Page 501 of 880 FirstFirst ... 401451491499500501502503511551601 ... LastLast
Results 7,501 to 7,515 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #7501
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Прага е най-грозния на света.
    Джантите са 1 път.
    Джантите не са баш 1 път, ама начина по който влизат в предния калник е ... ммммммммммммммм


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #7502
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз пък да се похваля ,че 20 годишната баба мина сутринта на годишен технически преглед... УСПЕШНО
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #7503
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Така е!
    Само, че не затягаш на 360 градуса, а развиваш след 1000 км.
    После затягаш на 93 нютон-метра или 9.3-9.5 кг/м.
    Благодаря за отговора и да попитам все пак гумичките на клапаните преди да ги набия на водачите на клапаните дали е хубаво да се мазнат с малко масло или не трябва, че да няма вероятност после да излязат сами.Инъче се видях в чудо докато намеря гарнитура за главата в наше село, но уж за утре ще ми докарат една на Паиен, а главата трябва вее да е шлайфана и утре ще препасна клапаните, че днес 3 часа съм се опитвал да им сваля зверския нагар и да ги лъсна, че нагара им на места беше по-дебел от 1мм, а изпускателните имаха даже и по леглото и си представям колко са задържали, а за капак хлабините на изпускателните варираха 0.65-0.7мм, а на всмукателните 0,45-0.5мм, но се надявам като им падне нагара и като се вкопаят малко след препасването и да си дойдат в границите.Но преди да започна да сглобявам мотора ще трябва да сменя сервото и спирачната помпа, че по малко неща да ми пречат, че като гледам там ще е повече разглобяване, отколкото при свалянето на главата.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  4. #7504
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Ще ти трябват и пулове с различни дебелини за напасването на хлабините на клапаните ... А тука точно е голямото главоблъскане - не се намират толкова лесно, и си е играчка, но пък резултата си струва !!!
    Успех !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #7505
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Ами за пулове вече съм питал и на всякъде ми казват, че са имали преди години, но вече нямало, има само за разни швабски кочини, но аз съм сигурен, че като пасна клапаните и ще си дойдат на горна граница, че има да шлайфам като гледам точно толкова дебел нагар по затварящите повърхнини на клапаните. То нагара им е нещо страшно, всмукателните са натрупали около 1мм от горяло масло от изтърващите гумички, а по изпускателните им много дебел като котлен камък нагар, че колата и доста вода е изгорила (четирите бутала са измити по края им от водата). Но най-важно ми е за сега въпроса с гумичките-дали да ги набивам леко омаслени, че ще влязат по-лесно, но могат и да излязат лесно.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  6. #7506
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Ще ти трябват и пулове с различни дебелини за напасването на хлабините на клапаните ... А тука точно е голямото главоблъскане - не се намират толкова лесно, и си е играчка, но пък резултата си струва !!!
    Успех !
    Пак се изказваш неподготвен,има всичко ама трябва да знаеш къде да търсиш.Стоенето във ''възвишения'' форум по цял ден няма да помогне в търсенето.http://www.metellispa.it/en/list-cod...e%20Shim%20Kit
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  7. #7507
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Пак се изказваш неподготвен,има всичко ама трябва да знаеш къде да търсиш.Стоенето във ''възвишения'' форум по цял ден няма да помогне в търсенето.http://www.metellispa.it/en/list-cod...e%20Shim%20Kit
    И писнето на "възвишени коментари" на хора които са над нещата няма да помогне.

    ПП: Искам да се похваля,че с "РАДОСТ" сутринта установих ,че ми липсва задната емблема.
    За 2-ри път ми я крадът.
    Благодаря на човека дето ми я взе , да си я ползва със здраве.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #7508
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    И писнето на "възвишени коментари" на хора които са над нещата няма да помогне.

    ПП: Искам да се похваля,че с "РАДОСТ" сутринта установих ,че ми липсва задната емблема.
    За 2-ри път ми я крадът.
    Благодаря на човека дето ми я взе , да си я ползва със здраве.
    eeeeeeeeeeee ако знаех,че е твоята!!!,никога нямаше да я взема
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #7509
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    eeeeeeeeeeee ако знаех,че е твоята!!!,никога нямаше да я взема
    Поне знам кой ще го сърби гъзягата.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  10. #7510
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    И писнето на "възвишени коментари" на хора които са над нещата няма да помогне.

    ПП: Искам да се похваля,че с "РАДОСТ" сутринта установих ,че ми липсва задната емблема.
    За 2-ри път ми я крадът.
    Благодаря на човека дето ми я взе , да си я ползва със здраве.
    Бате, мене знаеш ли през къде ми е и за форума и за над нещата и изобщо за всичко и всички.Отказал съм се да влизам и да пиша тука поради ред причини,които причини са накарали много хора да отбягват това жалко форумче,но когато виждам че се пишат откровенни простотии и спам от велики драскачи с по няколко хиляди поста и престой по няколко часа дневно не мога да се сдържа.Тва е положението не ми дреме ако искат да ме наказват,ако искат и да ме баннат,все тая.Няма да спра да говоря истината и това,което мисля.Стойностните хора и приятелите ми не са тук или на ''главоломните срещи на сектата'',а до мен.Дано повече хора ме разберат какво имам предвид.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  11. #7511
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Бате, мене знаеш ли през къде ми е и за форума и за над нещата и изобщо за всичко и всички.Отказал съм се да влизам и да пиша тука поради ред причини,които причини са накарали много хора да отбягват това жалко форумче,но когато виждам че се пишат откровенни простотии и спам от велики драскачи с по няколко хиляди поста и престой по няколко часа дневно не мога да се сдържа.Тва е положението не ми дреме ако искат да ме наказват,ако искат и да ме баннат,все тая.Няма да спра да говоря истината и това,което мисля.Стойностните хора и приятелите ми не са тук или на ''главоломните срещи на сектата'',а до мен.Дано повече хора ме разберат какво имам предвид.
    Е така като гледам,влизаш и пишеш в форума Може и да си разцъквай тайно. Като не ти дреме,защо се палиш толкова? Кажи каква е истината ? Това,че ти нямаш приятели ТУК или дори познати важи с пълна сила само и единствено за теб,нали знаеш Тук просто си обсъждаме и НЯКОЙ си помагаме с каквото можеме Аз не казвам,че няма и Педерастчета,но трябва да знаеш че има и Пигачи тука ; ) Неги поставяй ПОД ОБЩ Знаменател.
    Last edited by TS; 28-06-2012 at 20:11.

  12. #7512
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Пак се изказваш неподготвен,има всичко ама трябва да знаеш къде да търсиш.Стоенето във ''възвишения'' форум по цял ден няма да помогне в търсенето.http://www.metellispa.it/en/list-cod...e%20Shim%20Kit
    Кой колко стои във "възвишения" форум си е 100% негов проблем. Тук във възвишения форума има хора, които ГРАМ си нямат понятие от автомобили(дори да стоят и по 24часа на д.н.) има и такива които влизат 1 път в годината, а знаят за целия китайски народ...Важното е обаче да уважаваш другите -независимо дали сте най-добрия приятели и в живота или пък изобщо не се познавате. И ако някой може да помогне и има желание да го направи НЕКА ГО НАПРАВИ. 'Те толкоз...ни' повече, ни' по-малко...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #7513
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Кой колко стои във "възвишения" форум си е 100% негов проблем. Тук във възвишения форума има хора, които ГРАМ си нямат понятие от автомобили(дори да стоят и по 24часа на д.н.) има и такива които влизат 1 път в годината, а знаят за целия китайски народ...Важното е обаче да уважаваш другите -независимо дали сте най-добрия приятели и в живота или пък изобщо не се познавате. И ако някой може да помогне и има желание да го направи НЕКА ГО НАПРАВИ. 'Те толкоз...ни' повече, ни' по-малко...
    тц,тц,тц... толкоз млад и вече прозрял нещата от живота...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #7514
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Снощи се събудих облян в пот, и с думите "Welcome to the Dark side, my son!" отекващи в ума ми ...
    Резултата от тоя кошмар :




    (да, това Е метален смукателен колектор ...)

    Утре ще водя колицата да слагат некви простотии с надпис "BRC" в нея ... горката ...
    Приемам искрени съболезнования !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #7515
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Снощи се събудих облян в пот, и с думите "Welcome to the Dark side, my son!" отекващи в ума ми ...
    Резултата от тоя кошмар :
    (да, това Е метален смукателен колектор ...)

    Утре ще водя колицата да слагат некви простотии с надпис "BRC" в нея ... горката ...
    Приемам искрени съболезнования !!!
    Виж само си набави и гумените уплътнения на колектора, защото са различни от на пластмасовия!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 501 of 880 FirstFirst ... 401451491499500501502503511551601 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •