Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Фабрично МР3 за Alfa 147 - Има ли такова нещо ?

  1. #1
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default Фабрично МР3 за Alfa 147 - Има ли такова нещо ?

    Здравейте,
    най-вероятно е писано доста по темата, но търсачката упорито отказва да приеме 3 буквени "думи" като 147, мр3 и т.н.
    Та въпроса ми е има ли оригинално CD което да чете и MP3 ? Евентуално и цена.
    Не искам да си развалям визията с друго CD, пък и искам да си работят бутоните от волана. Което пък води до още един въпрос - ако все пак се сложи друго CD (конкретно Sony 414) може ли да се направи така, че бутоните от волана да действат? Но това последното е просто от любопитство, не е толкова важно.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by trace View Post
    Здравейте,
    най-вероятно е писано доста по темата, но търсачката упорито отказва да приеме 3 буквени "думи" като 147, мр3 и т.н.
    Та въпроса ми е има ли оригинално CD което да чете и MP3 ? Евентуално и цена.
    Не искам да си развалям визията с друго CD, пък и искам да си работят бутоните от волана. Което пък води до още един въпрос - ако все пак се сложи друго CD (конкретно Sony 414) може ли да се направи така, че бутоните от волана да действат? Но това последното е просто от любопитство, не е толкова важно.
    1. Има
    2. Може но с това сони специално не мога да ти кажа.

  3. #3
    Алфахолик :) opala147's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Здраевей, не знам дали има фабрично CD, което да чете mp3 , но сонито определено не може да се управлява от волана. Не знам дали няма да те подведа, но мисля че само Пайнер и Алпайн могат да се комадват от волана посредством допълнителен модул. За справка мисля, че на Пайнера беше към 150лв.
    Alfa Romeo 147 1.9jtd - The real life party

  4. #4
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default

    Благодаря,
    и аз се разтърсих из нета и открих, че наистина има такова оригинално CD/MP3.
    Цена 250 лири.
    http://www.whatcar.com/car-review-eq...T=290&ED=47552
    http://www.italiaspeed.com/2006/cars...2007/0708.html

    А иначе попаднах на най-различни джвъчки за изкарване на кабел за МП3 player, SD, iPod и т.н.
    Ето ако на някой му е интересно:
    http://loudlink.eu/webshop/index.php
    http://www.nexxia.co.uk/ipod_mp3_adaptors/alfa.htm
    http://www.powernetshop.at/ipod-adap...autoradio.html

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Само че въпроса е дали мога да се купят въпросните оригинални CD/MP3?? като гледам става въпрос за нови автомобили като опция. в и-бей съм гледал има некви ама малко са ми съмнителни.

    иначе за другите неща много съм навит да си взема, ама нещо финансовата година е зле и......ще почака!!!

    ако си вземеш колега пиши да кажеш какво е станало!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  6. #6
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    вчера си сложих алпайн,сив и светещ червено,получи се очудващо красиво, но за целта си сложих една пласмасова рамка, която служи да замести формата на оригиналното радио и пасна перфектно сякаш си е оригинално,но и аз сега съм без бутони и ще потърся такъв модул за командване от волана.но до колкото знам сони нямат такава опция
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  7. #7
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    вчера си сложих алпайн,сив и светещ червено,получи се очудващо красиво, но за целта си сложих една пласмасова рамка, която служи да замести формата на оригиналното радио и пасна перфектно сякаш си е оригинално,но и аз сега съм без бутони и ще потърся такъв модул за командване от волана.но до колкото знам сони нямат такава опция
    Братле би ли споделил с нас на кой-точно модел на Алпин си се спрял защото аз трескаво си търся висока серия на Пайнер,Кенууд със сив дизай светещ в червенко,но все на камък удрям!!!

    Иначе и аз съм си зел сива рамка за централната конзола, нооо сидито ми липсва, сидито....
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #8
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    alpine cde9882ri с usb отзад (изведох кабела на невидимо място до десния ми крак се пада), подготовка за блутуут и т.н.много съм доволен от резултата.взех го за 185евро, а в бг е някъде 420лв.това е модел от средния клас на алпин,но свири перфектно.http://www.alpine.es/home/products/h...ts/cde-9882ri/ .иначе ако искаш дори по-добро виж cda9886r или най-якото cda9887r.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    alpine cde9882ri с usb отзад (изведох кабела на невидимо място до десния ми крак се пада), подготовка за блутуут и т.н.много съм доволен от резултата.взех го за 185евро, а в бг е някъде 420лв.това е модел от средния клас на алпин,но свири перфектно.http://www.alpine.es/home/products/h...ts/cde-9882ri/ .иначе ако искаш дори по-добро виж cda9886r или най-якото cda9887r.
    Можеш ли да качиш снимка как е станало?

  10. #10
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    alpine cde9882ri с usb отзад (изведох кабела на невидимо място до десния ми крак се пада), подготовка за блутуут и т.н.много съм доволен от резултата.взех го за 185евро, а в бг е някъде 420лв.това е модел от средния клас на алпин,но свири перфектно.http://www.alpine.es/home/products/h...ts/cde-9882ri/ .иначе ако искаш дори по-добро виж cda9886r или най-якото cda9887r.
    Мерси колега, но до колкото виждам панела му е черен, а дисплея свети в бяло?...може ли да свети в червено?

    п.с Тия Алпин как не се научиха един път за винаги да ги махнат тия ужасно грозни сини бутони от плейърите си бе....бати куковците
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #11
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Мерси колега, но до колкото виждам панела му е черен, а дисплея свети в бяло?...може ли да свети в червено?

    п.с Тия Алпин как не се научиха един път за винаги да ги махнат тия ужасно грозни сини бутони от плейърите си бе....бати куковците
    утре ще направя снимки и ще кача.
    иначе, да въпреки, че на снимките някои са показани в различни цветове, светят и в червено, за това съм сигурен,защото когато правих мониторинг на всички модели това ми беше задължително условие и дори моето свети в абсолютно същия червен цвят като таблото,също и яркостта,когато си направя таблото на макс(както го и ползвам де) яркост.лично мен сините бутони (4 или 6 на брой в зависимост от модела) не ме дразнят, за ралика от тези, които са със зелени,супер грозно ми е в съчетание със червеното табло.затова не си купих модела cda9884r.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  12. #12
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    утре ще направя снимки и ще кача.
    иначе, да въпреки, че на снимките някои са показани в различни цветове, светят и в червено, за това съм сигурен,защото когато правих мониторинг на всички модели това ми беше задължително условие и дори моето свети в абсолютно същия червен цвят като таблото,също и яркостта,когато си направя таблото на макс(както го и ползвам де) яркост.лично мен сините бутони (4 или 6 на брой в зависимост от модела) не ме дразнят, за ралика от тези, които са със зелени,супер грозно ми е в съчетание със червеното табло.затова не си купих модела cda9884r.
    Колега, чакаме си снимките

    Иначе онзи ден ходихме да гледаме на живо Алпинчетата с ДоДо и много ми хареса CDA9886R с напълно червената си подсветка и сивия панел...
    Е не на последно място, разбира се и прословутото Алпин качество на звука,мосфет усилвателя и множеството настройки...

    п.с. Да си призная ужасно много ми харесва и:

    http://www.alpine-europe.com/bg/nach...mnik/ida-x100/
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Колега, чакаме си снимките

    Иначе онзи ден ходихме да гледаме на живо Алпинчетата с ДоДо и много ми хареса CDA9886R с напълно червената си подсветка и сивия панел...
    Е не на последно място, разбира се и прословутото Алпин качество на звука,мосфет усилвателя и множеството настройки...

    п.с. Да си призная ужасно много ми харесва и:

    http://www.alpine-europe.com/bg/nach...mnik/ida-x100/
    Този и на мен ми харесва повече, но дали може да се сменя цвета на бутоните
    Звънни и питай, ако няма инфо някъде

  14. #14
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default снимки cde9882ri

    ето снимките, които толкова забавих, не са много добри понеже са правени с телефон!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image007.jpg   Image006.jpg   Image387.jpg   Image005.jpg  
    Last edited by rady156; 11-03-2009 at 20:39.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    ето снимките, които толкова забавих, не са много добри понеже са правени с телефон!
    БРАВО!
    Станало е много добре
    Поне на мен ми харесва.
    Много добре се е комбинирал кръглия бутон с врътките на климатроника.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •