Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Бърза диагностика - я да видим става ли при вас ?

  1. #31

    Default Буксата за диагностика

    Буксата за диагностика се намира непосретствено до компютара.Абсолютно идентична е с буксата на Фиат.Буксата е с три крачета.Аз работя с компютар за диагностика на фирмата Браян бее,италянски софтуер.Вчера закачих моята,даде ми грешка ,мотора за празен ход и дебитомера,поради причината че преди да направя диагностика нарочно ги откачих за да видя дали ще има ефект.След това изчистих грешките и всичко беше наредjavascript:emoticon('')
    1.7 T.S 8v 94g

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    да съживя малко темата сега пробвах сигурно 50 пъти за тая диагностика и нищо не светва гледах да не е изгоряла крушката за дюзата няма работи какви ли не варианти пробвах и не мига нищо

  3. #33
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    За да подкрепя съживяването - преди няколко месеца успях да подкарам диагностиката (даже три пъти подред докато разбера че първото светване на лампата НЕ ТРЯБВА да се брои...). Обаче от тогава до сега не успях в нито един от трите си опита ... Май неква магия има тука, щот си спомням че и първия път ритах газта кат побъркан поне половин час докато нацеля тайминга на натискане на педала (не трябва да е нито много бързо, нито много бавно - по-точно по веднъж на секунда, за да се вместим точно във отрязъка от 5 сек).
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    неска даже бях пуснал хронометъра пробвах и със задържане и без и нищо не стана

  5. #35
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    натиска се 5 пъти от 0-ла до долу педала на газта в рамките на 5 секунди - тогава се влиза в този режим!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #36
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Колеги, и аз пробвах днес и стана от първи опит - даде ми 1-2-2-4 - heated lambda probe. Това по какъв начин се различава ит съседната грешка 1-2-2-3 regulation of lambda probe не ми е ясно. Преди 3-4 месеца ходих при лисан и поисках диагностика, и той ми каза че е пробвал с два различни софтуера и двата му давали грешка при свързване с ECU-то. Стана ми кофти, защото предишната алфа имаше подобен проблем (33-ката) и си казах че съм ебаси каръка. Много се зарадвах, че поне тази диагностика ми работи. Предполагам, че почвам да събирам пари за ламбда сега.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    значи аз съм каръка пък с тая диагностика

  8. #38

    Default

    И при мен неиска да работи
    Alfa 155 2,5TD

  9. #39
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=Alfa User;795798]За да подкрепя съживяването - преди няколко месеца успях да подкарам диагностиката (даже три пъти подред докато разбера че първото светване на лампата НЕ ТРЯБВА да се брои...). Обаче от тогава до сега не успях в нито един от трите си опита ... Май неква магия има тука, щот си спомням че и първия път ритах газта кат побъркан поне половин час докато нацеля тайминга на натискане на педала (не трябва да е нито много бързо, нито много бавно - по-точно по веднъж на секунда, за да се вместим точно във отрязъка от 5 сек).

    При мен работи перфектно по точно този начин които е описал колегата .Аз знам че това става само на коли от новото купе и при положение ,че не са губени ключовете и разкодиран компа ,ако има чип или е местен уграничителя на оборотите пак няма да стане ,но ако колата е сериина и не работи значи трябва да се види първо дали жилото на гаста не е опънато много и четеца на клапата не отчита нулево положение .второ някои газаджия не е натегнал клапата и не връща до краи те газаджиите обичат да правят така ,и пак четеца не отчита нула ,и в този случай колата работи на изкуствен минимум ,и последно дали четеца работи и чете нула на д.клапата
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #40
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    ...ако има чип или е местен уграничителя на оборотите пак няма да стане...
    При мен си работи и след чипването.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  11. #41
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    При мен си работи и след чипването.
    Зависи ако е чипосана грамотно да но по често не работи
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #42
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Извинявайте,че пак питам,но въпреки,че намерих в ръководството къде е описано как се прави диагностика с диод (точният термин в упътването е display device),все пак някои неща не са ми ясни.Не мога да разбера към кои букси се свързва диодът и как.Там пише "свържете пин А на display device към "key operated supply" и пин Б към пин 8 на ЕКУ-то. Какво е "key operated supply" и като го намеря как да свържа диода към него...а и към другия пин там? Благодаря ви предварително за помощта!

  13. #43
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Извинявайте,че пак питам,но въпреки,че намерих в ръководството къде е описано как се прави диагностика с диод (точният термин в упътването е display device),все пак някои неща не са ми ясни.Не мога да разбера към кои букси се свързва диодът и как.Там пише "свържете пин А на display device към "key operated supply" и пин Б към пин 8 на ЕКУ-то. Какво е "key operated supply" и като го намеря как да свържа диода към него...а и към другия пин там? Благодаря ви предварително за помощта!
    А колата е!?!?
    8/16 клапана ,дизел 155,146,164......
    Last edited by mimouzunov; 22-02-2011 at 11:06.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #44
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    А колата е!?!?
    8/16 клапана ,дизел 155,146,164......
    Опа,сори,забравих да кажа.Колата е 155-ца 2.0 8v без Алфа код. Затова питам как става диагностиката с диода,щото разбрах,че въпреки че няма Алфа код може да се направи диагностика.

  15. #45
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Извинявайте,че пак питам,но въпреки,че намерих в ръководството къде е описано как се прави диагностика с диод (точният термин в упътването е display device),все пак някои неща не са ми ясни.Не мога да разбера към кои букси се свързва диодът и как.Там пише "свържете пин А на display device към "key operated supply" и пин Б към пин 8 на ЕКУ-то. Какво е "key operated supply" и като го намеря как да свържа диода към него...а и към другия пин там? Благодаря ви предварително за помощта!
    "key operated supply" е захранването от контактния ключ, т.е. захранването което се подава от контактния ключ при завъртането на ключа в положение "контакт".
    Свързването можеш да го направиш към кабелите които влизат в ЕКУ'то. Самото ЕКУ и буксата му се намират под жабката.
    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •