Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с теч на антифриз

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Проблем с теч на антифриз

    Здравейте ,колеги както винаги по закона на Мърфи всички проблеми стават зимата така и при мен се появи лек теч,който се вижда,е идва от главата.Значи да кажа гарнитурата е сменяванa преди 2,3 години,но до колкото знам след смяна трябва да се ходи за притягане ,но майстора тогава ми каза,че нямало нужда и ето сега се появи,най-странното е че тече само като е студена като загрее спира теча.Та искам да попитам някой може ли да ми даде схема на затягане на болтовете и сила ?Искам да опитам с този вариант и се се силно да се надявам да не се наложи вторият вариант,който ще не разори .
    Благодаря предварително колеги,
    Поздрави и всели празници

  2. #2
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Здравейте ,колеги както винаги по закона на Мърфи всички проблеми стават зимата така и при мен се появи лек теч,който се вижда,е идва от главата.Значи да кажа гарнитурата е сменяванa преди 2,3 години,но до колкото знам след смяна трябва да се ходи за притягане ,но майстора тогава ми каза,че нямало нужда и ето сега се появи,най-странното е че тече само като е студена като загрее спира теча.Та искам да попитам някой може ли да ми даде схема на затягане на болтовете и сила ?Искам да опитам с този вариант и се се силно да се надявам да не се наложи вторият вариант,който ще не разори .
    Благодаря предварително колеги,
    Поздрави и всели празници
    Колега не знам колко ще ти свърши работа, но това е за 8-клапанов мотор на 155-ца. Би трябвало да е същото и за 164-ката:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Glawa.jpg  

  3. #3
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Благодаря за отзива

  4. #4
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    ако мотора е 8клапанов туин спарк 106кв, няма значение че е на 155 едни и същи са..дано да спре с притягане,преди време бях направил воден удар,след ремонта казаха че тази глава се притяга по схемата и повече не се пипа...след време обаче,се оказа че единия от болтовете е разхлабен,така че не знам какво да мисля вече!!!!

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Между другото в Аутодата има 2 схеми - едната като показаната тук. Другата, за мотор номер след еди колко си - само 2 кила и 2 пъти по 100 градуса. И няма допълнително притягане.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •