Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: какво да се гледа при покупка на Alfa Romeo 156 ?

  1. #31

    Default

    Е ти нищо не си видял....

    Когато търсихме за един приятел 145тица....се нагледах на какво ли не...няма такава в БГ автокъща която да не е била размазвана...

    Една без предница ни я даваха за 4000лв. защото била 1999година...

    накрая с голям късмет взехме една от горубляне...на един човек от Благоевград....това беше равносилно на 6тица от Тото-то.

    В Капитолия си гледал ГТВто на Ники....едно черно с новата решетка нали???

    Обарни се към Quatrofoglio....той може да ти помогне....

    п.с: Алфата е скъпо удоволствие...все пак...като махнеш мито, печалба, докарване...и оставят към 5 000- 6 000евро....а за тия пари за сега нормална 156тица няма....освен ако си нямаш връзките.

    Ония ден гледах една до салона на Нородните Коли на околовръстното...може да отида да я погледа и ще ти пиша в какво състояние е.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #32
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Kolio ako kupuvash - QV-to samo moze da pomogne ... az tarsia kola ot veche 1 mesec she stane i poviarvai mi seki den obikaliam kato lud
    a v STARAUTO taa 156 e tam nishto che ne si ia videl ...
    obache zaden lev kalnik e celia v KIT i zatova sa ia zatvorili v barakata dokato ia opravat ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #33
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Относно консумативите - наистина дай малко повече пари, но да са оригинални и препоръчаните от Алфа. Аз карам с масло Selenia Gold, а филтрите (маслен и въздушен) са Champion - също така внимавайте с бензините (съответно нафтата). Аз си намерих що-годе свястна бензиностанция, бензина от която не ми прави проблеми и колата върви добре. Не искам да правя антиреклама, но вече в Shell няма да стъпя
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #34
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    KGB е напълно прав за цените на свястна 156-ца - хич не са ниски.

    Kolio, тъй и тъй говориш, че ще ходиш в Германия да търсиш. Това е правилното решение. Виж преди това :
    http://www.mobile.de или http://www.autoscout24.de .

    Една справка затова колко ми излезе моята:
    1.Цена на колата в Германия - 4500 евро /9000 лева/
    2.Транспорт до БГ - 960 лева с евро сертификата
    3.Вносно ДДС - 2630 лева
    4.Ремонт (в т.число части и труд), но много сполучлив - 6500 лева
    5.Отбив 850 евро (1700 лева) от първонабчалната цена, защото колата не отговаряше на суперлативите, че била "леко чукната", а беше бая фрасната. Смених и 20 броя части, да не ги изброявам сега.
    6.В общата сума не включвам регистрация в КАТ, застраховка пълно каско, маркировка и т.н., което се вързва на около 1400 лева още
    Всичко моята красавица ми излезе приблизително - 17000 лева. Като имаш предвид, че беше с обикновени черни джанти, дори без тасове. Аз не издържах и преди месец и взех много готини лети джанти чисто нови за 720 лева от магазина в Дружба до разклона за аерогарата в близост до бензиностанцията на Петрол. Също така е имала СД-чейнджър управляем от основното авторадио, но са ми го демонтирали - видях буксата в багажника

    Това е суровата истина, за да притежаваш това удоволствие.
    Иначе моята е от град близо до Мюнхен, регистрирана е там през май 1998 г., на реални 64 000 км беше - увериха ме от сервиза на Вантотрейд след доста сериозен тест и след смяната на ремъците. Много е запазена и отвън и отвътре. Сервизната книжка е водена коректно и отговаря на километрите й.

    Гледай оптимистично, ако си купиш 156-ца ще видиш за какво става дума. Освен другите и качества, като динамика, красота и т.н. и т.н., тази кола има невероятен баланс и се държи на пътя, като залепена с магнит. В завои се държи изключително стабилно и превъзхожда всичките си посестрими от този клас - факт.

    Желая ти успех и голям късмет при избора.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  5. #35

    Default

    Не казвам, че 12 000 хил. е нормална цена, но зимата като си купвах Астра-та гледах 20 Астри и дори и тази, която беше в най-лошо състояние изглеждаше перфектна в сравнение с Алфите, които гледах вчера
    Вчера бях потресен от това, че кокото и пари да имах нямаше какво да се купи...(не претендирам, че съм видял всички АЛФИ в бг) тези цени ми ги казваха продавачите дори без да се "циганя", разбираш ли... просто като огледам колата и те ми ги казват тия цени... ако бях показал интерес сигурно и за 11 щяха някоя да ми дадат... Мисълта ми е,че карат уникални боклуци. Аз също съм ходил до Германия за кола и най-вече както писах в първия си пост имам много добри приятели, които вкарват коли от 15 години, ама такива боклуци никога не съм видял да докарат. Проблемът е,че такива Алфи много трудно се намират там и ако отида(или им поръчам те да ми вземат) за да бъде в добро техн. състояние и да е на добра цена трябва да чакам доста време... а аз без кола не мога.

  6. #36

    Default

    А за mobile.de и други подобни всеки ден ги гледам... повярвай ми , лошото е че там като излезе добра оферта изчезва за няколко часа... Твоята да не е от Rosenheim? Аз от там си купих една Тигра 1.6 16V - голяма бегачка беше .
    А защо никой не пише за тая задна скорост???
    Аз лично за първи път виждам модел, който да има два вида задна скорост
    Еднта е срещу пета, а другата е с халка на мястото на първа. Едната е нещо по-нов модел ли? или какво? различни са целите скоростни кутии? дайте малко инфо

  7. #37

    Default ЕВРИКА!!!

    Като казах за Тиграта, че се сетих, че нея я купих със скъсан ремък. Като дойдохме в БГ оправих всички щети по двигателя и целия ремонт ми излезе по-малко от 500 лева(говрим за 16 16V ЕЦОТЕЦк1996г 106 к.с.) И количката стана перфектна Знам че двигателите на Опел и Алфа нямат нищо общо, но гледам, че има Т.С. със скъсан ремъък според вас дали ще е много скъп ремонта(естесвено говорим хипотетично, защото при скъсан ремък може да се повредят доста неща) и вобще има ли кой да я оправи както трябва, защото в Стара Загора съм сигурен, че няма то тук май и ремъка няма да има кой да ми смени де ама тов е друг въпрос

  8. #38
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Kolio
    Твоята да не е от Rosenheim?
    А защо никой не пише за тая задна скорост???
    Аз лично за първи път виждам модел, който да има два вида задна скорост
    Еднта е срещу пета, а другата е с халка на мястото на първа. Едната е нещо по-нов модел ли? или какво? различни са целите скоростни кутии? дайте малко инфо
    По първия въпрос - НЕ, взех я чрез човек от БГ.

    По втория - моята е със задна без халка и е срещу пета, малко опасничко при висока скорост ако човек сгреши. Но сигурно има някакво обезопасяване. За кутиите не мога да ти кажа има ли разлика или е само в начина на превключване. Но поне, ако съдя по данните за предавателните числа - не съм виждал да има разлики в годините, освен, че има разлика в предавателните числа между моделите с различни двигатели.

    Като стана дума за скъсан ремък - според мен хич не е за пренебрегване такова скъсване. Досещаш се предполагам какво пресрещане може да е станало. Ремонтът на такава авария ще струва доста скъпо в оторизиран сервиз с оригинални части. Същевременно не забравяй, че двигателят е едно от най-важните неща в колата, ако то не е на ред дори след такъв ремонт ще се изядеш от яд и ще трябва да търсиш да я шитнеш. Още повече, че доколкото разбирам искаш кола за спортно каране.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  9. #39
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    за Кольо
    тези които с с 5 скорости и са бензаин задната им е срещу пета
    тези които са с 6 скорости задната им е със спринцовка

    за Христо
    все пак скоростната кутия е дурако устойчива
    в самите скорости има механизъм който не разрешава да включиш задна селд 5
    пробвай го на место и от 5 се опитай да включиш задна да видиш че няма да можеш
    трчбва да върнеш на неутрална и след това да включиш задна
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default Re: ЕВРИКА!!!

    Quote Originally Posted by Kolio
    ... скъсан ремъък ...
    скъсаният ремък може да е и много малко(минимум искривени клапани), но може да доведе и до дупка в блока
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #41

    Default

    Не не си прав има промяна на мойта 156 и на всички след 99 година задната не е срещу 5та то за това е хълката която дърпаш и лоста ти позволява да отиде встрани от 5та а на старите няма хълка и задна е срещу 5та
    XTruck

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    Не не си прав има промяна на мойта 156 и на всички след 99 година задната не е срещу 5та то за това е хълката която дърпаш и лоста ти позволява да отиде встрани от 5та а на старите няма хълка и задна е срещу 5та
    не съм съвсем сигурен, но все си мисля че това е само за дизелите
    защото знам поне 5 156-ци след 2000г които са си с задна срещу пета, но си мисля че това не е толкова важно
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #43

    Default

    Всичките дизели са така с халката и на мястото на шеста...дори тези които са с 6 скорости пак задната им е на мястот на 8 да речем

    При дизелите скоростната кутия е по-различни трябва да видя в диска на HF-HPE за 147мицата го пишеше.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •