Page 855 of 880 FirstFirst ... 355755805845853854855856857865 ... LastLast
Results 12,811 to 12,825 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12811
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ....колкото и да ти говоря, няма смисъл, робуваш на грешен опит....трябва да почетеш и малко техническа литература, това с фуния не мога да ти го налея...то ако разсъждаваха автомобилните инженери като теб.....щяха всички мотори да са със еднакви температурни датчици, термостати, и да включват вентилатора на радиатора при еднакви показания на температурата.....
    Така и не разбра, че всеки мотор, и на камионите дори....нормалната му и ефективна работа е на различна температура....и за евро 12 да ми говориш. това няма нищо общо с охлаждането, а с екологията, ако ме разбираш....както сам каза принципа на охлаждане е един, но аз ти доказах, че не е един.....затова намесих въздухарките.....ама трябва и малко да разсъждаваш, а не да говориш по инерция....
    Моля, не ми отговаряй....
    п.п..,обръщението "Пич"...беше съвсем добронамерено от моя страна....нямаше смисъл, да ми го повтаряш пет пъти....не ти се получава иронията.....остани с здраве....
    Last edited by Alfa User; 08-07-2018 at 14:33.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #12812
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....колкото и да ти говоря, няма смисъл, робуваш на грешен опит....трябва да почетеш и малко техническа литература, това с фуния не мога да ти го налея...то ако разсъждаваха автомобилните инженери като теб.....щяха всички мотори да са със еднакви температурни датчици, термостати, и да включват вентилатора на радиатора при еднакви показания на температурата.....
    Така и не разбра, че всеки мотор, и на камионите дори....нормалната му и ефективна работа е на различна температура....и за евро 12 да ми говориш. това няма нищо общо с охлаждането, а с екологията, ако ме разбираш....както сам каза принципа на охлаждане е един, но аз ти доказах, че не е един.....затова намесих въздухарките.....ама трябва и малко да разсъждаваш, а не да говориш по инерция....
    Моля, не ми отговаряй....
    п.п..,обръщението "Пич"...беше съвсем добронамерено от моя страна....нямаше смисъл, да ми го повтаряш пет пъти....не ти се получава иронията.....остани с здраве....
    Живи и здрави!Важното е мотора да не дава ядове,ако ще и на 200 да работи,колата си е твоя,и само ти си знаеш най добре как да се отнасяш с нея,и кое мислиш за най добре.Поздрави!

  3. #12813
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ние ..Обичаме 155 ...някой, ако ми прави сравнение с темпра, типо и тем подобни, много му здраве....да има взаимозаменяеми части....но до там
    п.п...извинявам се на Тренди..))
    ......емблемата и визията на колата е нещо повече от всички останали......ако си фен на марката, си фен, ако не.....си объркал раздела.....и е тъпо да сравняваш кола, която се отличава с визия от останалите....мода Италия....

    Кое е алфа и кое е фиат, го решава шапката.......а тя е каскет на ферари, ако ме разбирате....))...а този с камионите, да си закачва ремаркето и да патува...образно казано.......или да си вземе 155 и да усети любовта, ако може....а не да сравнява....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #12814
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Подготвях тема за това как да се позасили малко верижния двигател погрешно сложен в тая небивалица 155-цата... Там си беше обяснено как, с какво и защо трябва да се разреди двигателя, как и с какво да се изработи изпускателния колектор + цялата генерация и тн, абе с две думи как да се монтира турбо, ма сега като се замисля аз съм пълен лаик и неразбиращ, че защо да подвеждам хората... Ти си къде къде по-голям разбирач, нека те слушат теб а мен да ме игнорират...
    аз бях до тука... Пиши си каквото си искаш но четящите не са глупави и си правят изводите...
    Last edited by Alfa User; 08-07-2018 at 14:41.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #12815
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ivopifeca, от всичките глупости, които написа, на целия раздел, че и не само на този, стана ясно, че спокойно може да си смениш ника на КАМИОНДЖИЯТА(ама точно така - с главни букви, та да се знае от далече кой си). Също така всеки с ниво на интелигентност около или над средното разбра, че си от хората, които само и единствено въртят "геврека". Веднага мога да си те представя с проблем на пътя - отваряш капака, поглеждаш уплашено, почесваш се по главата и... звъниш на Пътна помощ, познат да те спасява, тегли и т.н. Понеже лично познавам mimouzunov, той е абсолютната противоположност на горния пример. Ще се прибере като отстрани проблема сам (стига да е възможно) или с помощта на поне 3-4 съфорумци от този раздел. Той не е майстор (аз също не съм), занимава се с ремонт на електроника на компютърни компоненти. Та, и той като мен всичко си оправя сам, защото е способен и му се отдава. И съм му свидетел, че е оправил, направил и поправил много неща. И двамата сме майстори любители, и от писаниците ти (мисля, че не те познавам лично, но може и да греша) съм убеден, че сме направили, оправили и ремонтирали сами и лично мнооооооооого повече неща по колите ни на аматьорско ниво от теб.
    Така или иначе, с едно изключение, аз майстори, еле пък на Алфи не познавам (естествено не познавам всички и в цяла България, може и да поставам някой под общия знаменател, за което се извинявам следварително). Поне в София ги определям на печалбари, мърлячи, "разбирачи"(тип професор) и псевдомайстори. Изключението е Краси Рангелов, който е единствения майстор, на който мога на 100% да оставя кола и да съм сигурен, че ще е отремонтирана, по-добре и отколкото е излезла от завода. Защото, ако 1 омаслен болт падне в прахоляка и мизерията под колата 99% от "майсторите" ще го духнат с уста и навъртят обратно. Обаче Краси първо, че ще го промие с всички останали крепежи, след това те ще бъдат оставени за кадмиране(или поцинковане), ще се замисли, защо този болт е омаслен, къде е проблемът и след като бъде намерен ще бъде отстранен и той. Иначе казано, работи се мераклийската, и то все едно си прави негова кола с тираж от 1 бройка в света. За съжаление, заради подобни писаници на твоите, но от друга групичка собственици на Истински алфи, отдавна не пише(естествено не бъртвежи като твоите, а ценни и смислени постове) във форума. Както и да е, толкова за майсторите...
    155 била Темпра, било Типо и т.н. Това изказване:
    1-во, че е старо (не си оригинален);
    2-ро е изтъркано (клише);
    3-то е чиста и злобна(аз поне не прочетох основание за подобен отговор) обида към раздела, както и към настоящи и бивши собственици на модела;
    4-то е детско-тинейджърска постъпка, характерна за 19 годишен собственик на Голф, БМВ... 1.6 , който тъкмо е получил бинокли от АР 145 1.3 боксер на светофара, обаче си повтаря, паднах, ама тоя кара италянски кенеф, а аз немски премиум . Не вярвам да си на 18-20 години и не ти прави чест, а и определението, което използва алфаджии, повече подхожда на теб в случая. В този раздел сме алфисти, за теб не знам.
    Аз имах и съм карал и 75 и 155 и то по едно и също време(бях им собственик, не че съм ги карал едновременно, защото знам, че ще се хванеш за това и пак ще почнеш да ръсиш плява), но не ги делях на истинска алфа и темпра с лупи. Харесвах си ги и 2-те. Малко повече 155, но това си е лично мнение и не ангажирам никого с него - всеки си има вкус. Всяка си има плюсове и минуси пред другата.
    От алфа епопеята насам карам Типо, което след оригиналния си 1.6 моно-мъртвец, имаше 1.7 ТС под капака, а в момента 8-клапанов 2.0 ТС (с екстри). Преден мост от Браво, заден първоначално от 155, в момента със 146-цов, салон от Ланча Делта, огледала от 145, предни апарати от 146, таблото с уредите и волана са от 155 и като цяло само външния вид е на Фиат Типо. Това, както и 2-те прехвърляния/смени на моторите съм правил сам в бокса (паркинга пред блока) с 3 крика за помощници. Същите хамалогии или подобни прави и mimouzunov, пред тях, или пред офиса. А теб, след писаниците ти, изобщо не те виждам в подобни приключения - ти си човекът, дето върти геврека на ДАФа, гледа си спокойно температурата от 120 гр, свирка си и дриска в раздела на 155 във форума на Алфа Ромео...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #12816
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Момчета няма смисъл да се спори с ivopifeca...той си знае едно и също и само него си повтаря....даже в последните си постове, сам се цитира...)....оплел се е като прасе в калчища....
    Мимо, прави това което сметнеш за добре, но не оставяй простотията да взима надмощие, както е на повече места в държавата......направи си една тема, а камионджията има как да го игнорираме......ще го оставим сам да си говори...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #12817
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не мисля повече да споря с вас.Пожелавам ви безаварийно,и ако имате някви проблеми по колите,да ги отстранявате по лесно!И се извинявам,ако съм засегнал някого.Успех с 155-ците,и ги пазете,но ги карайте по често,че вече и те почти не се срещат.

  8. #12818
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Спора спира тук и сега!!!
    Един вече пострада, въпреки че ви предупредих...

    Раздела е за Алфа 155 - да си помагаме, да споделяме болежките и радостите, да чукнем по нЕкое лафче и толкоз!
    Не е за камиони, не е за обиди на тема кое е Алфа и кое не!

    Щом Trendi е имал нервите да изпише такъв пост, представям си само как му е кипнало и на него...

    Ба*и, човек една почивка не може да си изкара спокойно...
    Last edited by Alfa User; 08-07-2018 at 14:55.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #12819
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Баба пак е на крака....остава реглаж и отстраняване на някой козметични забележки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0050.jpg  
    Last edited by Бобби; 08-07-2018 at 21:14.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #12820
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    много Убав спойлер имаш
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  11. #12821
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    много Убав спойлер имаш
    Подарък ми е от тебе....ако намериш лайсната на халогена ще пиеш още едно...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12822
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Моля за съдействие, откъде мога в София днес да закупя такива О-пръстени? Уплътняват маркучите излизащи от капачката на кошницата за бензиновата помпа. Че вчера сложих от 16в с леки модификации, но успях да съсипя о-пръстените...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180711_091454.jpg  
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  13. #12823
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Евро 07
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #12824
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    В повечето магазини за авточасти и железарии също има....но попитай, дали са маслоустоичиви....взимаш старото и по размер...и аз съм си взимал от еврото и тех-ко....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #12825
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    От магазин за лагери, маслоустойчиви. Размерът е 9x2.5 , което ще рече вътрешен диаметър 9 мм, стена 2.5 мм, външен 14мм

Page 855 of 880 FirstFirst ... 355755805845853854855856857865 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •