Page 850 of 880 FirstFirst ... 350750800840848849850851852860 ... LastLast
Results 12,736 to 12,750 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12736
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ами този от Лада, отчита, макар и не толкова точно, но се намира между 6 и 10 лв за брой. Веднъж сменявах за 7-8 години...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #12737
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ами този от Лада, отчита, макар и не толкова точно, но се намира между 6 и 10 лв за брой. Веднъж сменявах за 7-8 години...
    Само помня, че заигравка със резбата имаше май с такъв датчик.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #12738
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Само помня, че заигравка със резбата имаше май с такъв датчик.
    Да, прави се преходник за резбата - 5-10 лв на стругар.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #12739
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Момчета, както казах, пито - платено, вариантите ги знам...но всички, който ги има на нашият пазар отчитат от 0,3 до 0,6 бара...включително и за Лада, а за нашите баби е до 0,8 бара.....може да сложиш и от Зил с преправяне..)....но няма да е много ефективен....
    Така като се замисля и се окаже главният проблем за теча на масло...ще трябва да черпя, защото се бях нагласил за смяна на семеринг зад маховика и сваляне на скоростите...защото от датчика, маслото се стичаше точно там....както и да е....легендата до септември, трябва да стане кукла...замислил съм още интервенции и ремонти по нея.....заслужава си...толкова време ми е вярна..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #12740
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    В градски условия не е наред за мен!
    Абсолиутно никви притеснения не трябва да имаш с тези показания в градско каране!Но за твое успокоение си направи промивка на радиатора.До 100-110 градуса мотора се чуства перфектно!Ивекото стралиса,където карам в момента работи постоянно на над 100 градуса,а е камион на 43000,от Ивеко,а и други производители са казали,че най добрата работна темперетура на мотора е от 100 до към 110-120 градуса,там мотора се чувства най добре!

  6. #12741
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако беше така сигурно инженерите от завода щяха да сложат средата на скалата на темп. уред на 105-110 градуса, а не на 90... 155 има и още 1 воден д-к за лампата, който светка на 120 гр и ти казва - честито - г-ра на главата имаш да правиш.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #12742

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Момчета, както казах, пито - платено, вариантите ги знам...но всички, който ги има на нашият пазар отчитат от 0,3 до 0,6 бара...включително и за Лада, а за нашите баби е до 0,8 бара.....може да сложиш и от Зил с преправяне..)....но няма да е много ефективен....
    Така като се замисля и се окаже главният проблем за теча на масло...ще трябва да черпя, защото се бях нагласил за смяна на семеринг зад маховика и сваляне на скоростите...защото от датчика, маслото се стичаше точно там....както и да е....легендата до септември, трябва да стане кукла...замислил съм още интервенции и ремонти по нея.....заслужава си...толкова време ми е вярна..
    Боби , не беше ли я пуснал за продажба по едно време? Червения звяр

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #12743
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Абсолиутно никви притеснения не трябва да имаш с тези показания в градско каране!Но за твое успокоение си направи промивка на радиатора.До 100-110 градуса мотора се чуства перфектно!Ивекото стралиса,където карам в момента работи постоянно на над 100 градуса,а е камион на 43000,от Ивеко,а и други производители са казали,че най добрата работна темперетура на мотора е от 100 до към 110-120 градуса,там мотора се чувства най добре!
    Не сравнявай камиона с колата......

    ---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Боби , не беше ли я пуснал за продажба по едно време? Червения звяр

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Тя още се продава, ама е някъде назад в раздела...не съм я повдигал обявата, ама цената не е приятна...сантимент ми е тая кола.....имам я от нова....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #12744
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ако беше така сигурно инженерите от завода щяха да сложат средата на скалата на темп. уред на 105-110 градуса, а не на 90... 155 има и още 1 воден д-к за лампата, който светка на 120 гр и ти казва - честито - г-ра на главата имаш да правиш.
    Много си прав....аз затова се набутах за добър датчик за маслото......преди доста години на връщане от морето..направих гонка с една Е- 30-ка по магистралата...та почнахме някъде от Първомай...тогава магистралата беше друга....та караме с с 160...180 км/ч....не му се давам...и това в продължение на бая километра....към Пазарджик поглеждам уредите.....всичко нормално...водата под 90 градуса...налягането на маслото на 4 бара...ама температурата му минаваше 120 градуса...ебати и маслото......върнах газта...,и всичко се нареди....той най накрая ме изпревари, ама на Макдоналст Пазарджик, беше заврял.....и преебал гарнитура на главата...говорих ми си на паркинга...на въпроса не гледаш ли таблото....а той, ми отговори, бате нямам такива датчици.....моят отговор беше сорри......та така...кола с 200 кила по лека..при сходни показатели за мощтност по малко от теглото си....трябваше да е по бърза и без проблем и на края се прееба....затуй държа на някой неща.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #12745
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Да ти кажа щеше да стигнеш без проблеми до София със 180км/ч., и 120-130C на маслото, без да се счупи нищо. Ненужно си върнал газта.
    Също 110-120 градуса на водата не са проблем за този двигател, не духа гарнитура, нищо фатално не се случва, ако водата не изкипи.
    Ако си има вода и циркулира, какво са 10-20C над работната температура?
    Моят стигна 120 градуса и поработи няколко минути на толкова, преди 50-70 000км.
    Нищо му няма. Но не го оставих да изкипи, а намерих начин да върна градусите в нормата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #12746
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Да ти кажа щеше да стигнеш без проблеми до София със 180км/ч., и 120-130C на маслото, без да се счупи нищо. Ненужно си върнал газта.
    Също 110-120 градуса на водата не са проблем за този двигател, не духа гарнитура, нищо фатално не се случва, ако водата не изкипи.
    Ако си има вода и циркулира, какво са 10-20C над работната температура?
    Моят стигна 120 градуса и поработи няколко минути на толкова, преди 50-70 000км.
    Нищо му няма. Но не го оставих да изкипи, а намерих начин да върна градусите в нормата.
    Може и да си прав...точката на кипене на маслото е на двойно по големи градуси, но при нея всичко става леш.....а и аз не карам с някакво супер яко масло....
    Харесва ми при 155-та, че са сложили необходимите уреди и ако ги следиш, няма да имаш грижи, а не като при повечето други и най вече новите коли....светва ти някоя лампа и ти казва...копеле до тук беше...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12747
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Абсолиутно никви притеснения не трябва да имаш с тези показания в градско каране!Но за твое успокоение си направи промивка на радиатора.До 100-110 градуса мотора се чуства перфектно!Ивекото стралиса,където карам в момента работи постоянно на над 100 градуса,а е камион на 43000,от Ивеко,а и други производители са казали,че най добрата работна темперетура на мотора е от 100 до към 110-120 градуса,там мотора се чувства най добре!
    Маи си изпуснал всичко което съм писал миналата страница, та и снимките си пропуснал маи!
    Радиатора е запушен почти целия!
    Температури от порядъка на 110-120 градуса са си проблем както и да го гледам!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #12748
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Да ти кажа щеше да стигнеш без проблеми до София със 180км/ч., и 120-130C на маслото, без да се счупи нищо. Ненужно си върнал газта.
    Също 110-120 градуса на водата не са проблем за този двигател, не духа гарнитура, нищо фатално не се случва, ако водата не изкипи.
    Ако си има вода и циркулира, какво са 10-20C над работната температура?
    Моят стигна 120 градуса и поработи няколко минути на толкова, преди 50-70 000км.
    Нищо му няма. Но не го оставих да изкипи, а намерих начин да върна градусите в нормата.
    Такива изказвания може да допринесат някои неразбиращ много много от двигатели и тн да си потроши колата!!
    Това че си намерил някак вариант да охладиш колата си незначи че и някои друг ще успее! Някои пък ще реши че понеже е чел някъде че до 120 градуса всичко е наред така ще си и кара колата.
    При нормална експлоатация на возилото и изправна охладителна система температурата на антифриза на 155-ца верижна трябва да е точно 90 градуса!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #12749
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако някой е неграмотник, си е за негова сметка.
    Никъде не съм написал, че 120гр. е нормална темп.
    А че нищо не му става на ризника, стига да не изкипи.
    Черпя от личен опит.
    Много се палиш, бъди малко над нещата.
    И не съм видял такъв дето да кове 90гр.
    Всички стоят малко под 90, примерно на 82-87, и само в задръстване или голям зор на магистралата отиват до 90.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #12750
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не сравнявай камиона с колата......

    ---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:36 ----------


    Тя още се продава, ама е някъде назад в раздела...не съм я повдигал обявата, ама цената не е приятна...сантимент ми е тая кола.....имам я от нова....
    Да не го сравнявам?Камиона е в пъти по бавнооборотен!Това е последен модел на Ивеко,и явно инженерите от Торино са оправили температурата спрямо по стария модел,който не мърдаше повече от 85.Да не цитирам и другите,които ме оспорват,-гарнитура на главата заминава попринцип най често,когато се ръчка мотора студен.Навремето ,когато бачках в една фирма автосервиз-бех само чирак,та машините там повечето бачкаха на 110-115 градуса-нормална работна температура.Имах 190-ка дфизел,която в града си държеше постоянно над 100 градуса летото.Екак па не фърли гарнитура за около 10 години бре?Тия градуси,където отива на към 100 и отгоре са страшни за москветата и тия коли,нба които системата не им е под налягане...Гарнитура ще хвърлила))

Page 850 of 880 FirstFirst ... 350750800840848849850851852860 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •