Results 1 to 12 of 12

Thread: автопилот при 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    варна
    Posts
    8

    Default автопилот при 147

    Здравейте колеги,

    Бих искал да попитам откъде се вкл. автопилота при изпълнението с навигация. Благодаря предварително

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by urmi View Post
    Здравейте колеги,

    Бих искал да попитам откъде се вкл. автопилота при изпълнението с навигация. Благодаря предварително
    Може и да нямаш.
    Навигацията няма нищо общо с автопилота
    Ако ти се намира още един лост от ляво, под този за мигачите, значи цъкваш вътрешния плъзгач.
    Ако нямаш подобен лост, наслаждавай се на навигацията

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Както каза колегата,акоимаш лост под мигачите вътрешния плъзгач има ОН и ОФ.Когато включиш на ОН си в режим стендбай и при дадена скорост (над 60км) примерно пътуваш с 100км/ч завърташ втория плъзгач на които има + и - в позиция + ,при това положение е активиран круизконтрола и поддържа зададената скорост. При допир на спирачка или съединител круизконтрола минава в стендбаи,зада възтановиж зададената скорост натискаш бутона в началото на лоста. При вече зададена скорост искаш да увеличиш скороста с 5 - 10км завърташ и задържаш плъзгача с + до достигане на исканата скорост,да намалиш става с -
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    варна
    Posts
    8

    Default

    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ

  5. #5

    Default

    Здравейте колеги, виждам че тази тема е на вече 3 години, надявам се да я погледнете. Имам проблем с автопилота, имам подобен лост, но не реагира под никаква команда. Къде може да бъде проблема?

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by AR28 View Post
    Здравейте колеги, виждам че тази тема е на вече 3 години, надявам се да я погледнете. Имам проблем с автопилота, имам подобен лост, но не реагира под никаква команда. Къде може да бъде проблема?
    Като за начало може да я закачиш на диагностика, защото е голяма вероятността да се окаже машинката на педала на спирачката или съединителя. Обикновено сдава багажа тази на спирачката, но винаги има изключение ... трябва да се види с РС, за да не откриеш проблема на принципа "опит - грешка" ...

    btw ... прочети пост #3 на Вовата дали изпълняваш всичко както е описано, за да стигнеш до извода, че не работи

  7. #7

    Default

    Провери ли бушоните?
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  8. #8

    Default

    Не съм проверявал бушоните, днеска ще сваля кората да погледна дали всичко е сложено. Иначе прочетох по горния пост, и съм го правил точно както е описано. То не подава дори някакъв сигнал че е пуснал Cruise Control или нещо подобно. Ще погледна бушоните и ако няма проблем там, ще опитам това с диагностиката

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Само едно уточнение - това е темпомат. Автопилот - далеч сме от тази екстра.
    За да реагира трябва да включиш на ON, да ти светне едно зелено кръгче, а за да ускориш трябва да задържаш врътката в положение + докато стигнеш желаната скорост
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #10

    Default

    Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by AR28 View Post
    Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON
    Разликата сам ще си обясниш къде е.
    Колкото до това, че не ти свети лампата - ами имаш проблем и ако не можеш сам -> на специалист
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by AR28 View Post
    Колега а къде е разликата? И само да уточня на мен дори не ми светва лампичка като я сложа на ON
    Post #6 ... прочете ли го?
    Автопилот е функция, която управлява вместо човек ... в колите е темпомат (май идва от немски), на англ. език е Cruise control, което значи "поддържане на определена скорост" ... но все пак в БГ е известен като "автопилот" и позволено е да се казва така, щом на релсите на покрива казват "Рейлинг", а на въздушното окачване "Нивомат" ... както и всички турбо-дизели (common-rail) са TDI

    Виж някои от постовете, провери някои детайли и после кажи какво е положението ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •