Page 842 of 880 FirstFirst ... 342742792832840841842843844852 ... LastLast
Results 12,616 to 12,630 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12616
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Колеги, смених тия дни фаровете на Легендата, че моите бяха с много проблеми - трептящи рефлектори (особено десния), нагорели легла за крушките на габаритите (едната се държеше само на добро желание) и други такива възрастови заболявания. Всичко добре, обаче ...
    Моите фарове бяха с ръчно регулиране, а новите са електрически.
    Версията MY.95 Sport не е с ел-регулиране, пък и както предполагате - конусните винтове за фино регулиране не работят.
    Проблема е, че фаровете са си супер, но светят в небето, и не искам да мисля какво им е на колегите насреща ми.
    Има ли някакво спасение в този случай, и какво е то?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #12617
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Моята е с ел. регулация!
    Ако не раздвижиш винтовете за регулация, няма как да се оправиш.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #12618
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Тва не е много обнадеждаващ вариант ... А имате ли идея на кой пин на буксата да подам напрежение (и колко да е то), за да се свалят фаровете чрез моторчетата си ?
    Ако вече не са свалени на макс де ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #12619
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Тва не е много обнадеждаващ вариант ... А имате ли идея на кой пин на буксата да подам напрежение (и колко да е то), за да се свалят фаровете чрез моторчетата си ?
    Ако вече не са свалени на макс де ...
    Машинката е "умна" само с подаване на напрежение нищо няма да се случи!
    Освен напрежение (работното) трябва да се подаде и управление. С това управление се командва и самата машинка, същата сравнява текущото си положение на оста с подадения сигнал от копчето.
    Аз преди години си направих на гуфнята, смукача да е с такава машинка... Въртиш вътре в купето малко потенциометъра а тя от своя страна малко опъва жилото и тн (или го оставям на положение AUTO и смукача се саморегулира) Ще погледна след малко дали може да помогна с по-точна информация.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #12620
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Такааа... заиграх се с една свалена машинка...
    Ако и се подаде напрежение без управлението, същата си прибира оста до краино положение. За да заработи в другата посока трябва да и се подаде напрежение + на управлението. Ако се подаде плюса и се задържи, машинката отива в другото си краино положение и остава там ДОКАТО и се подава и +са на управлението! Ако се прекъсне подаването на управление, машинката си отива пак в другото положение... Може да се добави един потенциометър и с него да се изрегулира или да се подаде напрежение и управление и след като се установи в точното положение рефлектора да се прекъсне захранването за да спре машинката...
    (кабелите от снимката са "ЧЕРВЕН + " " СИВ УПРАВЛЕНИЕ" "ЗЕЛЕН -" )
    Та подаваш 12В на зелен и червен кабел ( в твоя случаи трябва да са пинове на същите места) и машинката трябва да иде в краино положение! След това за да тръгне в другата посока трябва да се подаде + и на средния пин. Като стигне машинката където искаш, трябва да прекъснеш захранването и (+ или - ) а не управлението и за да спре (както писах по-горе ако се прекъсне управлението машинката си отива пак в краино положение)
    Може да направиш и друго, да се управлява по-хубаво машинката (или и двете на куп). Трябва ти потенциометър 22к (22 килоома). Подаваш на машинките 12-те им волта (захранването) същото напрежение подаваш и към двата крайни пина на потенциометъра, а средния пин на въпросния елемент връзваш към машинката (неиното управление) Така ще може да си гласиш рефлектора когато си искаш където си искаш.
    Това са два примерни варианта с които да се подкарат тези неща. Незнам от всичко изписано какво се разбра, но с няколко прочитания може и да стане ясно ( и на мен ми трябваше няколко пъти да го прочета за да разбера какво съм мислил пишеики го )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180316_103201.jpg   IMG_20180316_103242.jpg   IMG_20180316_103259.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #12621
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Благодаря за помощта, Мимо - но да питам :
    прибирането на оста в крайно положение би трябвало да наведе или да вдигне нагоре рефлектора?
    И още - някой ако има идеални фарове с ръчно регулиране, а търси електрически - да правим трампа ?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #12622
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги и аз като колегата по-горе съм взел тежкото решение да се разделя със самолета си. Използвам тази част от форума да си споделя обявата, ако някой не я е видял. Колата има много проблеми, описани са коректно в обявата. Същевременно обаче има много неща сменени по нея, а също така не е издевателствено над нея - никакви гонки и тем подобни. Въпреки достолепната й възраст от почти 26 години, реално не е карана много, поне последните 7-8 от тяхм а мисля, че и преди това. Цената е 850 лв. за форума и не мисля да смъквам по-надолу. Който има интерес ще си прецени дали да я взема. Реалист съм и знам, че вероятно си е за части колата, въпреки че се движи добре. Просто вече поради възрастта на колата, липсата на части, майстори и време да се занимавам, поне за мен сметката да я поддържам излиза без кръчмар. Това е и основната причина за продажба. Не изключвам възможността в обозримо бъдеще да се наложи да бъде бракувана, колкото и да е жалко, затова я споделям тук с надеждата някой да й вдъхне нов живот или поне да не иде за скрап.

    Обявата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86219
    Last edited by Dimicha; 17-03-2018 at 14:21.

  8. #12623
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз пък напук на предните постове за разделяне с Легендата, си гледкам ей-тва видео :

    20 години Алфа 155

    и ме обхваща една брутална носталгия ...

    Кога ще повторим тия срещи ???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #12624
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз пък напук на предните постове за разделяне с Легендата, си гледкам ей-тва видео :

    20 години Алфа 155

    и ме обхваща една брутална носталгия ...

    Кога ще повторим тия срещи ???
    Носталгия моето момче.....и кой сега има 155 от клипа....?.....май трима. четирима макс........

    ---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги и аз като колегата по-горе съм взел тежкото решение да се разделя със самолета си. Използвам тази част от форума да си споделя обявата, ако някой не я е видял. Колата има много проблеми, описани са коректно в обявата. Същевременно обаче има много неща сменени по нея, а също така не е издевателствено над нея - никакви гонки и тем подобни. Въпреки достолепната й възраст от почти 26 години, реално не е карана много, поне последните 7-8 от тяхм а мисля, че и преди това. Цената е 850 лв. за форума и не мисля да смъквам по-надолу. Който има интерес ще си прецени дали да я взема. Реалист съм и знам, че вероятно си е за части колата, въпреки че се движи добре. Просто вече поради възрастта на колата, липсата на части, майстори и време да се занимавам, поне за мен сметката да я поддържам излиза без кръчмар. Това е и основната причина за продажба. Не изключвам възможността в обозримо бъдеще да се наложи да бъде бракувана, колкото и да е жалко, затова я споделям тук с надеждата някой да й вдъхне нов живот или поне да не иде за скрап.

    Обявата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86219
    Виж сега, аз съм гадно копеле и пазарлъка с мен е труден...)).....но ако ми е докараш на ход в с. Бързия област Монтана...ще ти дам 500лв.....взимаш си номерата и талона и забравяш за нея......без сантименти, ще бъде идеален донор за моята....
    Last edited by Бобби; 17-03-2018 at 20:32.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #12625
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    И горивото и билетите за влак наобратно, за сметка на Димича,нале?

    с.Бързия обясни всичко.

    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #12626
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз пък напук на предните постове за разделяне с Легендата, си гледкам ей-тва видео :

    20 години Алфа 155

    и ме обхваща една брутална носталгия ...

    Кога ще повторим тия срещи ???
    Колега, разбирам те, но носталгията и чувствата са едно, а възможностите за поддържка са нещо друго. В темата за следваща кола ги коментирахме тези работи.


    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Носталгия моето момче.....и кой сега има 155 от клипа....?.....май трима. четирима макс........

    ---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:22 ----------


    Виж сега, аз съм гадно копеле и пазарлъка с мен е труден...)).....но ако ми е докараш на ход в с. Бързия област Монтана...ще ти дам 500лв.....взимаш си номерата и талона и забравяш за нея......без сантименти, ще бъде идеален донор за моята....
    Колега, благодаря ти, но офертата ти май не е много оферта


    И горивото и билетите за влак наобратно, за сметка на Димича,нале?

    с.Бързия обясни всичко
    Last edited by Dimicha; 18-03-2018 at 00:08.

  12. #12627
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Колата е обявена за продаване...пазар.....предложих цена....няма сделка...живи и здрави..

    ---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:52 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    И горивото и билетите за влак наобратно, за сметка на Димича,нале?

    с.Бързия обясни всичко.

    Какво по точно искаш да ти обясня.....?...ако се явяваш посредник при сделката може да поговорим, но момчето каза, че не му изнася офертата....ако имаше интерес към нея, можеше да постави и свой изисквания, но.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #12628
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аидеее...
    Ако не мине котка път другата седмица ще спася от заминаване на ония свят една 155-ца
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #12629
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Да не си посмял да я оставиш!!!
    Човече, вече се броим на пръстите на две ръце - а в Европа (Англия, Швейцария, Франция и Белгия) - 155 е на особена почит!!! Да не споменавам даже, че в Италия 155 все още мачка яко в hillclimb-шампионата им ...
    Да си я пазим и тука в БГ-то !!!
    Last edited by Alfa User; 29-03-2018 at 01:04.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #12630
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Да не си посмял да я оставиш!!!
    Човече, вече се броим на пръстите на две ръце - а в Европа (Англия, Швейцария, Франция и Белгия) - 155 е на особена почит!!! Да не споменавам даже, че в Италия 155 все още мачка яко в hillclimb-шампионата им ...
    Да си я пазим и тука в БГ-то !!!
    Така де, нарочена е за претопяване, но дружно с моя полуколега (и по-скоро тои) отделихме до тоя момент доста време за да се докарат документите и до някакви годни за прехвърляне (инвалиди собственици по документи, сегашен собственик които не е прехвърлил в кат и разни такива)...
    Все още ситуацията не е ясна на 100% но се надявам да доиде при мен колицата.... А тя горката е зле...
    Не е карана от незнам колко време, градушката я е очукала, за сметка на това миналия собственик не я е гледал според мен точно както подобава... Предния капак се е отварял в движение....
    За сметка на това е 1.7 (никога не съм го харесвал лично аз това моторче)...
    НО/ОБАЧЕ преди дни я запалих, това не се беше случвало от 2-3 години, сложих батерия налях разни течности и... запали кат такова Двигател на реални 150000 окачване е ок, сменен съединител комплект ланда сонда и тн...
    Заслужава си според мен да се направи. (цената за която ще я даде евентуално е най-добрия довод)
    Ще пиша при краиния резултат и дано доиде при мен/нас за да я съживим...

    А, и се сетих да питам... "Токича" занимава ли се все още с разни бои и тн!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 842 of 880 FirstFirst ... 342742792832840841842843844852 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •