Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Лагери на задните колела

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Лагери на задните колела

    при покупката на алфата вс беше екстра, но дойде зимата,отзад на лагерите се слага една протекторна капачка(отпред са капсуловани и е ок) на цена от 7 лева едната(та на мен ми липсваха,но кой да огледа там), та сменям си джантите с зимни и зимни гуми,карам си аз така в киша и дъждове 2 месеца и една прекрасна вечер лагерите отзад откачиха, веднага проверка и виждам че двата лагера са се напалнили с вода и мизерии и за се скапали!
    от магазина ми искаха 240 кинта за единия(лагер с абс)!и то тънката лайсна е това от доверен магазин с маркови части!
    щях да препадна

    РЕШЕНИЕ: купувате си два такива сащите са размерите и разстоянията, но без абс,избивате от старите на преса абс гривните,отивате на стругар и му показвате старите и новите и той дори ще ви ги набие!
    вече 2 месеца откакто са сменени и си е ок
    цена на един лагер 75 лева маркова част,труд 5 лева на стругаря(познат ми е),спестявате над 300 кинта

    съвет: купете си капачката за лагера,тя не върви с комплекта!
    дано помогна на някой за напред
    Last edited by rusiq86; 21-01-2010 at 19:43.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2

    Default

    Благодаря колега много е ценно това което сте споделили!
    Не знаех, че може да се избие магнитната гривна на ABS... може ли да споделите как точно става, на преса ли или използвахте някакъв друг метод, примерно престъргване на гривната около нея? Гривната не е ли много крехка? Също ако може да споделите и марката и номера на лагера който сте използвали за замяна.
    Предварително благодаря!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #3

    Default

    Мда, интересна тема.....как учи неволята ей.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    като смъкнеш главината, отдолната страна има нещо като черупка, нагряваш я с ъглошлайф по краищата тази черупка, така се нагрява и тя ще се отвори, а самата гривна се смъква с отверка внимателно, не е трудно, с пресата има др начин за отваряне на черупката, но това е по безопасния вариант с загряване, след това отиваш с стария и новия лагер на стругар и тои ще свърши останалото, ако имаш нужда от още инфо за марката на частите и така, мога да потърся кутиите каде са!
    фитата на двата лагера са еднакви напално, стругаря ще ти направи гнездо за абс гривната, дано съм ти помогнал!
    частите бяха маркови помня, някакви италиански бяха!
    Last edited by rusiq86; 23-02-2009 at 14:28.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    като смъкнеш главината, отдолната страна има нещо като черупка, нагряваш я с ъглошлайф по краищата тази черупка, така се нагрява и тя ще се отвори, а самата гривна се смъква с отверка внимателно, не е трудно, с пресата има др начин за отваряне на черупката, но това е по безопасния вариант с загряване,
    Извинете колега не разбрах как нагрявам с ъглошлайф?
    Да не би да зачиствате с ъглошлайф ръбчето на лагера за да свалите магнитната гривна на ABS-a. Защото наистина лагера е в черупка но тя може да се загрее и с обикновена газова горелка, с ъглошлайф би се повредила според мен и не би могла да се използва отново.
    Аз сменях лагер на предно колело миналата зима, но от сервиза (между друтото в Русе) ми върнаха само черупките без гривната на ABS-a, въпреки, че специално попитах за нея ми казаха, че се e счупила при избиването... вече се сещам какво е станало. Както и да е ... човек се учи докато е жив.
    Ако не ви представлява някакво особено затруднение бихте ли ни казали номера на лагера и фирмата производител. Питам за фирмата производител за да потърся и аналози на други фирми, защото имам познат доставчик на лагери на много реномирани фирми и бих могъл да ги взема на доставни цени.
    И другото което ме интересува:
    Според мен гривната на ABS-a е със стегната сглобка само към едната гривна на лагера в другата би трябвало да е свободна. В коя гривна на лагера е стегнатата сглобка, вътрешна или външна?
    То това би могло да се разбере и от конструкцията на възела, като се види коя гривна се върти но ... мога да погледна чак довечера в eLearn
    Last edited by fade; 23-02-2009 at 15:15.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    използвахме ъглошлайф, нямаше повреди но може и горелка ако искаш, ти избираш начина, резултата е един, за каталожен номер до магазина треа да ходя, някой път като имам път натам, купих лагерите от Атанасов ауто, доставиха ми ги от софия на сутринта, телефон 0888537063, там се ползвам с отстъпка, марката точно като видя кутиите по късно,но са италиански.
    и новият лагер си има черупка, на мен ми беше непотребна тази, но иначе не се счупи,запази се,като се нагрее се разшерява, по ръба само,нямаше повреди

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7

    Default

    За да няма разминаване в терминологията и да говорим за различни неща искам да уточня на кое аз казвам черупка и на кое лагер:

    Аз лично мисля, че ако слагате нов лагер в черупката не би трябвало да я повреждате с ъглошлайфа
    А новият ви лагер с такава черупка ли дойде?
    Защото аз си помислих че сте избили лагера от черупката и сте набили нов на негово място.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега сменях лагерите отзад, като разбира се го извадихме главината,черупката не сме я разбивали,мезнам кое наричаш черупка но на мен на такова ми прилича, иначе казано, пазиш вс, и така.

    п.с. всеки на който му предстой смяна на лагери да се замисли дали да даде сумата и пари, има и др вариант просто.
    поздрави
    така я загряхме, но няма и следа от интервенция,и е ок все пак я карам селд това.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Unhappy

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    при покупката на алфата вс беше екстра, но дойде зимата,отзад на лагерите се слага една протекторна капачка(отпред са капсуловани и е ок) на цена от 7 лева едната(та на мен ми липсваха,но кой да огледа там), та сменям си джантите с зимни и зимни гуми,карам си аз така в киша и дъждове 2 месеца и една прекрасна вечер лагерите отзад откачиха, веднага проверка и виждам че двата лагера са се напалнили с вода и мизерии и за се скапали!
    от магазина ми искаха 240 кинта за единия(лагер с абс)!и то тънката лайсна е това от доверен магазин с маркови части!
    щях да препадна

    РЕШЕНИЕ: купувате си два такива сащите са размерите и разстоянията, но без абс,избивате от старите на преса абс гривните,отивате на стругар и му показвате старите и новите и той дори ще ви ги набие!
    вече 2 месеца откакто са сменени и си е ок
    цена на един лагер 75 лева маркова част,труд 5 лева на стругаря(познат ми е),спестявате над 300 кинта

    савет: купете си капачката за лагера,тя не върви с комплекта!
    дано помогна на някой за напред
    Приятел що не го писа това преди 6 месеца

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    случи ми се преди 2 месеца затова

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Здравейте! Съживявам малко темата, че имах същия проблем, а бях попаднал на темата, но реших да взема една главина втора ръка (финансова криза!) . Та питането ми е , като разглобих главината, моята е нараненапо главината (външната черупка на лагера), да я престържа и да набия нови лагери ли?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да навари я,престържи и не се плаши от Фаде!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да навари я,престържи и не се плаши от Фаде!
    Как да я наварявам, няма ли някаква цементация по главината( външната гривна) ?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Mizia
    Posts
    58

    Default

    Здравейте, гледам темата е за алфа 156, ама като гледам по сайтовете каталожните номера на въпрсните главини/лагери са еднакви.

    Ситуацията е следната. Преди година и ... половина някъде, смених задна лагер-главината на едното колело, като марка май SNR беше и към 220лв дадох по спомен.
    Но от едно известно време като карам примерно над 40-тина километра и започва да се чува от време на време едно скрибуцане, от начало не можех да го хвана от къде е, е миналато лято сменях всички накладки и някой/и ме убеждаваха, че може още да не са "легнали" добре.
    Аз допуснах като начало това, че като натисна леко спирачката и спира да скрибуца. Да ама вчера на прибиране от Враца взе да си скибуца доста по силно и не на моменти както преди. Спирах зяпам, пуля се и така няколко пъти, докато не реших да сваля предното колело и имах малко водна шкурка 2000, та си играх да позачистя. Да ама ефект йок . Пак спирах и опипах всички колела да видя как са като топлина, та задното си беше доста по горещо, те другите бяха почти студени.

    Та възможно ли е при смяната на главината да е нещо пренатегната , че няма и 20к км да съм минал с нея, и да вземе да скрибуца . ?!? Много куца работа.
    А толко псувах и за накладките, викам *бахти уж феродо като по-добри, викам опекоха ли се, к'о стана...
    Тая процедура описана горе в темата важи ли за 147цата, предполагам, че ДА, ама за всеки слуай да питам, а пък и темата е стара, та ще се радвам да чуя менение държът ли се добре лагерите с тази процедура. Не за друго, ама пак да дам 200 и кусур лева за уж хубави лагери, пък да не изкарат и 20к км

    А всъщност по някакъв начим може ли да се ревизира тоя лагер?!? какво му е състоянието, и дали ако се отхлаби леко няма да е по-добре ?!?

    Леко дълго стана, ама .....
    alfa romeo 147 1.9jtd 20.08.2001 ex
    Honda Hr-v 4x4 1.6

  15. #15

    Default

    Главината не мога да си представя как ще я пренатегнеш... Проблема наистина може да идва от накладките отзад, ако апарата не е почистен хубаво преди да са монтирани и не движи от едната страна... Може и точно на една страна да държи накладката и тя да дере.
    От друга страна не е ли някакси логично като смениш лагера на едното колело, на този на другото колело и на него да му е дошъл края на живота..? Дали двете колела особено пък на задната ос не се въртят приблизително еднакъв брой пъти през живота на колата..?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •