Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Exhaust Flame Kit по български.....

  1. #16

    Default

    Е нещо такова имам, само че го барнах на аукцион, и ми излезе много евтино.....ся снимката лъже, с двойка двигател на бенз без катализатор не вадя повече от 5-10 санти огънче, с 2.5 мисля че ще е повече, но искам нещо по така......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Ванка само си помисли това да ти го направи някой пред тебе щото си му се лепнал на 2см отзад....
    Не бе нямах предвид да го ползвам с тая цел, а за кеф, вечер


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #18
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Преди да изкарам десните тръби на моята,т.е като беше с едно гърне вадеше мааалко пламъченце-5-10 см,като върна газта,сега с двете гърнета и с тая бедна смес неще хайванчето,да видим като я настроя....Аз съм навит на този вид тунинг ама да си идва от самосебе си,т.е да ти е мощна колата с богата смес...на 2.0 е малко смешно пък и всичките там тръбички свещи и резервоарчета мен ще ме срам да отида и да кажа на заварчиците:"сложи ми тая свещ в ауспуха"....да не ме разбере погрешни и да ми излезе име "оня със свеща отзаде"
    Last edited by Ivo Skoklev; 27-02-2009 at 09:43.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  4. #19

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Значи замислил съм да направя следното - имам вече един от така наречените exhaust flame kit.....все повече взех да чувам спирачки зад себе си, мразя все някой да ми е забит на задницата, днеска поредния хайванин дето не е чувал за дистанция ме подпря отзад, и се разминах само с невидима драскотина, и то най - вече заради факта че вече се научих като спирам първо да гледам кой е зад мен.......и на какво разстояние.....
    Че на идеята - въпросния кит който представлява една бубина, свещ забита на края на ауспуха след последното гърне, мисля да допълня с една тръбичка забита 3-4-5-6 санта преди свеща, която да идва от едно половин литрово резервоарче с бенз в багажника да речем - взимам клапана който пуска бензиновите пари в колекторите и го слагам като нещо като кранче - натискаш и пускаш малко бенз(ся нема да се оливаме), изгорелите газове го понасят към свеща, и така.......
    Някакви идеи който мога да използвам?????
    Мдаааа и ше сменяш заглушител и задно гърне през 6 месеца. Нали се сещаш това чеверме какво причинява на генерацията?

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ето едно клипче - лично мен ме кефи ефекта - http://www.youtube.com/watch?v=0B50DwzngE4


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Абе тея флейм китове наподобяват антилаг, ама нещо .... си личи че е имитация.
    примери:
    http://www.youtube.com/watch?v=jCCitX0q59k&NR=1

    http://www.youtube.com/watch?v=puGCda4ThvU
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  7. #22
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Абе тея флейм китове наподобяват антилаг, ама нещо .... си личи че е имитация.
    примери:
    http://www.youtube.com/watch?v=jCCitX0q59k&NR=1

    http://www.youtube.com/watch?v=puGCda4ThvU
    Какво е това анти лаг?
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  8. #23
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Boxer_Power View Post
    Какво е това анти лаг?
    анти лаг има обикновено при турбо колите - примерно във врц колите - там докато педала на газта не е натиснат има сиситема която запалва гориво в колекторите преди турбината и я поддържа въртяща се - характерното пукане което се чува по време на върната газ или спиране... та идеята е после като дадеш газ да не чакаш турбото пак да стига оптимални обороти, а то вече е в тях!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #24
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Ефектно е, спор няма. Лично го изпитах веднъж и без малко се метнах на съседната седалка. Как си карах спокойно и добросъвестно, както почти винаги и един пред мене като изпатка и засвятка и бях на косъм на побелея преждевременно. За мен, това трябва да се прави на места, където няма други участници в движението.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз па мисля че е голфаджииско
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Може ли само да обясниш как точно паленето на кюнците с нЕкви смехории допринася за доброто име на марката. Предполагам 14-15 годишните момиченца и момченца ще останат много впечатлени
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    Може ли само да обясниш как точно паленето на кюнците с нЕкви смехории допринася за доброто име на марката. Предполагам 14-15 годишните момиченца и момченца ще останат много впечатлени
    И аз това имах впредвид,че за мен е адска селяния,както викаше един виден рацер от Русе,че някои си слагат блоуофф клапани за да плашат бабките по спирките
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28

    Default

    Тука бъкаше от толкова много идеи и съвети, че чак съм трогнат и се чудя коя от многобройните идеи за който питах да използвам......

    Иначе не вярвам да замине каквото и да е по гърнетата, по простата причина че това ще е на 5-6-7-8 санти от края на ауспуха, а не преди последното гърне, мое да не чувам петела за някой неща, но все пак вече не пия вода от улуците......
    Пък и гърнета има засега.....това да е проблема.....иначе при заваркаджии няма да се оди, просто се пробива с бургия 12 аспухчето и свеща се забива и никви ядове.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    просто се пробива с бургия 12 аспухчето и свеща се забива и никви ядове.....
    хубаво е пробиването да е стане от горна страна на генерацията и да има място за свещта там, за да не се мокри системата!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30

    Default

    Мда, на 2.5 гърнето тъкмо ми е на чалъм, дупнах го оня ден.....
    Не знам обаче колко дълго и какво маркуче да сложа, че да не пламне нагоре - мога да ползвам такова от спирачките - металните....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •