Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 99

Thread: София, най мръснияТ град в България спроед нЕкои

  1. #1
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default София, най мръснияТ град в България спроед нЕкои

    ПринципЪТ разделяй и владей е усновен добре от управляващите през последните 60 години.От малък когато бях при баба си съм усещъл тази неприязан в провинцията от местните деца, не всички разбира се.
    В наши дни това продължава с пълна сила.Гражданина винаги е бил нехаресван от тия "граждани", които комунистите обеземлиха и натираха по градовете да строят "новийо жувот".
    Селянина с колелото, много хубав и тъжен филм, за който не го е гледал, Дърво без корен също и тн.н. Граждоселянине не може да се превърне в гражданин, така че на повечето такива хорица им остава да намразят това, което не може да бъдат.
    ЕДна анкета проведана от един безплатен ежедневник, доказва това, като излиза.
    Та българите, 84% решили че София бил най мръсния град.Гласували от три хиляди?!От друга страна /то че има мръсотия има, дали е най мръсен е друга работа/та основно мръсотията е най вече според мен точно от тия 1 или може би 2 милиона които намериха препитание тук в последните 20 години, но и пренесоха както манталитета си, така и старата омраза към гражданята.
    Last edited by търтей; 22-02-2009 at 23:30.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Тая анкета е толкова безсмислена, че няма къде повече. София в момента е около 1/4 от населението на България.
    Колкото до омразата - тя е присъща само на примитивни мозъци, които не могат или не им изнася да оценяват фактите.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    тема точно за петък... отивам да си взема пуканките!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Донеси и бира
    Анкетата наистина е безмислена, но резултата ме наведи на тия мисли
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Колкото до омразата - тя е присъща само на примитивни мозъци, които не могат или не им изнася да оценяват фактите.
    Евала - като, че ли ми четеш мислите !!!
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А, дали е само омраза?
    Има градове в които е доста по-чисто от София.
    Огромния брой хора тук, съчетано с факта, че за огромна част от тях това не е техния град и добре обяснено в теорията за счупения прозорец поведение, водят точно до това - в София е по-мръсно от други градове.
    А строителството на всяка круша допълнително спомага.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    А, дали е само омраза?
    Има градове в които е доста по-чисто от София.
    Огромния брой хора тук, съчетано с факта, че за огромна част от тях това не е техния град и добре обяснено в теорията за счупения прозорец поведение, водят точно до това - в София е по-мръсно от други градове.
    А строителството на всяка круша допълнително спомага.
    Мда, аз изходих основно от омразата, иначе го има и този елемент, както казваш счупения прозорец, помня темата.Но все пак и това е произволно на манталитета, аз напимер и тук и в село Горно нанадолнище се държа и спазвам правилата, не мърсия и т.н.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Не е само до самосъзнание, къде ще си хвърлиш боклука!
    А като го хвърлиш където не трябва да има солени глоби!
    Да видим тогава селйо, дали ще ака на тротоара, ако трябва да плати 200лв. за един фас
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    E без ред не става, така е, теорията за счупения прозорец, както подсказва Морфиус, но пък по това можеш и да познаеш кой на какъв етап е стигнал в развитието.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не е само до манталитет, просто малкото се поддържа много по-лесно от голямото, а големите градове сами по себе си привличат и много повече маргинали.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #11
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    ТА за селяните от провинцията, София е направо Чужбина..
    Толкова са западнали, че.......и мръсотията не има прави
    впечатление.
    Last edited by Mapтo; 20-02-2009 at 21:51.
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  12. #12
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз смятам че най-голямата мръсотия е от строежите...НАвсякъде тонове кал и прахоляк.... И сигурно пак са виновни провинционалистите, че кметовете разрешават да се строи през 5метра във всяка градинка...

    Разрешава се строителство...Милионно..правят се цели квартали...Ми нормално е хората да дойдат и да заживеят...Ако обаче нямаше място за всички(по-бавно и УМЕРЕНО строителство) нямаше да е така....Или поне темповете на разстеж щяха да са по-малки и едновременно с това подобряване на инфраструктурата...

    Ето за това София е мръсна...За 3 години покрай мен изникнаха 4-5 блока и 0 градинки..?!? Живей? Къде?

    Днес минавах в една част на квартала, където беше останала една 100кв. малка 1 етажна къщичка...Само тя! От дясно на 2метра от стената на къщичката имаше 8 етажен блок...Зад нея на 15метра още един и още един... А къщичката измаза направена...Имаше си двор и зелен градинка...Виждам нещо специално в тази къщичка... Като някаква приказка е... Ама и тя ще замине...

    Ta за това има боклук...Мнгоо хора препълнени контейнери... Какво ли дъвча теми, които са ясни на всички...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #13
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Лошото е че не е само мръсотията,просто на всякъде е селяния.Вчера бях със сина ми в поликлиниката и там е все едно си на пикник.Всички хора бяха седнали да закусват,грешка имаше и телефонисти.Същото е положението и в гр.транспорт.Просто никаква култура в тия хора,седи мляска и те гледа нагло.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  14. #14
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз смятам че най-голямата мръсотия е от строежите...НАвсякъде тонове кал и прахоляк.... И сигурно пак са виновни провинционалистите, че кметовете разрешават да се строи през 5метра във всяка градинка...
    Е тва е!
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Проблеми и мръсотия има, истина е, че големия град се почиства по трудно от малкия, липсата на ред и правила допълнително създават проблеми, но то и Слънчев бряг мръсен, в СВ Констанин и Елена пък, по старо му Дружба съм виждал канални води, поради натовареността на канализацията, но цялата мръсотията се прави от хора.Та идеята ми е, че в София, една голяма част мърсят, повечето са от провинцията и накрая заявяват че е мръсна, ни лук яли, ни лук мирисали, както се казва.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •