 3 ти път кадето закъсвам с тази кола ,а е колата по кято съм похарчил повече пари от всички други ,и се обслужва само в Алфа Ромео сервиз.
    Ами батка ко да ти кажа,освен да ти пожелая отърване от тая кола

    Ето ви ся малко развердрение в стил луд зад волана
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-06-28 19.25.29.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #9236
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Само това??? Че то има още три деления
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #9237
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хахахах след 230 много взе да друса наща супер магистрала Шумен-Варна и неможах да снимам като "затвори" километража
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #9238

    Default

    А това табло не е ли от 2,0 16 или така ми се струва
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  14. #9239
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Така е не ти се струва,старият ми километраж изгоря след едни заварки по гарнетата и неможах да намеря от В6 затов взех от 2.0 16в и прехвърлих оборотомера... абе схема голяма ама поне сега го пълни докрай,че предното бе до 260 , оборотомера свършваше преди това
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #9240
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Тц, не върви тоя шестак Хич...

Page 616 of 880 FirstFirst ... 116516566606614615616617618626666716 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •