Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Да попитам и аз

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by zilala View Post
    значи колеги вашият съвет е да проверя стартера ,акумолатора е читаф някой може ли да ми каже къде са четките точно и как да ги сменя , и още една питане към патилите колеги трудно включвам първа и задна нз на какво се дължи другити скорости си работат но първа много трудно я нацелвам иначе няма шум като се сменя на 2ра да не би нясво жило да трябва да се смени или нещо такова благодаря предварително
    Наври се отдолу и си виж щангата и гумената втулка.Коя-ще разбереш сам.И нова да вземеш-все тая.Пак ще хлопа на куката на щангата.За това ,извадия,махаш зегерката и излиза нагоре,и започваш да експериментираш с различни маркучи,които хем да влизат плътно в щангата,хем плътно и във втулката на щангата на скоростната кутия,Аз така го оправих проблема.Колкото за проблема с духането от уплътнителите,мой приятел тенекеджия с вълшебния си чук и други вълшебни думички,оправи проблема.Горещо го препоръчвам на тези,които имат сериозни удари и нестандартни тенекии.Последното му изпълнение е шедьовър.Ха наздраве!За сведение лекувам грип и моля за извинение,при евентуални синтаксисни грешки.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    благодаря колега и аз си мислих чи е от нищо такова щото скоростити си работат ама по светофарите ми се налага да тръгвам на 2ра или 3та щото те мога да го нацела значи трябва да оплатя лоста ,това само отдоло ли се вижда защото от горе от към лоста се вижда как е вързан само

  3. #18
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    здравейте колеги,
    извинявам се, че връщам темата малко назад, но не е чудно, че както се изрази колегата "боксера обича газта". Работата е там, че когато е на бензин горивната смес идва малко богата за високите обороти и не може да изгаря нацяло и оттам и идва, че когато е на газ горивната смес е по-бедна,колата е по-мудна на ниски обороти, но на високи работи по-добре. така е и моята: по-големи въздушни жигльори-резултата е много спокойна дори мудна работа на двигателя на ниски, но след това съвсем спокойно се развърта до 8 000 оборота (разбира се на 1'ва и на 2'ра, на 3'та съм стигал до 7 000, повече не ми се чакаше). Затова не мисля, че въпроса е дали е на газ или бензин а каква е горивната смес.

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Трябва да се оцапаш.Наври се от долу и ще видиш за какво става въпрос.Щангата от скоростния лост е свързана с щангата на скоростите само с една проста зглобка и там има един шибан гумен тампон,който при тебе е най-вероятно разбит или просто разложен.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    здравейте колеги,
    извинявам се, че връщам темата малко назад, но не е чудно, че както се изрази колегата "боксера обича газта". Работата е там, че когато е на бензин горивната смес идва малко богата за високите обороти и не може да изгаря нацяло и оттам и идва, че когато е на газ горивната смес е по-бедна,колата е по-мудна на ниски обороти, но на високи работи по-добре. така е и моята: по-големи въздушни жигльори-резултата е много спокойна дори мудна работа на двигателя на ниски, но след това съвсем спокойно се развърта до 8 000 оборота (разбира се на 1'ва и на 2'ра, на 3'та съм стигал до 7 000, повече не ми се чакаше). Затова не мисля, че въпроса е дали е на газ или бензин а каква е горивната смес.
    Колега, имах една 33ка на газ която в ниските наистина беше мудна и след 3000 оборота се отпушваше изведнъж и във високите си вървеше добре ... но няма как на газ да се постигне по-добър резултат от бензина било то и във високи обороти. Когато тия коли са били нови разликата е била осезаема ... това, че сега газта заобикаля всички издухани от времето електроники по 33ката не значи, че е по-добро гориво.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  6. #21
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    "Колега, имах една 33ка на газ която в ниските наистина беше мудна и след 3000 оборота се отпушваше изведнъж и във високите си вървеше добре ... но няма как на газ да се постигне по-добър резултат от бензина било то и във високи обороти. Когато тия коли са били нови разликата е била осезаема ... това, че сега газта заобикаля всички издухани от времето електроники по 33ката не значи, че е по-добро гориво."

    Не казвам, че газта е по-добро гориво, напротив по-лошо е и затова горивната смес е по-бедна. А за "по-добър резултат" всичко е относително, според зависи какво се цели. Но и ти си прав, че газта заобикаля електрониките и затова ограничителя не работи на 6 400 и двигателя работи докогато може.

  7. #22
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    здравейте колеги,
    извинявам се, че връщам темата малко назад, но не е чудно, че както се изрази колегата "боксера обича газта". Работата е там, че когато е на бензин горивната смес идва малко богата за високите обороти и не може да изгаря нацяло и оттам и идва, че когато е на газ горивната смес е по-бедна,колата е по-мудна на ниски обороти, но на високи работи по-добре. така е и моята: по-големи въздушни жигльори-резултата е много спокойна дори мудна работа на двигателя на ниски, но след това съвсем спокойно се развърта до 8 000 оборота (разбира се на 1'ва и на 2'ра, на 3'та съм стигал до 7 000, повече не ми се чакаше). Затова не мисля, че въпроса е дали е на газ или бензин а каква е горивната смес.

    малеееееееее,молко глупости се пишат тука




    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    "Колега, имах една 33ка на газ която в ниските наистина беше мудна и след 3000 оборота се отпушваше изведнъж и във високите си вървеше добре ... но няма как на газ да се постигне по-добър резултат от бензина било то и във високи обороти. Когато тия коли са били нови разликата е била осезаема ... това, че сега газта заобикаля всички издухани от времето електроники по 33ката не значи, че е по-добро гориво."

    Не казвам, че газта е по-добро гориво, напротив по-лошо е и затова горивната смес е по-бедна. А за "по-добър резултат" всичко е относително, според зависи какво се цели. Но и ти си прав, че газта заобикаля електрониките и затова ограничителя не работи на 6 400 и двигателя работи докогато може.

    газта "заобикаляла" електрониката...... хахаха,нема такъв филм,ако регулатора е по на високо от нормалното то това означава че на бензин регулатора прекъсва първо дюзите и после тока на свещите,а когато е нагаз прекъсва само по искров път.........капиш

    и като си сложил по големи въздушни жиглйори обедняваш сместа,а н обогатяваш

    ако изибщо знаеш кое е главен въздушен жиглйор

    я обясни ,или по точно снимай и ни покажи кой е въздушния

    и това за по слабия вървеж на колата на газ е от друго а не от бедна или богата смес

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    хей,преди да се избиете,да ви кажа и моите наблюдения.Първо на който и да е конвекционален мотор от нашите класове,над 6000-6500 оборота е вече трошене на мотора.За това са и ограничителите,каквито и да са.Един мотор,дали е с карбуратор или някакъв инжекцион,няма особена разлика във вървежа,ако всичко е наред.Проблемите при карбураторите идват от сколонността им да се замърсяват и запушват.Останалите им недостатъци няма да ги коментирам.Когато един мотор премине на газ стават няколко промени.Газта има много добри антидетонационни качества,но по ниска калоричност.Първото и качество позволява работата на много бедни смеси,без да "чука аванса".От там идват и легендите за по-слабия вървеж на газ.Всичко е от регулировката.На газ ми дърпа и в ниски и във високи обороти,но при реглажа , вярвам само на газоанализатора.Другия проблем на газ е,че никой не обръща внимание на изпарителите,до като не клекнат окончателно,а аз сменявам всичко на всеки 100 000 км.За това и нямам проблеми.Основните проблеми идват от износените мотори.Те объркват и електрониката и газовите системи.Всичко се свежда до отговора на коменданта на Севастополската крепост,когато Петър Велики го попитал защо неговата царска особа не я посрещат с топовни салюти.-Ами имам,Царю Честити 18 обективни причини.Пъвата е,че нямаме барут;втора..-Достатъчно-казал царя!И тая ми стига.
    Та така е и при нас.То няма барут,ама ръчкаме електрониката и карбураторите.Те това исках да кажа!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Пробвай колега, друго не мога да кажа, ако имаш възможност виж какви ще са резултатите с малко по-бедна горивна смес.В никакъв случай колата няма да върви повече,но ако олучиш ще ти падне разхода и колата ще работи по-чисто. Само ще те помоля нека не се подкачаме на тема компетентност и нека си имаме уважението.
    Съжелявам, че не мога да снимам жигльорите, защото съм във Финалндия а колата е в България. Това, което мога да ти кажа за двукамерния WEBER, е че отворите на въздушните жигльори са 1.8мм. заводски.

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Пробвай колега, друго не мога да кажа, ако имаш възможност виж какви ще са резултатите с малко по-бедна горивна смес.В никакъв случай колата няма да върви повече,но ако олучиш ще ти падне разхода и колата ще работи по-чисто. Само ще те помоля нека не се подкачаме на тема компетентност и нека си имаме уважението.
    Съжелявам, че не мога да снимам жигльорите, защото съм във Финалндия а колата е в България. Това, което мога да ти кажа за двукамерния WEBER, е че отворите на въздушните жигльори са 1.8мм. заводски.
    тука никой не се докача.Все още си приказваме нормално.Ако някой се разгорещи и каже нещо на бащин език,трябва га го уважаваме.До сега в нашата секция не съм забелязал някой,който да не е добронамерен.Така,че не се впечатлявайте от "бащиния език",а пишете смело.В спора се ражда истината!Нали искаме всички да сме добреТи пак дай снимки и тия,дето са сведущи по карбураторите,ще си кажат мнението
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    тука никой не се докача.Все още си приказваме нормално.Ако някой се разгорещи и каже нещо на бащин език,трябва га го уважаваме.До сега в нашата секция не съм забелязал някой,който да не е добронамерен.Така,че не се впечатлявайте от "бащиния език",а пишете смело.В спора се ражда истината!Нали искаме всички да сме добреТи пак дай снимки и тия,дето са сведущи по карбураторите,ще си кажат мнението

    Благодаря за арбитража mordohy, наистина си прав, че в спора се ражда истината. В крайна сметка се опитах да кажа защо според мен на газ колата ти вдига повече километри. Надявам се не съм докачил никого с някоя реплика,а за снимки... имам две на колата и нищо друго. Някой път като се прибера ще снимам и ще качвам на килограм.
    Със здраве на всички

  12. #27
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    На газ дига повече километри понеже няма ограничител , също газта гори по-бавно и затова двигателя работи по-равномерно и оборотите падат по-бавно , но като цяло бензина си е бензин !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе карбураторите ако са добре регулирани вървят повече от инжекциона, ама и разхода им е друг. от друга страна инжекциона регулира много точно гориво-въздушната смес което намалява разхода и вредните емисии значително ама това не се отнася за бошовските изчадия . на газ двигателя работи много равномерно на празен ход щото газта гори бавно, обаче ако говорим за обикновенни АГУ без електроника винаги в ниски сместа е богата, а във високи-бедна. нормална смес се настройва обикновенно някъде м/у 2500-3000 оборота. ако има ламбда контрол вече е друго нещо . без да се следят изгорелите газове обаче нито карбуратори нито АГУ може да се настрои колкото и майсторите да го твърдят

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    малеееееееее,молко глупости се пишат тука







    газта "заобикаляла" електрониката...... хахаха,нема такъв филм,ако регулатора е по на високо от нормалното то това означава че на бензин регулатора прекъсва първо дюзите и после тока на свещите,а когато е нагаз прекъсва само по искров път.........капиш

    и като си сложил по големи въздушни жиглйори обедняваш сместа,а н обогатяваш

    ако изибщо знаеш кое е главен въздушен жиглйор

    я обясни ,или по точно снимай и ни покажи кой е въздушния

    и това за по слабия вървеж на колата на газ е от друго а не от бедна или богата смес
    А ти колко глупости написа не е истина
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ти колко глупости написа не е истина
    ами земи обясни на простосмъртните,че ти нали си от най видните тунингисти..............

    и чаКАМ да ми обясниш какви глупости съм написъл!!!!!

    обясни ни моля

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •