Page 874 of 880 FirstFirst ... 374774824864872873874875876 ... LastLast
Results 13,096 to 13,110 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #13096
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Преди малко пак трябваше да качвам фото и пак не ми даде а бяха смалени до степен и големина с каквито вчера маи качвах!?!?
    Днес за да стане качването, ги смалих (и нищо) а след като ги конвертирах в друг формат (jpeg) се получи...
    Просто за снимките си има изискване на резолюцията. Платформата няма да издържи ако всичко което се качва е 13 Мp и нагоре каквито предлагат съвременните телефони. Аз когато ще снимам за форума си променям на 6 Мр. Отделно са форматите, но те са указани при качването.

    Поне това съм забелязал.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #13097
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Да тествам качването на фотото...
    На снимката е апарат (заден ляв) които е хибрид... Основа/супорт + водачи и накладки са си от 155 а другото е от 146 (захващане за жилото и тн е 1/1)

    (За протокола, като си сменяте накладките както знаете буталцата се прибират с натиск и завъртане по часовниковата стрелка. Това важи и за двата апарата ляв/десен. След като почнете да го зглабяте цялото нещо с новите накладки се уверете че щифчето на вътрешната накладка ще влезне в процепа на буталцето, след като то почне да се изважда навън) Не знам дали се разбра какво искам да кажа ама...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 111.jpg   222.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 09-06-2020 at 15:43.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #13098
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Да тествам качването на фотото...
    На снимката е апарат (заден ляв) които е хибрид... Основа/супорт + водачи и накладки са си от 155 а другото е от 146 (захващане за жилото и тн е 1/1)

    (За протокола, като си сменяте накладките както знаете буталцата се прибират с натиск и завъртане по часовниковата стрелка. Това важи и за двата апарата ляв/десен. След като почнете да го зглабяте цялото нещо с новите накладки се уверете че щифчето на вътрешната накладка ще влезне в процепа на буталцето, след като то почне да се изважда навън) Не знам дали се разбра какво искам да кажа ама...
    Разбра се...щиофчето ако не влезе в процепа, накладката ще се износи на една страна....но то почти винаги влиза...)
    Хубави джанти си барнал...)....трябват ти капачки..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #13099
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Разбра се...щиофчето ако не влезе в процепа, накладката ще се износи на една страна....но то почти винаги влиза...)
    Хубави джанти си барнал...)....трябват ти капачки..
    Я влезе я не...
    Капачките на джантите съвсем старателно отидоха в контеинера за рециклиране... (с тях ми грознееше мнооого а и пише Lancia)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #13100
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Аз малко да се оплача ... тази нощ ... или предната вечер или рано сутрин ... някакъв малоумник ми е откъртил лявото огледало ... Работата е там, че спирам колата на място, където няма как да я закачи друга кола - т.е. някой съзнателно го е направил
    Не висеше на кабелите, но е счупена основата вътре, и като карам - се стресе и клюмва надолу. Много тъпо.
    Та в тоя ред на мисли - някой да има излишно ляво огледало (не държа да е електричка) ?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #13101

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз малко да се оплача ... тази нощ ... или предната вечер или рано сутрин ... някакъв малоумник ми е откъртил лявото огледало ... Работата е там, че спирам колата на място, където няма как да я закачи друга кола - т.е. някой съзнателно го е направил
    Не висеше на кабелите, но е счупена основата вътре, и като карам - се стресе и клюмва надолу. Много тъпо.
    Та в тоя ред на мисли - някой да има излишно ляво огледало (не държа да е електричка) ?
    Някой път ги чупят пешеходци, вървят и спят и ги обръщат обратно.

  7. #13102
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз малко да се оплача ... тази нощ ... или предната вечер или рано сутрин ... някакъв малоумник ми е откъртил лявото огледало ... Работата е там, че спирам колата на място, където няма как да я закачи друга кола - т.е. някой съзнателно го е направил
    Не висеше на кабелите, но е счупена основата вътре, и като карам - се стресе и клюмва надолу. Много тъпо.
    Та в тоя ред на мисли - някой да има излишно ляво огледало (не държа да е електричка) ?
    Ако не намериш се прави....но няма да може да се сгъва....имам здрава коруба за него...пластмасите, ако ти трябват ще ти ги пратя....аз едно време имах същият проблем...махнах пласмасовият капак напълних го с монтажен силикон и заспа...бетон, ама няма сгъване...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #13103
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Я влезе я не...
    Капачките на джантите съвсем старателно отидоха в контеинера за рециклиране... (с тях ми грознееше мнооого а и пише Lancia)
    След няколко натискания ще влезе....буталото е на спирала и се завърта, ако зацепи ще ти износи едната накладка по бързо...ланча е добра марка...)...можеше да ги пръснеш с един спрей....и няма грижи...по добре отколкото дупка......ама кофата ти е била по близко...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #13104
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз малко да се оплача ... тази нощ ... или предната вечер или рано сутрин ... някакъв малоумник ми е откъртил лявото огледало ... Работата е там, че спирам колата на място, където няма как да я закачи друга кола - т.е. някой съзнателно го е направил
    Не висеше на кабелите, но е счупена основата вътре, и като карам - се стресе и клюмва надолу. Много тъпо.
    Та в тоя ред на мисли - някой да има излишно ляво огледало (не държа да е електричка) ?
    На другата алфа за която се грижа (по един или друг начин) и беше строшено огледалото (основата)... Добър заварчик за цветни заварки го направи бетон!!! Огледалото си се прибира и тн и е така направено че много трудно пак там ще се строши!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #13105
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На другата алфа за която се грижа (по един или друг начин) и беше строшено огледалото (основата)... Добър заварчик за цветни заварки го направи бетон!!! Огледалото си се прибира и тн и е така направено че много трудно пак там ще се строши!
    Стига бе...тоя заварчик ще може и външните дръжки да ни оправя.....тая сплав на основата според мен няма как да се заварява....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #13106
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига бе...тоя заварчик ще може и външните дръжки да ни оправя.....тая сплав на основата според мен няма как да се заварява....
    И според мен е трудна за заварка, защото аз самия заварявам неща, но колегата отиде с основа на 2 и се върна със заварена и то заварена кадърно!!!
    Имам някъде снимка, ако я намеря ще видиш какво е станало!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #13107
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    И според мен е трудна за заварка, защото аз самия заварявам неща, но колегата отиде с основа на 2 и се върна със заварена и то заварена кадърно!!!
    Имам някъде снимка, ако я намеря ще видиш какво е станало!!
    На мен винаги са ми отказвали такива заварки от неустановени сплави...възможно е...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13108
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз малко да се оплача ... тази нощ ... или предната вечер или рано сутрин ... някакъв малоумник ми е откъртил лявото огледало ... Работата е там, че спирам колата на място, където няма как да я закачи друга кола - т.е. някой съзнателно го е направил
    Не висеше на кабелите, но е счупена основата вътре, и като карам - се стресе и клюмва надолу. Много тъпо.
    Та в тоя ред на мисли - някой да има излишно ляво огледало (не държа да е електричка) ?
    Ще проверя какво имам останало!
    Иначе вчера си се движа в задръстването с Алф и в някакъв момент осъзнавам че колата в лентата до мен е спряла и отвътре ме гледат нещо.
    Веднага си мисля "аидее, нещо тече или пуши или нещо се разпада" но уви!
    Сутринта приятел ме изненада като ми прати фотото.

    (да спомена че нито аз нито моя човек познаваме въпросния които е снимал)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails оо.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #13109
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    За Пловдив не съм чувал за такъв "магьосник" по цветни заварки ... не знам, огледала няма никъде.

    Друго въпросче да задам - ECU-то за 1.8 и 2.0 е еднакво, но за да се отприщи напълно "двойката" на няколко места в нета четох, че се прекъсва някакво мостче - някой знае ли за какво точно става дума, и да ми покаже (и какво точно се променя с това...) - прилагам снимка на ECU-то:

    цък тука
    Last edited by Alfa User; 10-06-2020 at 18:45.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #13110
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    За Пловдив не съм чувал за такъв "магьосник" по цветни заварки ... не знам, огледала няма никъде.

    Друго въпросче да задам - ECU-то за 1.8 и 2.0 е еднакво, но за да се отприщи напълно "двойката" на няколко места в нета четох, че се прекъсва някакво мостче - някой знае ли за какво точно става дума, и да ми покаже (и какво точно се променя с това...) - прилагам снимка на ECU-то:

    цък тука
    Заварката е възможна, видях го с очите си!!!!
    За моста и електрониката..... До колкото аз знам в самия компютър нищо не се пипа а леко в страни от мястото където си седи има една букса... Та на едните в буксата има тапа/мост а на другите няма нищо.

    (при мен въпросната букса +кабела и беше по заводски му увъртян с някакво дунапренено нещо и трябваше да ровя за да го изнамеря)
    Last edited by mimouzunov; 10-06-2020 at 20:49.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 874 of 880 FirstFirst ... 374774824864872873874875876 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •