Page 657 of 880 FirstFirst ... 157557607647655656657658659667707757 ... LastLast
Results 9,841 to 9,855 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9841
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Мушни го в регулатора както си трябва. Преди това обаче огледай самото маркуче дали няма пукнатини и дали влиза плътно на щуцерите. Има и още едно нещо-при мене беше изкривен щуцера на вакумния регулатор и смучеше въздух от там. Провери това също. На загасен двигател, разбира се, откачи маркучето откъм колектора, закачи го на регулатора и смукни с уста-не трябва да можеш да издърпаш никакъв въздух. Ако успяваш да дръпнеш въздух, значи има проблем.
    Много благодаря Ще тествам довечера и ще пиша.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #9842
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    2 снимки - на изкормената вътрешност на Алфовия и надутия маркуч с набутан термостат от ренде:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058

    Mладежи не сте чели внимателно точка 6.

    ---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

    Младежи знам,че е дъвкано много пъти,но да си питам пак.
    Момчето на което продадох алфата има сериозни проблеми с нея,аз естествено искам да му помогна.

    Проблемите са :
    Като се запали колата не може да се форсира хубаво(стига леко до 2500 и нагоре е мъка вече), дави се ,пука и гърми.(на бензин)
    Тук се колебая между бедна смес, въздух от някъде, запушени инжектори,може и бензинов филтър.

    Колата също така не може да прехвърли на ГАЗ.
    Копчето е натисната, форсираме я и не прехвърля.
    Идей?
    Last edited by MUROMAN; 28-10-2013 at 10:00.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #9843
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    За неискането да се форсира... Ако ниските и обороти са ок а само нагоре нее наред според мен трябва да се тръгне от бензиновата помпа и се стигне до бензиновия регулатор! С две думи да се провери дали има налягане бензина! По проблема с прехвърлянето на газ ми се вижда нещо като прекъснало някъде или окислено...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #9844
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    За неискането да се форсира... Ако ниските и обороти са ок а само нагоре нее наред според мен трябва да се тръгне от бензиновата помпа и се стигне до бензиновия регулатор! С две думи да се провери дали има налягане бензина! По проблема с прехвърлянето на газ ми се вижда нещо като прекъснало някъде или окислено...
    Инжектора свети на таблото.
    Колата не е карана известно време,предполагам,че и трябва време да се посъбуди.

    ЗА газте ме съмнява изпарителя.Другите основни връзки ги прегледах и видимо не открих нищо.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #9845
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Инжектора свети на таблото.
    Колата не е карана известно време,предполагам,че и трябва време да се посъбуди.

    ЗА газте ме съмнява изпарителя.Другите основни връзки ги прегледах и видимо не открих нищо.
    За да свети по таблото нещо централно нее наред с някои датчик!!! Я дебитомер я сонда, ТПС... Аз първо бих проверил налягането на горивото все пак!
    За газта няма как от самия изпарител да неиска да прехвърля (ако добре съм разбрал де) че неиска да прехвърля на газ. Ако газовата е с по-интелигентен ключ които следи оборотите на двигателя, виж от къде взима сигнал...
    Ключа за газта някакви светлинни индикации има ли!? С нормална газ ли беше?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #9846
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
    Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
    Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
    Предварително благодаря!
    П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
    П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
    Last edited by Alfa User; 28-10-2013 at 17:02. Reason: .
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #9847
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
    Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
    Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
    Предварително благодаря!
    П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
    П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
    Датчика за налягане на маслото... читав ли е!?
    (тумбестия от задната страна на агрегата...)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #9848
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Абсолютно читав - реагира на всяко подаване на газ, а и промяната в налягането на маслото се получи днес, след малко зор по магистралата...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9849
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Абсолютно читав - реагира на всяко подаване на газ, а и промяната в налягането на маслото се получи днес, след малко зор по магистралата...
    Това с газта и реагирането му нее 100% гаранция че работи!!!
    Хубаво е да се премери налягането с манометър механичен
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #9850
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги четох за термостатите че се сменят с на рено 5 , работи ли адекватно? и да рискувам ли да го направя това. Също така като неопитен майстор ще се справя ли с това?

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
    Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
    Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
    Предварително благодаря!
    П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
    П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
    Пробвал ли си на Венци Agip-a ? Аз със него карам вече 30к и съм много доволен. другия месец ми предстой пак да го сменя.

    ---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058

    Mладежи не сте чели внимателно точка 6.

    ---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

    Младежи знам,че е дъвкано много пъти,но да си питам пак.
    Момчето на което продадох алфата има сериозни проблеми с нея,аз естествено искам да му помогна.

    Проблемите са :
    Като се запали колата не може да се форсира хубаво(стига леко до 2500 и нагоре е мъка вече), дави се ,пука и гърми.(на бензин)
    Тук се колебая между бедна смес, въздух от някъде, запушени инжектори,може и бензинов филтър.

    Колата също така не може да прехвърли на ГАЗ.
    Копчето е натисната, форсираме я и не прехвърля.
    Идей?
    а ако се рестартира колата със махане на акумулатора?Оправя ли се ?
    155 1.8 8v SUPER MY95

  11. #9851
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Мушни го в регулатора както си трябва. Преди това обаче огледай самото маркуче дали няма пукнатини и дали влиза плътно на щуцерите. Има и още едно нещо-при мене беше изкривен щуцера на вакумния регулатор и смучеше въздух от там. Провери това също. На загасен двигател, разбира се, откачи маркучето откъм колектора, закачи го на регулатора и смукни с уста-не трябва да можеш да издърпаш никакъв въздух. Ако успяваш да дръпнеш въздух, значи има проблем.
    Никакъв ефект нямаше. Колата си са дави и това е. Чува се някакъв звук като ШШшшшш от дясната част на колектора, променлив. И когато колата се задави достатъчно за да угасне временно се чува звук като цвърчене някъде около средата - левия край на колектора. Това е само временно, след това нещо прецъква и почва да се чува звук като от ел. напрежение, цвърченето секва. Дано стигна петък някак до серзвиза, че направо не знам
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  12. #9852
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
    Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
    Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
    Предварително благодаря!
    П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
    П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
    Батка аз точно с тоя репсол 10w40multivalvulas карям вече 25хил. Км и съм доста доволен, но съм с механични повдигачи и нямам разлика в звука на мотора
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #9853
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
    Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
    Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
    Предварително благодаря!
    П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
    П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
    Значи колега ще ти кажа ,какво мисля.За 155 или която и да е алфа ,маслото е само едно,а именно Селения 10w40,ма не 20К ,а има едно друго в черни шишета.Аз цял живот си карам с него,и нямам грижи.Сменявам го на 30 000 ,и до 50 000 съм стигал,ма с доливане ,че след 20 000 почваше да го пие,верижната стрела.Сега карам 16 клапана,и като ходих да и купувам ремъци и ролки,като отстъпка ми подариха 5 литра Кастрол 10,40 магнетек.Колата го пие като сироп за кашлица,верно е ,че я купих на 380 000 км,и сега е на около 410 000 ,ма в БГ на Мало Конаре ,на бензиностанцията,и нахаках М10Д ,за тебе лъжа ма за мене истина пеи сърце.Оня бензинджията тича по мене и вика ,не е за тази кола ,понеже го взех от рафта,вънка ,викам батка за 5 лева литъра става и за ферари,та бутаи М10 Д и си пипаи фара.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #9854
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Значи колега ще ти кажа ,какво мисля.За 155 или която и да е алфа ,маслото е само едно,а именно Селения 10w40,ма не 20К ,а има едно друго в черни шишета.Аз цял живот си карам с него,и нямам грижи.Сменявам го на 30 000 ,и до 50 000 съм стигал,ма с доливане ,че след 20 000 почваше да го пие,верижната стрела.Сега карам 16 клапана,и като ходих да и купувам ремъци и ролки,като отстъпка ми подариха 5 литра Кастрол 10,40 магнетек.Колата го пие като сироп за кашлица,верно е ,че я купих на 380 000 км,и сега е на около 410 000 ,ма в БГ на Мало Конаре ,на бензиностанцията,и нахаках М10Д ,за тебе лъжа ма за мене истина пеи сърце.Оня бензинджията тича по мене и вика ,не е за тази кола ,понеже го взех от рафта,вънка ,викам батка за 5 лева литъра става и за ферари,та бутаи М10 Д и си пипаи фара.
    Значи викаш тея дето дават по 200 точки за масла са луди,да си наливат яко М10 д и да си пеят?И понеже така е по гъсто от 10w40 на СелЯнията трябва да го сменяват не на 20 000 не на 50 000 а на 70 000 км?
    П.С то за това колите внос от Италия не могат да стигнат от автокъщата до КАТ на ход,защото онея там и те така на 50 000 го сменяват (ако го сменят въобще)!
    Алекс вече май е малко късно за твоята кола (не искам да съм черноглед) но и грес да и налееш......изпяла се е!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  15. #9855
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Значи викаш тея дето дават по 200 точки за масла са луди,да си наливат яко М10 д и да си пеят?И понеже така е по гъсто от 10w40 на СелЯнията трябва да го сменяват не на 20 000 не на 50 000 а на 70 000 км?
    П.С то за това колите внос от Италия не могат да стигнат от автокъщата до КАТ на ход,защото онея там и те така на 50 000 го сменяват (ако го сменят въобще)!
    Алекс вече май е малко късно за твоята кола (не искам да съм черноглед) но и грес да и налееш......изпяла се е!
    В италия градски ,като долееш 2 литра масло се води за смяна ,аз минавам по 1200 километра на седмица,и ако си направиш сметка ,ще ти стане ясно,че немога да давам по 100 евро на всеки 40 дни ,понеже един здрав и читав мотор ,струва 200 евро ,та аз ако изкарам 50 000 хиляди километра и спестя 3 смяни на масло,ще ми останат пари да ида и на ресторант,та смяната на масло е лиготия,па на верижната съм карал по 70 000 само с доливане,16 кл. е по капризно та около 40 000 не е лошо да смениш олиото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 657 of 880 FirstFirst ... 157557607647655656657658659667707757 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •