Page 859 of 880 FirstFirst ... 359759809849857858859860861869 ... LastLast
Results 12,871 to 12,885 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #12871
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Има шанс гарнитурата между главата и всукателния колектор да е фира. Другото някой от щуцерите за газта да е.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  2. #12872
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Пичове, да ви запитам... Нормално ли е да се чува едно като съскане от вх. колектор на празен ход ? Звукът все едно си идва отвътре от самия колектор. Имам подозрения че колата дърпа въздух отнякъде там. Пръсках с дезодорантнавсякъде, но не мени оборотите... Преди бях с пластмасовия колектор, отскоро сложих метален и смених гумените съединения със силиконови сини маркучи. Вакумите също смених със силиконови. Колата клати при ускорение и със стария и новия колектор. Дебитомерът ми работи на богато за да коригира работата на празен ход. При опит да го вкарам в норми (0.9v) почва да тресе на умирачка... Сега е врътнат чак до 1.20v за да работи що годе, но това не е решение на проблема. Някой желаещ от София да я погледне? Ще си заплатя колкото е нужно, стига да открия проблема, че вече не се издържа.

    П.С: Колата е бензин/газ и клати на всички режими избирателно. Най-кофти се усеща като закрепя на 100 км/ч извънградско и става ужас

    Привет, не претендирам за някакви големи познания, при някой по-сериозен проблем се обръщам към механици, но да си споделя мнението след едно от последните ми преживявания..
    Случи ми се колата да пали и моментално да губи мощност и да гасне, което се оказа и изгорял комутатор. Но като го смених осезаемо тръгна по-добре в ниски обороти и не глъхне и клати така. Може би ако ги провериш дали не са извадени буксите или да пробваш с някакви други.. Това е моето предположение в случая. Но с този проблем при 100км/ч е доста странно.. Успех!

    Може също да провериш дали буксата на дебитомера е закрепена здраво, при мен го имаше и този случай, като ми липсваше предпазителчето(не знам как беше изпаднало) и колата прекъсваше, но предимно по неравности.
    Last edited by mirecyt; 11-08-2018 at 16:55.
    166 2.4 JTD

  3. #12873
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Днес по план се захванах с грънците на гуфнята...
    Само крайното гърне остана неиното си...
    Тегава работа иначе, някои преди мен е заварил всичко от до отдолу... Добре че нещата порядъчно са си изгнили та с малко напъване се изпокъсаха...

    Утре ако не мине котка път продължавам с Алф и там човъркането с дебитомерите и тн...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180813_163959.jpg   IMG_20180813_164020.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #12874
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Доиде и на Алф времето.... 9 зъба натягане на пружината на дебитомера оказа колосален ефект на цялостната картинка.
    Не е ясно дали точно там трябва да е положението/натегнатоста но на този етап аз мисля, че е наред!!!
    Last edited by mimouzunov; 14-08-2018 at 19:21.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #12875
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    При мен положението е трагично/смешно. Да се смея ли да плача ли? След сменено абсолютно всичко и без резултати ми остана само 1 нещо - да сменя Ecu-то. Да, обаче имам от 2.0 8v еку. Както и да е. Преди малко го смених и О ЧУДО! ДебиЛомерът заспа на 0.85v и ги закова! двигателят спи и не трепва. Има само 1 проблем. Свети ми лампата за имобилайзера и колата реже горивото на 80км/час и на газ и на бенз. Просто забива муцуна на 80 и спира, докато не падне на 75 и пак тръгва и на 80 пак забива... Споменах ли, че всичко що е BOSCH по тая кола се е счупило вече ?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #12876
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    Разликата между компютъра 2.0 и 1.8 е един мост в една букса до самия компютър.
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  7. #12877
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Пробвах с 5 екута и едно и също. На 80 км/час ???!?!??
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  8. #12878
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Пробвах с 5 екута и едно и също. На 80 км/час ???!?!??
    Компютрите които ползваш... Какви са!? Там какво беше, алфакод имат нямат!?
    Идеята ми е че компютрите имат разлика. Аз съм с един а феислифтовите са с различен (не става въпрос за 16 клапанов двигател да не се бърка това)

    Аз още наколко зъба натегнах (на колелото с пружината в дебитомера)... Ефекта е... чудо... Скоро или ще се пръсне двигателя или... маи няма или....
    Как е тръгнало маи скоро ще се ходи на дино да видим какво е положението...
    Last edited by mimouzunov; 14-08-2018 at 22:30.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #12879
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Искаш да кажеш, че има разлика в компютрите на 8 клапановите мотори, според зависи дали е фейсова или не ? Тия които ги пробвах бяха от 1.7 1.8 и 2.0 като 1.8 и 2 0ковите бяха еднакви и по номер, а 1.7цовия е същия на външен вид с разлика на последните 2 цифри. Взех ги да видя вътре какво има и евентуално да ги сравня с "дефектния" мой Направо голям карък, а трябва да пътувам в Петък
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  10. #12880
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Искаш да кажеш, че има разлика в компютрите на 8 клапановите мотори, според зависи дали е фейсова или не ? Тия които ги пробвах бяха от 1.7 1.8 и 2.0 като 1.8 и 2 0ковите бяха еднакви и по номер, а 1.7цовия е същия на външен вид с разлика на последните 2 цифри. Взех ги да видя вътре какво има и евентуално да ги сравня с "дефектния" мой Направо голям карък, а трябва да пътувам в Петък
    Най-първобитния е моя... Прост кат такова...
    На феислифтовите слагат малко подобрен с алфа код 1, там и ключа за паленето е червен (вграден имобилаизер, самодиагностика с газта 5-те натискания и тн)
    Незнам замяната на единия с другия какво ще причини! Аз съм слагал няколко за проба но все са били от "старите" какъвто е и моя си.
    На 1.7 е различен от към елементна база, защото няма комутиращите транзистори за управлението на вариатора...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #12881
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Направих следното. Отворих моя и един от 2.0 8в 1994г. Платките са еднакви и чиповете вътре. Дори подредбата на елементите. Единственият ми шанс беше да прехвърля епрома от моя на другия и да тествам. Слава на спагетите и макароните. Колата работи и вече няма лампи и тресене и глъхнене... Утре ще се позанимая и аз с дебиломера и да приключвам сагата засега, че не съм спал тия дни ������

    П.С: Вдигам над 80 вече �� Най-вероятно проблемите със скоростта идват от кода на ключа или имобилайзъра. Не намирам друга логика
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  12. #12882
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Направих следното. Отворих моя и един от 2.0 8в 1994г. Платките са еднакви и чиповете вътре. Дори подредбата на елементите. Единственият ми шанс беше да прехвърля епрома от моя на другия и да тествам. Слава на спагетите и макароните. Колата работи и вече няма лампи и тресене и глъхнене... Утре ще се позанимая и аз с дебиломера и да приключвам сагата засега, че не съм спал тия дни ������

    П.С: Вдигам над 80 вече �� Най-вероятно проблемите със скоростта идват от кода на ключа или имобилайзъра. Не намирам друга логика
    Щом е заработила всичко е наред значи...

    Аз се чудя до къде да натягам пружината пък при мен...
    Знам къде и е изходното положение, натягам ама става само от добре през отлично а вече към плашещо, ще пробвам да натягам докато се влоши и така ще знам къде е другия краи на въртенето/натягането. Малко се притеснявам обаче да не намеря другия краи с пръснат двигател щото аз така го виждам да стане
    Незнам сега да натягам ли или така да я оставя!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #12883
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Щом е заработила всичко е наред значи...

    Аз се чудя до къде да натягам пружината пък при мен...
    Знам къде и е изходното положение, натягам ама става само от добре към отлично, ще пробвам да натягам докато се влоши и така ще знам къде е другия краи на въртенето/натягането. Малко се притеснявам обаче да не намеря другия краи с пръснат двигател щото аз така го виждам да стане
    Незнам сега да натягам ли или така да я оставя!?!
    Ами, ако наистина колата е с турбина, за най-прецизна настройка според мен ще ти трябва широколентова сонда и по смесите ще видиш коя е най-хубавата настройка.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  14. #12884
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Ами, ако наистина колата е с турбина, за най-прецизна настройка според мен ще ти трябва широколентова сонда и по смесите ще видиш коя е най-хубавата настройка.
    Няма лъжа няма измама колата си има турбина при това доста добре работеща (вече) (за протокола това е 2-ра турбина, миналата умаля)
    Има и няколко фотоса пръснати насам натам..
    Мисля да пипна още малко това онова и ще се качваме на дино да видим какво става...

    тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=97886 има някои фотоси от правенето на цялата щуротия
    Last edited by mimouzunov; 15-08-2018 at 01:10.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #12885
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Няма лъжа няма измама колата си има турбина при това доста добре работеща (вече) (за протокола това е 2-ра турбина, миналата умаля)
    Има и няколко фотоса пръснати насам натам..
    Мисля да пипна още малко това онова и ще се качваме на дино да видим какво става...
    Супер, качвай снимки и нека видим резултата от диното. Иначе, ако има как да й боднеш една мега ще елиминираш всичките тия тъпотии с дебитомери и тем подобни. Имам чувството, че тия коли най-много страдат от дебитомерите... Стара технология все пак и само ядове
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

Page 859 of 880 FirstFirst ... 359759809849857858859860861869 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •