Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: 156 JTD изгасна в движение

  1. #1

    Default 156 JTD изгасна в движение

    От скоро и аз се сдобих с алфа 156 1,9 дизел, много и се изкефих и въпреки че си вървеше доста, след като прочетох мненията за чип тунинг тук, неиздържах и звъннах на 2рия ден още на Петко и Киро от Black Angels. Тук е момента да изкажа благодарности на момчетата, за оказаното съдействие в последствие. Колата си трагна още по-яко и на другия ден се товарим с жената и газ към Сандански да я разходя (колата имам предвид . И както си вървеше дзверски малко преди да стигнем Сандански двигателя изгасна в движение и повече не запали. Гориво си има, викам горивната система ли се задрасти от нещо?! Аз не и смених филтрите, щото се доверих на продавача, че е обслужена. Викнах един познат да ме издърпа до Сандански и там в някъв препорачан сервиз дето много ги разбират да видят кво става. Пред сервиза гледам някви С-класи чакат викам тия явно са в час и я остайх там, викат ми понеделник твойта е първа, направиха бърз тест, че каява гориво, припалиха я със спрей да проверят дали не е ремък и викат момчето с компютъра понеделник ще каже, че си бил заминал. Понеделник си взимам отпуска да си чакам колата, към обяд им званя викат на компютъра никви грешки не излизат, продължавали да търсят проблема ама 100% щели да го открият щото те тия работи много ги разбирали. Стана следобед и аз трябва спешно да се прибирам към София ония вече не ми дигат, явно щото им званя през половин час пък те няма кво да ми кажат. Последно оня ми вика ай толкова работа сме свършили остави я за още един ден ще я опрайм ама още незнаели кво и е. И аз взех, че му повярвах и се прибрах с автобуса. Следващите два дни минаха в същия дух, само с повече псувни от "майстора": "Бах я в колата, такова нещо не сам виждал!", сменял датчици по валовете с на зет му от колата, имал сащата, кво не прайл и не пали. Вика ся ще я тегля до Благоевград там в следващ сервиз дето са супер навътре с компютри за нам си колко стотин хиляди. Аз сам в София и не мога мрадна от работа, викам му карай я поне се приближава към София. Обажда ми се по някое време и вика, че излязло от дюзите, за смяна били, вика че той не го хванал това щото всичките давали при замерване еднакви стойности и си помислил, че явно са здрави, ама се оказало, че всички са за смяна, вика много чудно как всички наведнаж ще се скапят ама тва е диагностиката го показва. По 800 кинта на бройка ги имало, като върнеш старите намаляли от цената. Е като ми обяви цифрата и се чудя кво да правя вече ама им нямах доверие вече и му казах че искам да си я взема и да я видят и на друго място. Оня някав се обижда и вика ама на мен трябва ми платиш за разходи някви пари, та дадох му 100 кинта въпреки, че нищо не беше правил и на сервиза още 35 за диагностиката. Отидох взех колата, и към следващия сервиз, отново препоръчан ми от познат, преди Перник се намира така и не разбрах как се казва. Там вече ми решиха проблема, оказва се че по двигателя всичко е ОК, но самия компютър има проблем. Първоначално и на тях им дава проблем с дюзите, но после им изкарва други грешки и те се усъмнили, намерили друг комп настроили имобилайзера и с него пали. Та така 350 лв. компютър втора ръка, 100 лв. настройки и много нерви, но колата си трагна Новия компютър съответно си беше с фабричните настройки, и мапингите на Петко останаха на стария, че пак им званях и те щото са пичове ми ги направиха и на новия без да ми вземат кинти и ся колата е пак фурия. Големи благодарности на Black Angels, много точни пичове са и си разбират от работата. От като изгасна колата звънях на Петко поне 10 пъти за съвет и ако го бях послушал да я драпна към София още тогава може би щяхда си спестя доста нерви, ама здраве да е и дано от тук нататък да няма проблеми!

  2. #2
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за компа,

    уха, и ти колега си попаднал отначало на кадърни автомонтьори, та мани... Знаеш ли какъв е тоя проблем дето е дал в компютъра, да не е нещо появило се след чипа (препрограмирането на ЕКУ-то). Питам те само щото и аз съм се навил да го правя но сега се стреснах... ти щом си сменял компютър...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    уха, и ти колега си попаднал отначало на кадърни автомонтьори, та мани... Знаеш ли какъв е тоя проблем дето е дал в компютъра, да не е нещо появило се след чипа (препрограмирането на ЕКУ-то). Питам те само щото и аз съм се навил да го правя но сега се стреснах... ти щом си сменял компютър...
    Не се знае,може и така да е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    уха, и ти колега си попаднал отначало на кадърни автомонтьори, та мани... Знаеш ли какъв е тоя проблем дето е дал в компютъра, да не е нещо появило се след чипа (препрограмирането на ЕКУ-то). Питам те само щото и аз съм се навил да го правя но сега се стреснах... ти щом си сменял компютър...
    Няма връзка с чипването. Стария ми компютър е имал хардуерен проблем, като ми го върнаха на етиката имаше голям Х-кс, задраскан с химикал. От сервиза ми казаха, че така си е бил като са го смакнали. Явно продавача (собственика) е знаел за проблем с компа и за това я е продал. А от чипването определено има полза, колата върви осезаемо по добре! За това побързах да си го направя и на новия компютър

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е ти диагностика не прави ли предвалително /преди да я купиш/?Тоест този проблем не би ли трябвало да се улови при диагностиката
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Е ти диагностика не прави ли предвалително /преди да я купиш/?Тоест този проблем не би ли трябвало да се улови при диагностиката
    Може би ще я улови,ма знае ли човек
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е така е, всичко е относително, зависи при кой и т.н., но от писанията мисля, че човека я взел ей така, на доверие
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Може би ще я улови,ма знае ли човек
    Голем си дразнител да знаеш.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  9. #9
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    уха, и ти колега си попаднал отначало на кадърни автомонтьори, та мани... Знаеш ли какъв е тоя проблем дето е дал в компютъра, да не е нещо появило се след чипа (препрограмирането на ЕКУ-то). Питам те само щото и аз съм се навил да го правя но сега се стреснах... ти щом си сменял компютър...
    Аха, все едно като преинсталираш някоя програма на домашния компютър и да гръмне хардиска или дъното.

    Аре стига глупости.... къде се е чуло и видяло такова нещо. Аз поне толко чипнати коли съм имал и карал - никога досега не съм чувал за хардурен проблем в компютъра след ремапване - това всъщност е замяна на един .bin файл с абсолютно същия(поне на "външен вид" де)
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Пък и не е първото жтд с гръмнал компютър, че да изглежда невероятно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Е ти диагностика не прави ли предвалително /преди да я купиш/?Тоест този проблем не би ли трябвало да се улови при диагностиката
    Проблема с компютъра трудно щеше да се установи, тъй като до последно компютъра не изкара грешка за проблем в самия него. Като изчитаха грешките или не изкарваше никви грешки или винаги различни свързани или с дюзи или с някви синхронизации. Именно този факт затруднява диагностиката на проблема, но също така подсказва на последния от майсторите, че може да е проблем в самия компютър. И добре, че се е сетил щото щях да сменя дюзите и пак да не запаля!

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Специално за този мотор (1.9 , 105 коня) това е втори или трети случай на изгорял компютър, за който аз съм чувал поне. И признаците са били точно същите - разнородни по характер грешки, които трупа почти веднага след чистенето.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Специално за този мотор (1.9 , 105 коня) това е втори или трети случай на изгорял компютър, за който аз съм чувал поне. И признаците са били точно същите - разнородни по характер грешки, които трупа почти веднага след чистенето.
    Същите признаци, само дето при мене изгасна и не запали повече Стискайте палци новия комп да държи

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Да де - накрая не давали нито говор, нито картина
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Да съживим темата с изгорелите компютри. +1 на 2.4 136

    Колата изгасна сама както си чаках на светофара и замириса на изгоряло.
    Върнах ключа колата запали без проблем ,обаче влезе в авариен режим с минимум мощност.
    Като се прибрах проследих миризмата на изгоряло и се оказа ,че идва познайте от къде?!
    Свалих компютъра ,отворих го и се оказа че пистата на един пин се е запалила.
    В аутодата пише,че там е някъв температурен сензор...
    Хубавото е ,че ми се намира резервно ЕКУ тия дни ще го сложа ,дано да не изгори пак, че мисля да точа брадвата
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •