Page 851 of 880 FirstFirst ... 351751801841849850851852853861 ... LastLast
Results 12,751 to 12,765 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12751
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    ...
    Всички стоят малко под 90, примерно на 82-87, и само в задръстване или голям зор на магистралата отиват до 90.
    Да това е нормалното поведение - поне при мен беше така до скоро - една идея под 90 гр и само в навалицата ковеше 90.

    ivopifeca, ако искаш е на 200 гр си карай твоите коли, евентулните проблеми ще са си за теб. Средата на моята скала за темп. на водате е 90 гр и стрелката гледам да си стои там.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #12752
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    В навалицата при мен, особенно ако вися на място, минава 100 и се палят перки и едвам смогва... движи ли се колата, си е нормално, малко под 90 на стрелка.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #12753
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    В навалицата при мен, особенно ако вися на място, минава 100 и се палят перки и едвам смогва... движи ли се колата, си е нормално, малко под 90 на стрелка.
    Радиатор сменял ли си близките години!?
    Аз на 2.0-ката смених радиатор водна помпа термошалтер термостат и там и аз незнам още какво и стрелката не мърда от 90!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #12754
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Радиатор сменял ли си близките години!?
    Аз на 2.0-ката смених радиатор водна помпа термошалтер термостат и там и аз незнам още какво и стрелката не мърда от 90!
    И аз съм ги сменявал тези неща преди няколко години и проблеми нямам, за отрицателно време дори и зимата прави 90 градуса и не мърда.....много мразим кола да тръгне да грее....постоянно те държи под напрежение...а колегите дето не ги притесняват по високите температурни стойности не виждам смисъл да ги убеждавам, че не е за добро, щом смятат, че са прави.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #12755
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Ти сам разбра ли си какво си написал!?!
    Другото е, че сравняваш постоянно някакви неща несравними! Говириш за температури и сравняваш камион и лека кола, сравняваш бензинов двигател с дизелов, сравняваш и аз незнам какво с какво...

    Това че дават на една крушка за фар да работи на 12 волта незначи ще ако и се подаде 15 тя ще изгори веднага нали!? Но дали ще изкара колкото ако си работи на 12?! Това, че двигателят може да стигне 110 градуса и да работи на толкова е същото.
    Last edited by Alfa User; 08-07-2018 at 14:09.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #12756
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Исках да кажа,че при ладите системата е не под налягане,и там 100 градуса вече са й доста.Разбира се,че се притеснявате,като видите,че стрелката отива към 100,но не трябва да се притеснявате от тази температура,на мотора му няма нищо.Когато отива постепенно и я връща от 100 примерно пак надолу,не е повод за притеснение.

  7. #12757
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Исках да кажа,че при ладите системата е не под налягане,и там 100 градуса вече са й доста.Разбира се,че се притеснявате,като видите,че стрелката отива към 100,но не трябва да се притеснявате от тази температура,на мотора му няма нищо.Когато отива постепенно и я връща от 100 примерно пак надолу,не е повод за притеснение.
    Лично аз не се притеснявам от тея градуси защото с моторетката ако се движа градско си ги гледам всеки път!
    За колата съм ги стигал преди също, като съм и давал зор.
    Идеята беше че не е нормално да държи 155-ца 95-100 градуса когато не е била мъчена, проблема се оказа запушен радиатор!!!
    Еднократно покачване на температурата при тормоз и последващо охлаждане до нормалната работна температура (90 градуса) е едно а постоянното греене и работа на 100 градуса е различно (означват някакъв проблем)!
    Мисля, че се изясни случая!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #12758
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

    Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
    С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

    След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

    На мен лично ми е малко странно, вие какво мислите?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #12759
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

    Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
    С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

    След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

    На мен лично ми е малко странно, вие какво мислите?
    Нямаш никакви поводи за притеснения-в 100 градуса мотора плува в свои води!2 дизелови 146 имаме в семейството,вече 3 години по Витиня ,тва каране редовно,по 3 пъти в седмицата,водата е на 100 нагоре ,и лете и зиме.Съвпадение ли е ,че никви гарнитури не са сменяни?Кажете,моля?Още нещо на едната от тях,която дадох на баща ми,дори беше измит радиатора след демонтирането му.Тва си беше негова инициатива-резултата-в равното 90,нагоре 100.

  10. #12760
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

    Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
    С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

    След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

    На мен лично ми е малко странно, вие какво мислите?
    Аз мисля, че ако свалиш и отвориш водния радиатор ще намериш отговора...
    1.7-цата я промивах няколко пъти и всичко което излизаше беше супер бистро (дори и антифриза които е седял в нея около 5 години изтече бистър)
    Неможах да се примиря обаче с тея температури, хванах и демонтирах на вид идеалния радиатор... Вътре обаче... има снимки на предишната страница, като фотото е направено дори след премахване на част от тинята и тн (само с разни промивки е невъзможно да се отстрани това което причинява запушването)...

    На мои алф смених радиатора преди 4-5 години и до ден днешен съм безкраино очарован от резултата!!! Дори и с ръчкане температурата е бетонирана...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #12761
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Хубаво е да се промият радиаторите,макар и да няма нужда,но все пак е успокояващо

  12. #12762
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз мисля, че ако свалиш и отвориш водния радиатор ще намериш отговора...
    1.7-цата я промивах няколко пъти и всичко което излизаше беше супер бистро (дори и антифриза които е седял в нея около 5 години изтече бистър)
    Неможах да се примиря обаче с тея температури, хванах и демонтирах на вид идеалния радиатор... Вътре обаче... има снимки на предишната страница, като фотото е направено дори след премахване на част от тинята и тн (само с разни промивки е невъзможно да се отстрани това което причинява запушването)...

    На мои алф смених радиатора преди 4-5 години и до ден днешен съм безкраино очарован от резултата!!! Дори и с ръчкане температурата е бетонирана...
    А с добавка за прочистване на охл. система дали би имало някакъв ефект? Понеже ги гледам има разни на Бардал и някакви други?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #12763
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    @ mimo : Радиатора е слаган нов преди година и половина, от тогава се кара само с червен антифриз на Алпин. Става дума за рязка промяна в работните температури след монтажа на другия двигател - промяната се забеляза още на първия ден след това.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #12764
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Мисля да не задълбавате повече в излишни спорове, че да не влиза метлата в действие ...

    Иначе по темата - с последно сложения двигател моята 155 загрява страшно бързо до работна температура - може би за някакви си 3-4-5 мин. Преди стигаше 90 градуса поне след 7-10 мин каране - говорим за лятно време, статистиката е при каране сутрин към работа.
    С предния мотор молата рядко стигаше 100 гр, обикновено след яко натискане, а сега с този 100-те са й почти нормалната работна температура.

    След смяната колата е карана почти месец с вода, за да се промие мотора, после сложих антифриз. При смяната течността излезе чиста, което ме навежда на мисълта, че боклуци не е имало и не съм запушил (част от) радиатора. Перката се включва на около 90гр първа степен, и около 100 втората - ако колата не се движи де (ако се движи, втората степен се включва малко над тази температура).

    На мен лично ми е малко странно, вие какво мислите?
    Стига бе...тъкмо раздвижихме раздела, а ти ще чистиш.......няма заплахи, обиди и т .н....всеки има право на мнение...рано или късно разбира дали е прав, или е бил в грешка ....та по темата за охлаждане....това дет си карал с вода един месец, не ми се нрави....водата прави доста отлагания...нищо, че си е източил чиста....Мимо ще се окаже прав за радиатора.....
    Аз съм против добавките....помагат краткотрайно, за дадено нещо, за друго вредят.....и накрая козата си сака пръч, образно казано...)....ако запушва теч с добавка, след време губиш парно, дигаш градуси......ако промиваш, има вероятност да си направиш лейка...рано или късно, някой части трябва да се подменят.....
    п.п...ти защо смени мотора...за няколко коня от горе, или....?.....старият как е...?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #12765
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Така и така темата е за общи приказки... Много ми е мерак от край време да се повозя в 155-ца и да е с ризник, че ми е интересно как изглеждат нещата там. Някой в София да ходи на сбирките в четвъртък със 155 или пък да се разберем да ме повози?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 851 of 880 FirstFirst ... 351751801841849850851852853861 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •