Page 698 of 880 FirstFirst ... 198598648688696697698699700708748798 ... LastLast
Results 10,456 to 10,470 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #10456
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Как да не са останали бре,моята пак у сектант отиде ама в Русе,само не знам колко щее активен в форума,но пък аз го замествам докат набере инерция
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #10457
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    колеги от 2 дни перката на вентилатора ми вие нон стоп дори и при студен мотор... Някой имал ли е подобен проблем? Какво може да е? Реле или някакъв датчик?
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  3. #10458
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    вероятно е залепнало реле на някоя от степените. Ако не е това, остава да е датчика на радиатора.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #10459
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    вероятно е залепнало реле на някоя от степените. Ако не е това, остава да е датчика на радиатора.
    Mерси колега Другата седмица ще я закарам на Румен да го погледне заедно с няколко други неща. Дотогава малко ще походя пеш, да влезна във форма
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  5. #10460
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    пак умрехте нещо,чак ми е съвестно :/
    Днеска пак ходех по мъките (автокъщи и обяви) и съм на път да запазя част от подписа си (V6)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #10461

    Default

    Пичове, приемам съвети всякакви по въпроса за превъртяла пробка на картера. Мама му стара, осем години сам си сменям маслото и не стана тая беля, веднъж я закарах на "сервиз" и вече си имам проблем. Един майстор ме прати да си зема друг картер, било най-сигурно... Друг ми предложи някакъв възстановител на резби с вложка като пружина... Не съм наясно колко ще е надеждна тая работа, не съм работил с такива. На мене като че ли най ми се ще да разпробия тая резба 18х1,5 и да нарежа 20х1,5... Струва ми се, че има достатъчно дебела стена за тая работа. Вариантите с тефлонови ленти и лепене направо ги отхвърлих. Кажете, ако има други по-лесни или по-здрави начини за оправяне.

  7. #10462
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    направо си я нарежи на моята ми превъртя пробката нарязах си една резбичка и 4 години нямах никакъв проблем!а мойстори много
    155ex 159ex 530new

  8. #10463
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Пичове, приемам съвети всякакви по въпроса за превъртяла пробка на картера. Мама му стара, осем години сам си сменям маслото и не стана тая беля, веднъж я закарах на "сервиз" и вече си имам проблем. Един майстор ме прати да си зема друг картер, било най-сигурно... Друг ми предложи някакъв възстановител на резби с вложка като пружина... Не съм наясно колко ще е надеждна тая работа, не съм работил с такива. На мене като че ли най ми се ще да разпробия тая резба 18х1,5 и да нарежа 20х1,5... Струва ми се, че има достатъчно дебела стена за тая работа. Вариантите с тефлонови ленти и лепене направо ги отхвърлих. Кажете, ако има други по-лесни или по-здрави начини за оправяне.
    Нарязването на нова е най-добре,но задължително на свален картер,чеда не се хапеш по вратъ после
    Варианта с възстановителите на резби с едни пружини вътре също е много здрав (пробвал съм го) но там също се пробива и нарязва пак резба и има шанс да паднат стружки вътре и ... ,а тоя метод се ползва ако ти трябва да запазиш диаметъра на стоковата резба после.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #10464
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Отиваш при първия стругар и му казваш да ти направи пробка с конусна резба(като на ладите).После си я навиваш докато стегне хубаво и не се занимаваш с глупости да сваляш кратери и др.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  10. #10465
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Пичове, приемам съвети всякакви по въпроса за превъртяла пробка на картера. Мама му стара, осем години сам си сменям маслото и не стана тая беля, веднъж я закарах на "сервиз" и вече си имам проблем. Един майстор ме прати да си зема друг картер, било най-сигурно... Друг ми предложи някакъв възстановител на резби с вложка като пружина... Не съм наясно колко ще е надеждна тая работа, не съм работил с такива. На мене като че ли най ми се ще да разпробия тая резба 18х1,5 и да нарежа 20х1,5... Струва ми се, че има достатъчно дебела стена за тая работа. Вариантите с тефлонови ленти и лепене направо ги отхвърлих. Кажете, ако има други по-лесни или по-здрави начини за оправяне.
    Аз го ядох същото дръвце миналата година, също се бях спекъл, че е много страшно, но проблемът се реши в рамките на 2 дена. Така че не бой се. Всичките варианти като време и пари май на кантар ще ти излязат. При мен вече веднъж ми беше разпробиван картера от предишен собственик, затова се спряхме на варианта нов картер. Добре че беше колегата kendo да ми подари. Майсторите май винаги този начин ще предпочетат, щото е най-лесно за тях. Ако слагаш тия пружинки за възстановяване на резби, виж има едни с някаква специална приставка, която се пъха накрая и разширява средната витка на пружинката и така я фиксира вечно към дупката. Дори може да е счита за ъпгрейд, щото пружинката е стоманена и резбата става много по-здрава.

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    пак умрехте нещо,чак ми е съвестно :/
    Днеска пак ходех по мъките (автокъщи и обяви) и съм на път да запазя част от подписа си (V6)
    Издай малко повече де-да не си намерил някоя оферта за 159 3.2

  11. #10466
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Златна ти уста димич,ама уви нема 159 3.2 за 8-9 к лева...
    Малко по-надолу съм се спрял на 3.0
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #10467

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Нарязването на нова е най-добре,но задължително на свален картер,чеда не се хапеш по вратъ после
    Варианта с възстановителите на резби с едни пружини вътре също е много здрав (пробвал съм го) но там също се пробива и нарязва пак резба и има шанс да паднат стружки вътре и ... ,а тоя метод се ползва ако ти трябва да запазиш диаметъра на стоковата резба после.
    О-о, пробката е отдолу, а не отстрани, и който знае как се разпробива и нарязва алуминий ( а аз знам), няма да има проблем със стружките... Въпросът ми беше за по-мързеливи методи, не се бях сетил за конусна пробка например... Благодаря за мненията!

  13. #10468
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Златна ти уста димич,ама уви нема 159 3.2 за 8-9 к лева...
    Малко по-надолу съм се спрял на 3.0
    Ммм, значи няма да 159-ка, но пък ще е арезе. Супер!

  14. #10469
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ще видим накрая какво щее,засега няколко коли харесах,но не се решавам и не искам да бързам че в момента май избирам по-малкото зло дет се вика,че няма много читави коли
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #10470
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    166 3.0....достоен заместник....

    То и аз мислех тази година да оставя 155цата на заден план, ама нищо не ми грабва окото...Абсолютно нищо не ми отговаря на критериите, или поне не си заслужава даването на купища пари за разход, поддръжка и покупка. Така че от другите марки нз с какво може да се прежалиш....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 698 of 880 FirstFirst ... 198598648688696697698699700708748798 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •