Page 304 of 880 FirstFirst ... 204254294302303304305306314354404804 ... LastLast
Results 4,546 to 4,560 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #4546
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Митак, ако мени оборотите когато си на скорост и да речем на 2000 оборота може да е от кабели или бобини, не е лошо да провериш и тях.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #4547
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Те ще са номер две в списъка!Прави го в движение на всякаква скорост и обороти,само като подам пълна газ в момента до който отпусна педала работи без да прекъсва (колата е на скорост) .Аз май много чоплих релетата под дебитомера докато разбера кое е за вариатора и май там огелпих нещо,щото май им размених на всички местата.Ама има и друго,че към обед или малко по-топло време не го прави,само като е студена околната температура.Иначе пък откакто рових въпросните релета,сега на всяко сутрешно (първо) палене,оборотите "заковават" на 1500 и почват баавничко да падат.А преди,първия път запалва-гасне веднага,и чак на втория опит отиваха на 1500.Нещо не и е на ред.А след като изчистя МПХ с Меглио,после да пръскам ли и с WD40?

  3. #4548
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    това много ме изкефи:


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4549
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Те ще са номер две в списъка!Прави го в движение на всякаква скорост и обороти,само като подам пълна газ в момента до който отпусна педала работи без да прекъсва (колата е на скорост) .Аз май много чоплих релетата под дебитомера докато разбера кое е за вариатора и май там огелпих нещо,щото май им размених на всички местата.Ама има и друго,че към обед или малко по-топло време не го прави,само като е студена околната температура.Иначе пък откакто рових въпросните релета,сега на всяко сутрешно (първо) палене,оборотите "заковават" на 1500 и почват баавничко да падат.А преди,първия път запалва-гасне веднага,и чак на втория опит отиваха на 1500.Нещо не и е на ред.А след като изчистя МПХ с Меглио,после да пръскам ли и с WD40?
    Пръскай..... аз почистих МПХ преди няколко дни, (Pastora е обяснил как)....... работи два дни и започна пак да прави "магарии". Явно трябва да го сменям! Дано при теб се оправи само с почистване. А що се отнася за кабели за свещи трябва да знаете,че кабелите JANMOR за нашите 155 8v не стават със свещи ДЕНСО (за нашият модел)......Проблема, е че не могат да се "захванат" към свещите!!!! Не разбирам каква е причината, НО продавачката се "кълнеше", че са за нашият модел, а и на кутията си пишеше алфа 155 8v 93-95г. Четох в нета че са добри и затова реших да си купя такива! (Ако не е така КАЖЕТЕ!!!!) Някой знае ли каква може да е причината? Да не трябва свещите да се монтират с "буренцата" специално за тези кабели? Някой ако има опит да сподели......
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  5. #4550
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    от буренцата е точно. Кабелите обикновенно са направени да се хващат на резбите на свещите горе, но на денсо се свалят тия бутенца ,а на NJK не. Добре е да се гледат тия неща ,че да няма после Аз лично на моето денсо съм ги отвил и са на резбите, както са и кабелите за свещите които са ми Беру вече!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #4551
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    То хубаво....ама буренцата еднакви ли са на всички видове свещи или трябва да търся от Денсо, защото ги изхвърлих отдавна. На ТЕСЛА кабелите по същият начин ли се захващат за свещите или те са за свещи без буренца?
    П.С-само за информация JANMOR струват 88лв, а ТЕСЛА-128лв.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  7. #4552
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Митак симптомите ти са като на моята 164-2.0 TS . Абсолютно същите- гасне от първо запалване, само при подаване на гас на скорост се "джаска" мени обороти, а като отпуснеш по инерция на скорост няма проблем.
    Направихме провеки и почистване на всякакви контакти, въздух и т.н.т ....оказа се че имам проблем в бобините и проблем с кабелите. Карал съм си колата с бая по малко свещи от нормалните осем. Поне са 8 и не съм паднал под 4 свещи за четири цилиндъра ама с 5 свещи като съм карал пак не е нормално за ТС .
    Сега е в сервиза за смяна на бобини и кабели на свещи, ще видим довечера как е, че за 164 и кабелите са дефицит

    П.П. Добре, че вчера като оставих 164-ката си взех от Драго готова 155-цата с новата генерация - сега няма да обяснявам какъв звук вади
    Last edited by BatVas; 23-12-2010 at 14:33.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #4553
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Митак симптомите ти са като на моята 164-2.0 TS . Абсолютно същите- гасне от първо запалване, само при подаване на гас на скорост се "джаска" мени обороти, а като отпуснеш по инерция на скорост няма проблем.
    Направихме провеки и почистване на всякакви контакти, въздух и т.н.т ....оказа се че имам проблем в бобините и проблем с кабелите. Карал съм си колата с бая по малко свещи от нормалните осем. Поне са 8 и не съм паднал под 4 свещи за четири цилиндъра ама с 5 свещи като съм карал пак не е нормално за ТС .
    Сега е в сервиза за смяна на бобини и кабели на свещи, ще видим довечера как е, че за 164 и кабелите са дефицит

    П.П. Добре, че вчера като оставих 164-ката си взех от Драго готова 155-цата с новата генерация - сега няма да обяснявам какъв звук вади

    Недей обяснява! Дай едно клипче
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #4554
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Изчистих го с Meglio кисна поне час,после го "окъпах" с wd40,обаче разликата е почти никаква.МАкар че паднаха доста "страхотий".Свалих капака на свещите да видим после като се стъмни дали ще има "светлинно шоу".Ама много странно,защото откакто оправих вариатора (релето беше за смяна) таа пущина взе много да върви.И сега пак много връви,ама се тресе като я карам кротко.


    Ае ся да питам,като свалих пмх-то,хвърлих едно око в колектора през дупката с фенерче от запалка и вътре има доволно много масло,от къде може да е?А миналото лято одушника на картерните газове кисна 24 часа в Meglio,бензин,кореселин,газ за горене и какви ли още не химий.Тогава одушника "повърна" поне шепа (нагар,гняс,кир......) и съм сигурен че е чист и работи.Защото преди това имаше много малка загуба на масло,а през кюнците не пушеше грам и след интервенцията вече 15 000+км,не го е пипнала и капка.

  10. #4555
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Изчистих го с Meglio кисна поне час,после го "окъпах" с wd40,обаче разликата е почти никаква.МАкар че паднаха доста "страхотий".Свалих капака на свещите да видим после като се стъмни дали ще има "светлинно шоу".Ама много странно,защото откакто оправих вариатора (релето беше за смяна) таа пущина взе много да върви.И сега пак много връви,ама се тресе като я карам кротко.


    Ае ся да питам,като свалих пмх-то,хвърлих едно око в колектора през дупката с фенерче от запалка и вътре има доволно много масло,от къде може да е?А миналото лято одушника на картерните газове кисна 24 часа в Meglio,бензин,кореселин,газ за горене и какви ли още не химий.Тогава одушника "повърна" поне шепа (нагар,гняс,кир......) и съм сигурен че е чист и работи.Защото преди това имаше много малка загуба на масло,а през кюнците не пушеше грам и след интервенцията вече 15 000+км,не го е пипнала и капка.
    И какво от това като малкото ме изводче отдолу с тънкото маркуче ти е запушено?
    Всичкото масло отива директно в колектора. От личен опит го казвам. Моя сепаратор се наложи да го разреща с флекса да го изкъпя яко и след тоза го заварих и вече няма проблеми с масло в гофрата и колектора
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #4556

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Пръскай..... аз почистих МПХ преди няколко дни, (Pastora е обяснил как)....... работи два дни и започна пак да прави "магарии". Явно трябва да го сменям! Дано при теб се оправи само с почистване. А що се отнася за кабели за свещи трябва да знаете,че кабелите JANMOR за нашите 155 8v не стават със свещи ДЕНСО (за нашият модел)......Проблема, е че не могат да се "захванат" към свещите!!!! Не разбирам каква е причината, НО продавачката се "кълнеше", че са за нашият модел, а и на кутията си пишеше алфа 155 8v 93-95г. Четох в нета че са добри и затова реших да си купя такива! (Ако не е така КАЖЕТЕ!!!!) Някой знае ли каква може да е причината? Да не трябва свещите да се монтират с "буренцата" специално за тези кабели? Някой ако има опит да сподели......
    За съответните кабели трябва да си вземеш съответните свещи с или без "шапчица"...
    Тоест или си купуваш кабели и после свещи за тях или имаш свещи и си търсиш кабели за такива...
    Повечето кабели за нашите коли на пазара са за свещи с "шапчица",така че си вземи едни свещи каквито ти трябват и си решаваш проблема,ако не–хвърляш кабелите.
    А "шапчиците" са абсолютно еднакви,не се притеснявай...
    Та с две думи в твоя случай ще трябва да си купиш нови свещи...а настоящите ти,ако имат резба може и само шапки да им търсиш,ама от някой колега,че не продават отделно в магазина май!
    Last edited by 155_8000rpm; 23-12-2010 at 21:14.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  12. #4557
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    И какво от това като малкото ме изводче отдолу с тънкото маркуче ти е запушено?
    Всичкото масло отива директно в колектора. От личен опит го казвам. Моя сепаратор се наложи да го разреща с флекса да го изкъпя яко и след тоза го заварих и вече няма проблеми с масло в гофрата и колектора

    И аз го отпуших,даже и ново маркучле сложих че старото беше напукано и ронливо!Само че,не я ръчкам и ся си мисля че всичко си стои от тогава.А МПХ дали не увлича от чернилката в гофрето и от там да идва запушването?!

    А и ей сега,гледах кабелите.На първо "око" няма искрене,само да отбележа че свещите ми са G.L.А как ме е яд че подарих M.M дето я взех с тях!!!И сега нямам оборотни да си направя една проба

  13. #4558

    Default

    mont78, aко искаш шапчици, буренца или както там им казваш, в събота пътувам към Пловдив ще ти подаря моите
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  14. #4559
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    То хубаво....ама буренцата еднакви ли са на всички видове свещи или трябва да търся от Денсо, защото ги изхвърлих отдавна. На ТЕСЛА кабелите по същият начин ли се захващат за свещите или те са за свещи без буренца?
    П.С-само за информация JANMOR струват 88лв, а ТЕСЛА-128лв.
    Звънни ми утре (или на Милена), за да те уредя с калпачета за свещите - няма смисъл да сменяш нито свещи, нито кабели заради това
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #4560
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Благодаря на ВСИЧКИ колеги за мненията и най вече за ГОТОВНОСТА да ми помогнете!!!!
    Колегата "Митака-пловдив" ще ми даде.....,а и аз ще се опитам да му бъда полезен за решаването на неговия проблем....... Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!!!!
    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

Page 304 of 880 FirstFirst ... 204254294302303304305306314354404804 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •