Results 1 to 9 of 9

Thread: Питане за 146 ЖТД

  1. #1

    Default Питане за 146 ЖТД

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Имаш скъсан маркуч , или си счупи резонаторната кутия ( намира се зад бронята ) . Гаранция ти давам , че е нещо такова . Същата интервенция я направих с моята кола преди 3 дни . Провери тая кутия първо , ако е здрава карай наред маркучите .
    здравейте АЛФИСТИ.Предстои ми покупка на 145 JTD 2000г. на 174000км (реални) след дълго ровене в интернет и многото негативни мнения за тази марка аз все пак се спрях на алфа, та имам въпросчета:как се държи колата -- маневрена ли е;как е возиятя -- тварда,мека;къде мога да закарам в Пловдив на диагностика;в това студено време как да разбера бачка ли климатика;и за какво да внимавам при покупката.Предварително благодаря на откликналите на въпросите ми

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Има доста писано по тази тема , поразрови и ще намериш Добре дошъл , надявам се скоро и с кола .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by arenabase View Post
    здравейте АЛФИСТИ.Предстои ми покупка на 145 JTD 2000г. на 174000км (реални) след дълго ровене в интернет и многото негативни мнения за тази марка аз все пак се спрях на алфа, та имам въпросчета:как се държи колата -- маневрена ли е;как е возиятя -- тварда,мека;къде мога да закарам в Пловдив на диагностика;в това студено време как да разбера бачка ли климатика;и за какво да внимавам при покупката.Предварително благодаря на откликналите на въпросите ми
    Возията си е твърда,средна маневреност,добре набира и спира, климатика може да разбереш дали работи като гледаш оборотите и натиснеш копчето на климатика трябва да паднат с около 100-на оборота и веднага пак да се дигнат.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я закарай на диагностика преди да я купиш!!!
    Успех!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Возията си е твърда,средна маневреност,добре набира и спира, климатика може да разбереш дали работи като гледаш оборотите и натиснеш копчето на климатика трябва да паднат с около 100-на оборота и веднага пак да се дигнат.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я закарай на диагностика преди да я купиш!!!
    Успех!
    Преди време бях пуснал тема-анкета за маневреността на тези коли, която според мен ( и не само ) е под всякаква критика, но се свиква
    Климатикът едва ли ще тръгне, ако температурите са около нулата, както е в момента. На моята не съм забелязвал да падат така оботорите при включване на климатика, но най-сигурният начин да се разбере дали работи е да се закара някъде на топло (подземен гараж, примерно) и там да се пробва дали включва и дали духа студено.
    Возията е твърда, но в завои има лека склонност към недозавиване, ако става дума за оригиналното окачване.
    Като цяло автомобилчето не е лошо, да не излезе, че го плюя нещо, просто си казвам обективното мнение.

    П.С. Разелям последните мнения, за да не спамим темата на колегата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by arenabase View Post
    здравейте АЛФИСТИ.Предстои ми покупка на 145 JTD 2000г. на 174000км (реални) след дълго ровене в интернет и многото негативни мнения за тази марка аз все пак се спрях на алфа, та имам въпросчета:как се държи колата -- маневрена ли е;как е возиятя -- тварда,мека;къде мога да закарам в Пловдив на диагностика;в това студено време как да разбера бачка ли климатика;и за какво да внимавам при покупката.Предварително благодаря на откликналите на въпросите ми
    Качи са първо да покараш,после ще забравиш за въпросите и направо ше я вземаш при мен така беш!
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  6. #6
    Клуб 1.9 JTD Пазарджик Az4o's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    584

    Default

    Екстра си е колата, колега. Като я взимаш само я закарай на подходящо място да я огледат и да направят една диагностика. Ако всичко е наред - скачай смело
    Добре си се насочил

    И да се похвалиш като я вземеш
    Alfa Romeo 155 1.8TS '93
    Alfa Romeo 146 1.9JTD '99

  7. #7
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    От година близо карам 146 JTD и мога да изкажа моето скромно мнение. Неможе да се каже че колата е супер маневрена, но това не е кой знае каква болка за умиране. Налагало ми се е много пъти да паркирам и карам из тесните софийски улици и съм нямала проблеми. И при мен както при един колега по-горе изказал се, не се променят оборотите като пусна климата ,а смея да твърдя че ми работи. Диагностиката е задължителна , но немога да те насоча къде да е направиш в Пловдив. Не вози чак толкова твърдо, зависи и с какви гуми и окачване е все пак.
    Според мен , колата е супер, харчи малко, върви много и е много по-безпроблемна за поддръжка от TS. Дизела си е дизел

    Ако ти хареса се хвърляй и толкова - едва ли ще съжалявам , ако диагностиката покаже че е читава

    Успех , чакаме новини
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  8. #8

    Default

    Благодаря на всичките с обективните мнения.Надявам се най-скоро и аз да съм АЛФАДЖИЯ

  9. #9
    Клуб 1.9 JTD Пазарджик Az4o's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    584

    Default

    Quote Originally Posted by arenabase View Post
    Благодаря на всичките с обективните мнения.Надявам се най-скоро и аз да съм АЛФАДЖИЯ
    АЛФИСТ му викаме колега

    "-аджиите" са едни други фенове на немското автомобилостроене

    Успех!
    Alfa Romeo 155 1.8TS '93
    Alfa Romeo 146 1.9JTD '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •