Page 805 of 880 FirstFirst ... 305705755795803804805806807815855 ... LastLast
Results 12,061 to 12,075 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12061
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    По принцип е желателно сондата, а и друга електрическа връзка в автомобилите да се прави чрез крипмване.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #12062
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Еднакви ли са задните мостове от преди и след феиса?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #12063
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    0 258 986 506 BOSH universal. За теб 90лв.

    Оригиналната е БОШ 0 258 003 301 160лв клиент,но аз я нямам.


    Едно знам за универсалната. Трябва са си изключително прецизен и работиш качествено като режеш и надиш кабелите че иначе няма са работи коректно....много са чувствителни...
    Спукана ми е значи работата със сондата... Трябва да се обърна към специалист за монтажа и...

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Еднакви ли са задните мостове от преди и след феиса?
    Да (според мен)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #12064
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Последната покупка, която направих, беше покривало за колата. Взех си го от https://autopro.bg/aksesoari/pokrivala-za-avtomobili и останах много доволен. Това е първият ми път, в който пазарувам от интернет и обмислям да продължа да го правя. След последната градушка преди седмица ме хвана страх, тогава изкарах късмет. Вие имате ли щети по колата от градушката?

  5. #12065
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Аз пък за 60лв предлагам покривало специално за 155 - с джобове за огледалата, и с цип за шофьорската врата... Има и ластични катарами за под колата, за по-сигурно закрепване.
    Не го ползвам тука от страх да не ми го откраднат... Ако някой го иска, да казва
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #12066
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by petio26 View Post
    Последната покупка, която направих, беше покривало за колата. Взех си го от https://autopro.bg/aksesoari/pokrivala-za-avtomobili и останах много доволен. Това е първият ми път, в който пазарувам от интернет и обмислям да продължа да го правя. След последната градушка преди седмица ме хвана страх, тогава изкарах късмет. Вие имате ли щети по колата от градушката?
    Ква е тая глупост...покривало против градушка....?...е па то трябва да е с поне 20 см. дунапрен отгоре...)

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

    М/у другото, ако покривалото е от изкуствена материя...при големите жеги залепва за лака на боята и при свалянето му пада лака...съседа така си изпати...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #12067
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Еиййй, браво!
    Това със снаждането на кабелите на ламбдата направо ме утрепа!
    Доживях го
    Когато преди шест-седем години говорих по тоя въпрос и защо не трябва да се запояват, за малко да ме банне половината форум. Останалите бяха по-възпитани и имаха други мераци.
    Сега сериозно!
    Въпросната букса за снаждане има вътре едни конусни връзки. Някога бяха медни-горещо калайдисани. После стоманени-горещо поцинковани.
    Напоследък срещам кадмирани, галванично оакани..... Готови много бързо да клеясат.
    Скоро попаднах на въпросния случай и беше много неприятно. Вътре беше клеясало и ....на там знаете.
    Как го правя аз:
    Оголвам около 1 см и от двата кабела. Режа на обикновена кабелна обувка контактната част, а с останалото кламбирам или по-просто казано прещипвам двата кабела. Отгоре термошлаух и до сега това не ме е подвело.
    Разбира се, който иска може да си играе с дължината на кабела, но в повечето случаи е загубена раябота.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #12068
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Еиййй, браво!
    Това със снаждането на кабелите на ламбдата направо ме утрепа!
    Доживях го
    Когато преди шест-седем години говорих по тоя въпрос и защо не трябва да се запояват, за малко да ме банне половината форум. Останалите бяха по-възпитани и имаха други мераци.
    Сега сериозно!
    Въпросната букса за снаждане има вътре едни конусни връзки. Някога бяха медни-горещо калайдисани. После стоманени-горещо поцинковани.
    Напоследък срещам кадмирани, галванично оакани..... Готови много бързо да клеясат.
    Скоро попаднах на въпросния случай и беше много неприятно. Вътре беше клеясало и ....на там знаете.
    Как го правя аз:
    Оголвам около 1 см и от двата кабела. Режа на обикновена кабелна обувка контактната част, а с останалото кламбирам или по-просто казано прещипвам двата кабела. Отгоре термошлаух и до сега това не ме е подвело.
    Разбира се, който иска може да си играе с дължината на кабела, но в повечето случаи е загубена раябота.
    И все пак защо не трябва да се запояват!? Предполагам заради самия кабел които излиза от сондата...
    Last edited by mimouzunov; 20-04-2016 at 17:20.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #12069
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    В колите изобщо няма нито една запоена връзка.
    Както и във всичко що се движи не е редно да има, защото спойката е ТВЪРДА връзка.
    Last edited by robygas; 21-04-2016 at 12:04.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #12070
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе аз не съм сменял ламбда, но защо е такъв голям проблем, гледам по онлайн магазините си има на NGK примерно и на Bosch точно с по две букси като за нашите коли. Защо трябва да се слага универсална?

  11. #12071
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Ами, гледам, че по цените, които Венци е дал има само едни 70 лв разлика за тия 2 букси. Навремето, когато аз сменявах, разликата беше нещо от рода на 110 за универсална и 230 лв за оригинална - и 2-те на Бош. Еб3м ти и 2-те златни букси .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12072
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Христос Воскресе! Желая ви здраве, успехи и всичко друго най-добро! А, и много да ви слушат легендите!

  13. #12073
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Христос Воскресе! Желая ви здраве, успехи и всичко друго най-добро! А, и много да ви слушат легендите!
    Во истина воскресе! Живи и здрави да сме всички!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #12074
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Христос Воскресе! Желая ви здраве, успехи и всичко друго най-добро! А, и много да ви слушат легендите!
    Воистина воскресе!!
    ...ама не слушат бе.....
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  15. #12075
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Язе го закъсах банда,след вчерашния порои и понеже ми се е разлепило малко стъклото точно над плафона та имам и теч вътре...днес тръгвам с колата..чистачките сами си шляпат,после светнаха и дългите по управлението на климата си светваха произволни лампи и като за капак мотора на парното се пускаше леко 1-2 степен при изгасена кола и изваден ключ...цирка е пълен
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 805 of 880 FirstFirst ... 305705755795803804805806807815855 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •