Page 817 of 880 FirstFirst ... 317717767807815816817818819827867 ... LastLast
Results 12,241 to 12,255 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12241
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе колеги, сигурно е дъвкано много пъти, но не успях да намеря. Как може да се втвърди и/или повдигне задното окачване. Струват ми се много меки задните пружини. От някоя друга италианка (Мареа, 145-ца) по-яки ли са? Някакви тампони или подложки четох, че може да се сложат но ми се струват не много безопасни-ако хвръкне това нещо в движение по някакви причини, какво става с тия около мене?

  2. #12242
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    gelle, най-вероятно си е оригиналния съединител

    На моите две 155ци 3пъти съм сменял съединител и 6 пъти съм свалял и качвал скорости.( един път щото строших скорости, един път защото сложих по-лек маховик, един път за да махна по-лекия махових и другите 3 са рутиини по-смяната на съединителя.

    НИКОГА не съм имал проблем с махането и слагането на скорости и на двете ми 155ци

    Процедурата винаги е била една съща. Румен клубен сервиз-Rubig, запазване на час за след 2-3 седмици. Колата се започва сутринта и в 12часа на обяд отиваме да хапнем с нея. Имам и два случая които в рамките на под 2.5часа!!! Румен свали и качи скоростната кутия пред очите ми. Никога смяната не ми е отнемала ден-два-три,пет. Цената е варирала от 80-120лв. с оглед на инфлацията и зорът който съм му давал.

    Поздрави на сектата от страната където горивото е 92стотинки за литър, а малолитражката която карам е 3.6 литра 200к.с. :P
    Американец ли стана, бе Венци....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #12243
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Американец ли стана, бе Венци....
    Ми ти го отчая и ония замина да си пробва късмета с жените в Щатите
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #12244
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А и да попитам трябва ли да сваля волана, за да измъкна таблото с уредите, оти ми изгоря крушката на мигача дет осветява лявата стрелка....

    ---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ми ти го отчая и ония замина да си пробва късмета с жените в Щатите
    А...бригадир....ще се върне...))....дано напълни джобетата с зелено........тогава ще преразгледаме нещата...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #12245
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Жените им не стават...но колите им!!!! А усещането на бензиностанцията литрите да изпреварват цената двойно на брояча е просто страхотно

    Боби гласи 155цата, ще я ползвам за сватбата и като се върна ще говорим. Не съм забегнал за много
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #12246
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А и да попитам трябва ли да сваля волана, за да измъкна таблото с уредите, оти ми изгоря крушката на мигача дет осветява лявата стрелка....
    Не.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #12247
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Развиваш двата шестограма и внимаваш с буксата отзад. Простичко
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #12248
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Ева го,спрЕх на едно нанадолно забих първи зъб и слизам...тръгвам а алфуня след мене като кутре .....сигурно компресията се е декомпресирала
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #12249
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Тая пластмаса е напукана и при мен, но излях в цепките преди 5-10 години промишлено количество лепило.
    Ще ровя под капака да прегледам пак там...

    (И какви са тея 9 десет иляди.... Ми ти ще я запушиш тая кола, вкарваи я и в обороти чат пат да се продухва! Качваи до поне 45-50 иляди )
    .. изгоре ми ламбата на бензина те не смеея оти мое и да се изложа некъде

    наздраве на всички
    Last edited by toki4a; 04-08-2016 at 22:58.
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  10. #12250
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Абе колеги, сигурно е дъвкано много пъти, но не успях да намеря. Как може да се втвърди и/или повдигне задното окачване. Струват ми се много меки задните пружини. От някоя друга италианка (Мареа, 145-ца) по-яки ли са? Някакви тампони или подложки четох, че може да се сложат но ми се струват не много безопасни-ако хвръкне това нещо в движение по някакви причини, какво става с тия около мене?
    На мен ми предложиха варианта със задни амортисьори от Мареа комби - фабрично са по-усилени заради идеята, че комбито се товари повече.
    Не съм пробвал още, но се замислям сериозно - сега съм с Монро Рефлекс, дето уж били по-твърди, ама и моя гъз много подскача...
    Само да вметна, че съм и със пружини от 145QV ... и пак не ми харесва как се държи!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #12251
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    На мен ми предложиха варианта със задни амортисьори от Мареа комби - фабрично са по-усилени заради идеята, че комбито се товари повече.
    Не съм пробвал още, но се замислям сериозно - сега съм с Монро Рефлекс, дето уж били по-твърди, ама и моя гъз много подскача...
    Само да вметна, че съм и със пружини от 145QV ... и пак не ми харесва как се държи!
    Благодаря за отговора, колега! Аз в момента съм с нови Монро Оригинал и ми се струва, че не е в тях проблемът. Направо имам чувството, че понякога само те държат колата. Значи те проблемите са два допълващи се, ако така може да се каже. Единият е ниската задница на старото купе, която не е известно на какво се дължи, но новото купе е по-надупено. Вторият проблем са леко меките задни пружини. Като ги съчетаем се сякаш се получава твърде голямо тегло на задната ос за стоковите пружини и идва въпросното клатене, кофти камшик понякога и т.н. Таа ако се преодолее поне единия от двата проблема мисля, че ще е добре. За пружините - нашите са с размер на телта 12.4 мм, 6.32 витки и свободна височина 305 мм. На Мареа комби пружините са май 307 мм, 5 витки, но забравих с кава дебелина на телта. Някъде четох, че от всички коли на Типо платформата на 155 са най-твърди задните пружини, с изключение на Темпра Комби, но не мога да им намеря характеристиките, за да знаем със сигурност. Ако някой ги знае, да казва.

  12. #12252
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Да, ще е полезно всеки да сподели какво е пробвал, щото мека задница си е буквално "трън в г*за" за 155 ...
    Аз бях много доволен от оригиналните амортисьори Boge, ма вече няма читави останали ... Колата стоеше като залепена на пътя с тях, главата си залагам!
    Сега със по-стегнати пружини от 145 QV и уж твърди амортисьори колата няма нищо общо с оригиналното усещане... Вие ми кажете къде е грешката???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #12253

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Сега със по-стегнати пружини от 145 QV и уж твърди амортисьори колата няма нищо общо с оригиналното усещане... Вие ми кажете къде е грешката???
    Колега погрешно е схващането по нашите ширини, че твърдото окачване = по-добро пътно поведение!!! На истинска писта може би, и пак не трябва да е като лагерна количка, за да стои оптимално колата

    Даже по нашите пътища, които не са никак равни, по-добър контакт с пътя ще се постигне с една идея по-меко окачване, докато с по-твърдото, колелото ще отскача и ще губи сцепление.

    Не знам с какви амортисьори караш, но според мен с едни 4 чисто нови НОРМАЛНИ пружини за 155-ца + 4 нови амортисьора Монро Рефлекс пак за 155-ца ще ти решат проблема
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  14. #12254
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Като монро рефлекс-а хич не е мек амортисьор! Да се има впредвид!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #12255
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Колега погрешно е схващането по нашите ширини, че твърдото окачване = по-добро пътно поведение!!! На истинска писта може би, и пак не трябва да е като лагерна количка, за да стои оптимално колата

    Даже по нашите пътища, които не са никак равни, по-добър контакт с пътя ще се постигне с една идея по-меко окачване, докато с по-твърдото, колелото ще отскача и ще губи сцепление.

    Не знам с какви амортисьори караш, но според мен с едни 4 чисто нови НОРМАЛНИ пружини за 155-ца + 4 нови амортисьора Монро Рефлекс пак за 155-ца ще ти решат проблема
    Карал съм синьо Спарко преди - наистина много твърди пружини, и по нашите пътища е повече от ужасно.
    Ако беше прочел по-горе, щеше да видиш че колата е именно с Монро Рефлекс, но пак не е добре. Говоря специално за задницата...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 817 of 880 FirstFirst ... 317717767807815816817818819827867 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •