Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Бърза диагностика - я да видим става ли при вас ?

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Според уоркшоп цд-то пише, че така става само за Бош мотроник 1.7, моята 1.8 8В е с такъв, но няма кодове на таблото! Ще трябва да се завирам под таблото.

    Вчера посетих един сервиз за профилактична диагностика в Пловдив и ми искаха 30 лв??? За да ми видели грешките. Чао им казах.

    Като се замислям ако се изведат грешките и имаш книжката за диагностика на датчиците не ти трябват ламери да се учат на колатата ти.

    Само не ми е ясно как може да се види дали лабдата е ок ако Екюто изплюе грешка. Не става само с мултицет. Сещате ли се за бързо решение?


  2. #17
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Осцилоскоп ???
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #18
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    А относно чистенето на грешки, в книжката на колата четох преди време, че май е достатъчно да дадеш контакт, изчакваш няколко сек. да се чекне системата и изкл. Това се повтаря няколко пъти и би трябвало вече да е ОК.
    Преди Нова година пробвах да почистя грешките по твоя начин, но ми е убягнал моментът "изчакваш няколко сек. да се чекне системата" и нищо не стана. Сега прочетох пак мнението ти и забелязах този детайл, та ще сляза по някое време днес да го изтествам.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #19
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by Z:)m
    А относно чистенето на грешки, в книжката на колата четох преди време, че май е достатъчно да дадеш контакт, изчакваш няколко сек. да се чекне системата и изкл. Това се повтаря няколко пъти и би трябвало вече да е ОК.
    Преди Нова година пробвах да почистя грешките по твоя начин, но ми е убягнал моментът "изчакваш няколко сек. да се чекне системата" и нищо не стана. Сега прочетох пак мнението ти и забелязах този детайл, та ще сляза по някое време днес да го изтествам.
    ОК.. пиши после за резултата - дали е имало ефект, защото лично аз също не съм го пробвал този метод, понеже не съм имал възможността да си чеквам системата за грешки
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #20
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Нищо не успях да постигна
    При всяко включване на контакт изчаквам по десетина-петнайсет секунди, угасва единствено лампата на имобилайзера (жълтата с ключа). Повторих 5 пъти упражнението, след което пуснах теста за грешки - пак почна да докладва за онези, дето ги имаше и преди...
    Zm, дали не би могъл да погледнеш пак в книжката, щом имаш такава? Аз пуснах едно бързо търсене в нета, но не излезе нищо съществено на първи опит...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #21
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Нищо не успях да постигна
    При всяко включване на контакт изчаквам по десетина-петнайсет секунди, угасва единствено лампата на имобилайзера (жълтата с ключа). Повторих 5 пъти упражнението, след което пуснах теста за грешки - пак почна да докладва за онези, дето ги имаше и преди...
    Zm, дали не би могъл да погледнеш пак в книжката, щом имаш такава? Аз пуснах едно бързо търсене в нета, но не излезе нищо съществено на първи опит...
    OK...при първа възможност ще погледна. Единствения проблем е, че аз имам книжка, но е на немски и нищо не й вдявам. С въпросната "техника" за чистене на грешки се запознах, когато взех да прочета същата книжка от един мой колега, но на английски. Сега остава само да се срещна с него и да открия конкретния текст.

    П.П.
    извини ме ако се позабавя с отговора, но напоследък направо е АД в службата и не знам кога ще намеря повечко време да се срещна с колегата...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #22
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    OK...при първа възможност ще погледна. извини ме ако се позабавя с отговора, но напоследък направо е АД в службата
    н.п., когато успееш, то и аз съм във вихъра на джаза сега, та нямам много време за проби така или иначе Благодаря!

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #23
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Установих, че моята кола е с OBD-1 (очевиден факт, оказва се). За смях на гаргите обаче още не мога да намеря куплунга за диагностика
    В сервизното ръководство е означен май някъде около копчето за отваряне на багажника, но то в тия PDF-и почти нищо се не види като хората и може да съм сбъркал номера на елемента. На конзолката с копчетата в жабката наистина има една "дупка", но е неизползвана - просто има перфорация
    Жокер?

    p.s. Възможно ли е да не е изнесена въобще букса за диагностика, а да се ползват направо крачетата на ECU-то? (мисля, че бяха три бройки за тая цел...)

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #24
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    За колегите с Бош Мотроник 1.7 БЕЗ алфа код - в този случай пак може да се видят грешките с помощта на една крушка 12V или светодиод, оказа се.
    В прословутото сервизно ръководтсво (онея нечетими PDF-и) има описание на Мотроника и тази процедура за проверка на грешките е описана подробно (има и схеми за закачане на крушката). Освен това има и упътване кое и как да се провери при наличие на грешка.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #25
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    За колегите с Бош Мотроник 1.7 БЕЗ алфа код - в този случай пак може да се видят грешките с помощта на една крушка 12V или светодиод, оказа се.
    В прословутото сервизно ръководтсво (онея нечетими PDF-и) има описание на Мотроника и тази процедура за проверка на грешките е описана подробно (има и схеми за закачане на крушката). Освен това има и упъутване кое и как да се провери при наличие на грешка.
    кажи плс кой файл и коя страница да не чета всичко
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #26
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Установих, че моята кола е с OBD-1 (очевиден факт, оказва се). За смях на гаргите обаче още не мога да намеря куплунга за диагностика
    В сервизното ръководство е означен май някъде около копчето за отваряне на багажника, но то в тия PDF-и почти нищо се не види като хората и може да съм сбъркал номера на елемента. На конзолката с копчетата в жабката наистина има една "дупка", но е неизползвана - просто има перфорация
    Жокер?

    p.s. Възможно ли е да не е изнесена въобще букса за диагностика, а да се ползват направо крачетата на ECU-то? (мисля, че бяха три бройки за тая цел...)
    Ами да преди да взема мойта ходих с една 145 в сервиз за диагностика и няма букса маЙстора вика таз кола е с преправяна инсталация а собственика
    а се оказа че просто няма
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  12. #27
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    10 alfa 155-electrical&electronic diagnosis3.pdf
    страница 26 (по номерация на PDF-файла, не на сканираните страници).
    Тва е за диагностиката, но цялата секция за мотроника е крайно занимателна и поучителна (и образователна, и ограмотителна )

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #28
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by LuckyMan
    Ами да преди да взема мойта ходих с една 145 в сервиз за диагностика и няма букса маЙстора вика таз кола е с преправяна инсталация а собственика
    а се оказа че просто няма
    Може и да не е прав - в ръководството има поне две схеми, съдържащи тази букса, и тя е на различни места. Освен това се оказа, че имобилайзера (alfa code 1) е закачен към ECU-то през същия канал/краче, както и тази букса, така че търсенето може да почне по жиците от контактния ключ

    (Само си представям сега подлите сервизни техници как ми се хилят на безплодното и дебилно в някаква степен търсене, вместо да драснат един ред )

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  14. #29
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    10 alfa 155-electrical&electronic diagnosis3.pdf
    страница 26 (по номерация на PDF-файла, не на сканираните страници).
    Тва е за диагностиката, но цялата секция за мотроника е крайно занимателна и поучителна (и образователна, и ограмотителна )
    мерсаж
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #30

    Default

    Пробвах га и аз това, и зе чи сработи
    Кокто каза Bass започна да мига лампичката за инжекторите... Кода който ми даде е едно дълго мигване, и след това четири пъти 4-ки, което надявам се значи че едното е мигване за отделяне, а четирите пъти 4-ки е за "но проблемо" :P
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •