Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: СКОРОСТИ НА 33

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    .....износване в муфите на редачите и главно в СИНХРОНИЗАТОРИТЕ на на предавките. Синхоринизаторът по същество представлява месингов пръстен, който от външния си край представлява зъбно колело подобно на това на предавката към която принадлежи и със същият брой зъби, но с тази разлика, че неговите "зъби" са леко заострени от страната, която се зацепва с паразитния вал(този, който зацепва първичния вал с предавките). От вътрешната си страна представлява вътрешен конус, който при превключване се притиска към друг - външен конус, който е или част от зъбното колело на предавката или е твърдозацепен към нея. Именно тези два конуса, след като вече паразитния вал е е зацепен към външния край на синхронизатора се притискат и изравняват скоростите на валовете, такаче след това да има гладко преключване. При всички(поне до колкото ми е известно) истински, стари алфи, съществува проблемът с износените синхронизатори. Най - просто, тъй като синхронизаторите са месингови......
    Ами именно там е проблемът - че въпросните кутии(на боксери и транзаксели) нямат масингови синхрони. Просто са спестени. Затова имах предвид, че тия скорости са сбъркани още на чертожната дъска. Начинът на заключнане на муфа към синхрон( дефакто самото зъбно колело) също е изключително глупаво и ненадеждно.
    В по късния период на Алфа, напречните кутии на Фиат са в пъти по-прецизни и надеждни именно заради това, че имат въпросните месингови синхрони.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Ето и пълното съдържание на въпросните скорости
    http://www.fragged.nu/cars/alfa-rome...rbox-overhaul/
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Митак,с тоя пост направо ме утрепа.Толкова ли е безнадежно положението!?Скорости на нашите кочини още не съм отварял,за това и поднових темата.На 145 и те ли са така или нямат нищо общо в корубата?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Кожуха на скоростите на 145 е като на 33,
    но захващането е различно.
    При 145 липсва големия тампон, който при 33 се пада
    над камбаната, но въпреки това не са махнали ухото за
    захващането му!
    Друга разлика, за която се сещам е капакът отдолу на скоростите, който при 145 е оребрен и ако не се лъжа е алуминиев.
    Разлики по лостовата система и предавателните числа не
    са чак такъв проблем...оправя се при нужда.

    Edit: Ето я разликата в предавателните числа и диференциалите:

    Само първа и втора са други при 145 и са като на дизелова 33-ка 3-та серия.
    Всички 145 са с диференциал 9/37, както и 33 3-та серия 1.3/1.4
    Last edited by mitaka_cs; 07-07-2009 at 23:12.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Мисълта ми беше не за предавателните числа,а за самата конструкция на кутиите.Защото до сега не съм видял 145 или 146 с такива проблеми.То от моята не мога да искам нищо повече.вече е на 404 000км,но имам една под ръка от 145 1.3 боксер и май ще я нахлузя.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе не си видял,ама е почти същата работа. първа влиза трудно, от първа на 2-ра или от 3-та на 2-ра си хърка отвреме на време ако не знаеш чалъма, задна и тя хърка или не иска да влезе/на нея и трябва двоен амбриаж/. номера със задържането на лоста за 1-2сек помага и тук. над 4000 оборота определено влизат по-добре скоростите, абе все с чалъм се кара. сега съм с 75-90 масло пълна синтетика гл5 и единствената разлика с 75-80 минералка е че като е студена скоростната 1-ва и 2-ра си влизат по-лесно. иначе при 145/6 превключването е с жила /уж да няма предаване на вибрации по скоростния лост/ което прави смяната на скоростите супер гадна, при 33 е доста по-позитивна.
    точка

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Значи,направо да си насапунисвам въжето и да не се занимавам с простотии.А смяната на скоростна кутия с такава от 145 има ли някакви особености!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    до колкото знам, то си е същата кутия просто управлението е с 2 жила и едни гадни пластмаси под лоста.
    точка

  9. #24
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Значи,направо да си насапунисвам въжето и да не се занимавам с простотии.А смяната на скоростна кутия с такава от 145 има ли някакви особености!?
    пиши ЛС на Боби_33 той преди рециклираше кутии от 33-ки и доста в час с тях и като цяло с 33-ките. Иначе до колкото съм чувал скоростите на 33-ката са със щанги, а на 145/6 с жила(както вече един колега по горе обясни)
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Щом се надяват свободно на мотора,другите неща не ме притесняват.Инструмент има,а и с вълшебните думички:ей сега ти.....мамата-става всичко
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Проглема е че окачването е по-различно на страничните тампони.Не се вкарвай в някакви филми.Боби каза най-точно за синхроните, а и надали накой е отварял повече скоростни кутии от него.

    И сега не много по темата ама аз да си се оплача.
    Поради смяна на хидравличен маркуч 146-та ми е полу разглобена и за това пак си карам комбито и веднага ми се появиха проблемите.Почна да вие жестоко(като сирена в деня на Ботев) на 2-ра и на 3-та и започна много трудно да влиза 1-ва.Отделно на това когато колата работи нещо постоянно трака и като натисна съединителя и млъква.Според мен е първичният вал но нека някой по-компетентен(Боби 33 и др.) да се изкажат.Имам добри скорости от 33 16v,но няма да имам вече 4x4 а това и беше и без това единственото достойнство на тая кола.

    Благодаря ви предварително.

    Това ми е мнение N1000

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by svilenalpanev View Post
    Кое точно е глупост? И кое е смело? Ако нямш адекватен отговор запази го единствено за теб.
    Колега,явно не ме познаваш и за това реагираш така!Когато казах "глупости"имах в предвид ,че си казал нещо необичайно и за това,ако прочетеш внимателно поста ми и отсееш зърното от плявата,ще разбереш,че не съм казал нищо от лоши чувства.Напротив!Това,че си сменил само диференциала,а са спряли да ти хъркат скоростите е точно тая "глупост",която чоплим!Търсим ,дори и нелогичното.Няма логика да смениш диференциала,а да се оправят скоростите.Явно е станало и нещо друго и точно там е една от причините да не щат да ни работят както се иска скоростните ни кутии.За това,вместо да се правиме на ощипани,помисли какво още си правил.Там някъде е истината!
    Поздрави!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28

    Default

    И при мен хъркат втората и първата но вече си знам от 3 към втора два пъти съединител с междинна газ и всичко влиза като у тях си ... много хърка втората ако я сменя рязко като ускорявам
    И един въпрос към Боби 33 я кажи на всички ли 33 текат скоростите и имали лек да се оправи с побългаряване нещо

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    И при мен хъркат втората и първата но вече си знам от 3 към втора два пъти съединител с междинна газ и всичко влиза като у тях си ... много хърка втората ако я сменя рязко като ускорявам
    И един въпрос към Боби 33 я кажи на всички ли 33 текат скоростите и имали лек да се оправи с побългаряване нещо
    Ами аз като ги правя, после не текат
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Да вметна едно въпросче, че нещо не намирам отговор с търсачката, а тази тема ми се струва подходяща. Виждам че се е обсъждало главно хъркането на скоростите, но моя въпрос е малко по-различен.
    Имат ли самоблокиращ диференциал 33-ките и ако да, кои модели по-точно?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •