Page 858 of 880 FirstFirst ... 358758808848856857858859860868 ... LastLast
Results 12,856 to 12,870 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12856
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Да ми препоръчате задни пружини.....след като предницата вися във въздуха месец и половина....ми се струва, че отзад е клекнала.....или ще се оправят нещата....)
    Аз съм със задни от Марея комби - доста вирна и доста по-корава. Сега като спирам не се клати напред назад толкова ами кляка цялата някак. И все пак си мисля, че най-правилната интервенция по окачването е да се сменят и четирите пружини с по-ниски и по-твърди или там прогресивни.
    Прегледай и тампоните на задния мост, както и прословутите лагер-втулки или каквото е там на задните носачи да не се е склекавила от там.

  2. #12857
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Аз съм със задни от Марея комби - доста вирна и доста по-корава. Сега като спирам не се клати напред назад толкова ами кляка цялата някак. И все пак си мисля, че най-правилната интервенция по окачването е да се сменят и четирите пружини с по-ниски и по-твърди или там прогресивни.
    Прегледай и тампоните на задния мост, както и прословутите лагер-втулки или каквото е там на задните носачи да не се е склекавила от там.
    Оправи се......не съм привърженик на по ниско окачване и по твърдо...155-та и без туй си е с по твърдо и директно окачване....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #12858
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Баба пак е на крака....остава реглаж и отстраняване на някой козметични забележки
    Бобиии, давай ги тия джанти


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #12859
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Бобиии, давай ги тия джанти
    Едно време ти ми подсказа за тях .....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #12860
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Боби, днес към три три и нещо да мина по бул. България посока бояна? Мисля, че те мернах? 155 бордо като твоя цвят?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #12861
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Боби, днес към три три и нещо да мина по бул. България посока бояна? Мисля, че те мернах? 155 бордо като твоя цвят?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Някой друг ще е бил...днес бях с 159;та....а и не съм минавл от там...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #12862
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Издирвам работещ дебитомер.... Моя се оказа че нещо не е наред.
    Някои има ли изостанал и тн...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #12863
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Имам.
    Мога да ти го дам и заедно с колата, резервна скоростна кутия, готова глава, и няколко кашона с ценни части кътани 20 години.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #12864
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Имам.
    Мога да ти го дам и заедно с колата, резервна скоростна кутия, готова глава, и няколко кашона с ценни части кътани 20 години.
    Мерси за предложението, но аз се придържам към дебитомера на тоз етап...
    Спусни цена само за него...

    Кутията "двулитрова" ли е!?
    Last edited by mimouzunov; 02-08-2018 at 20:42.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #12865
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Кутията - да.
    Дебитомера ти го подарявам. Ела и си избери който ти хареса.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #12866
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Кутията - да.
    Дебитомера ти го подарявам. Ела и си избери който ти хареса.
    Така като гледам, или утре може да мина или чак на 13-ти тоя месец (почивка излизам малка)...
    А за кутията предполагам че на място ще се спазарим евентуално нещо...
    Моята е с проблемна 2-ра, като дефекта е в самата кутия.
    (проблема го има и когато включвам скоростите дирекно от избирача без да ползвам щангите към лоста)

    Дебитомери имам 2-3 но се оказва че преди време съм свалил работещия оригинален за да тествам други и в последствие по погрешка съм си разглобил/разцентровал/строшил читавия.. Сега имам някакви които са въртяни и лошото е че и пружините им са различно натегнати...

    Утре (петък) ще звънна по телефона....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12867
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Сега имам някакви които са въртяни и лошото е че и пружините им са различно натегнати...
    Аз винаги съм си регулирал този на колата със газ анализатора. За бензинов реглаж говоря.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #12868
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    От няколко дена юркам легендата....все едно съм се подмладил с 20 - се и кусур години...)....бега да еба и бабичката....малко ми е трудно спирането при високи скорости...ама то винаги ми е било трудно....явно съм се разглезил с тия абс - и подобрени спирачни апарати, при следващите модели....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #12869
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Пичове, да ви запитам... Нормално ли е да се чува едно като съскане от вх. колектор на празен ход ? Звукът все едно си идва отвътре от самия колектор. Имам подозрения че колата дърпа въздух отнякъде там. Пръсках с дезодорантнавсякъде, но не мени оборотите... Преди бях с пластмасовия колектор, отскоро сложих метален и смених гумените съединения със силиконови сини маркучи. Вакумите също смених със силиконови. Колата клати при ускорение и със стария и новия колектор. Дебитомерът ми работи на богато за да коригира работата на празен ход. При опит да го вкарам в норми (0.9v) почва да тресе на умирачка... Сега е врътнат чак до 1.20v за да работи що годе, но това не е решение на проблема. Някой желаещ от София да я погледне? Ще си заплатя колкото е нужно, стига да открия проблема, че вече не се издържа.

    П.С: Колата е бензин/газ и клати на всички режими избирателно. Най-кофти се усеща като закрепя на 100 км/ч извънградско и става ужас
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  15. #12870
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Пичове, да ви запитам... Нормално ли е да се чува едно като съскане от вх. колектор на празен ход ? Звукът все едно си идва отвътре от самия колектор. Имам подозрения че колата дърпа въздух отнякъде там. Пръсках с дезодорантнавсякъде, но не мени оборотите... Преди бях с пластмасовия колектор, отскоро сложих метален и смених гумените съединения със силиконови сини маркучи. Вакумите също смених със силиконови. Колата клати при ускорение и със стария и новия колектор. Дебитомерът ми работи на богато за да коригира работата на празен ход. При опит да го вкарам в норми (0.9v) почва да тресе на умирачка... Сега е врътнат чак до 1.20v за да работи що годе, но това не е решение на проблема. Някой желаещ от София да я погледне? Ще си заплатя колкото е нужно, стига да открия проблема, че вече не се издържа.

    П.С: Колата е бензин/газ и клати на всички режими избирателно. Най-кофти се усеща като закрепя на 100 км/ч извънградско и става ужас
    В понеделник се връщам от импровизираната ми почивка и може да я видим... Нямам претенции, че разбирам кои знае колко, но може пък и да хванем дефекта...
    Над 1 волт за да "навиваш" дебитомера нещо не е наред определено!

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:42 ----------

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Аз винаги съм си регулирал този на колата със газ анализатора. За бензинов реглаж говоря.
    Вторник ще се занимавам с Алф и ще слагам дебитомери и тн за да видя какво се случва...
    Понеделника ще трябва да се занимавам с гърнетата на бялото нещо че се разпаднаха буквално.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 858 of 880 FirstFirst ... 358758808848856857858859860868 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •