Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: съвет за избор на 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    варна
    Posts
    8

    Default съвет за избор на 147

    Здравейте колеги,

    Имам нужда от съвет. Пред дилема съм за покупка на 147 между два екземпляра. Двете за дизелови и са 2003 година, обаче едната е с навигация,климатик и без автопилот, а другата е е без навигация, но с автопилот и с климатроник. Цените са приблизително еднакви. Благодаря предварително

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    втората
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    КОлега вземи това, което повече ти харесва, аз лично предпочитам навигацийката, защото е адската шукарийка, особено за кола от тоя клас, но ако не държиш на тия глезотийки, автопилота също не е за изпускане.
    Лично мое мнение и не ангажирам никой с него е, за тая с навигацията, щот автопилота определено няма да го ползваш толко често!!! Не че навигацията ще я ползваш, ама можеш да си сложиш едно ДВД и става много готино!!!
    Last edited by fein86; 02-03-2009 at 00:38.

  4. #4

    Default

    Да не отварям друга тема. Колко трудно се сваля тази навигация. Има няколко такива в ибей и ми се иска да си туря една на колата. Но ме е страх, че в БГ ще си я приватизират барзо
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Щом са на сходна цена - майстор с теб и вземай по-читавата...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Да не отварям друга тема. Колко трудно се сваля тази навигация. Има няколко такива в ибей и ми се иска да си туря една на колата. Но ме е страх, че в БГ ще си я приватизират барзо
    Би трябвало да си намериш и целия панел отпред, ако не я дават с такава и самата смяна е лесна, обаче за да не ти я приватизират бързичко както каза, веднага отиваш при застрахователите и се дописва анексче към каското, за което аз лично като правих подобна интервенция дадох 50лв. за допълнителния анекс(зависи на колко ще е оценката на Навигацията) и после си караш спокойно!!!

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    КОлега вземи това, което повече ти харесва, аз лично предпочитам навигацийката, защото е адската шукарийка, особено за кола от тоя клас, но ако не държиш на тия глезотийки, автопилота също не е за изпускане.
    Лично мое мнение и не ангажирам никой с него е, за тая с навигацията, щот автопилота определено няма да го ползваш толко често!!! Не че навигацията ще я ползваш, ама можеш да си сложиш едно ДВД и става много готино!!!
    И какво правиш с тази навигация в БГ? Нищо!
    Автопилотът е адски удобен извън града, особено на магистрала.
    Климатикът, сравнен с климатроника, е като кон с кокошка Няма по-удобно нещо от автоматиката! Карал съм с климатик и искам да ти кажа, че ставах като стюард - ту намалям, ту увеличавам. Редовно си ходех схванат или сополив лятото. С климатроник няма подобно нещо

    Към колегата - както казаха по-горе, взимаш майстор и купуваш по-читавата

  8. #8
    Kostadin`
    Guest

    Default

    и аз мисля,че втората е по-добрият избор

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Навигация няма смисъл в БГ...Климатроника е страшна работа! И аз преди карах кола с климатик...нищо общо със сегашната...Автопилота е хубава екстра, ако пътуваш често на дълъг път......Аз лично не я ползвам, защото карам предимно в града...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Определено втората. За едната навигация не си струва. Климатроникът и автопилотът са по-добрият избор за БГ.
    Но нас много, много не ни слушай..Вземи това, което ти е присърце..Важното е да е Алфа

  11. #11
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И какво правиш с тази навигация в БГ? Нищо!
    Автопилотът е адски удобен извън града, особено на магистрала.
    Климатикът, сравнен с климатроника, е като кон с кокошка Няма по-удобно нещо от автоматиката! Карал съм с климатик и искам да ти кажа, че ставах като стюард - ту намалям, ту увеличавам. Редовно си ходех схванат или сополив лятото. С климатроник няма подобно нещо

    Към колегата - както казаха по-горе, взимаш майстор и купуваш по-читавата
    Добре де, айде прочети ми пак поста и стига ме критикувал , на мен навгацийката ми харесва не защото е навигация(карал съм доста коли с навигация, ама не съм ползвал по предназначение никоя), а защото има адски удобен(поне за мен) дисплей, който управлява и аудиото, а можеш и тунер и ДВД да си сложиш, а мен примерно това повече ме кефи отколкото да си убия кефа от карането с автопилота(губи се чувството че държиш колата в ръцете си), а пък чак такова глезене с разликата от климатик до климатроник на мен пак не ми е проблем. И за да не ме наплюеш отново, пак казвам, че това си е мое мнение и че колегата трябва да си избере по читавото или ако са еднакво добри - то това което повече му харесва!!!

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    а мен примерно това повече ме кефи отколкото да си убия кефа от карането с автопилота(губи се чувството че държиш колата в ръцете си)
    Колега това изобщо не е вярно, а и идеята на това е да ти поддържа скоростта на магистрала или междуградски. Но изобщо не си губиш чувството че държиш колата в ръцете си. Всичко си се усеща.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  13. #13
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by vsd View Post
    Колега това изобщо не е вярно, а и идеята на това е да ти поддържа скоростта на магистрала или междуградски. Но изобщо не си губиш чувството че държиш колата в ръцете си. Всичко си се усеща.
    Всеки си има различно усещане докато кара колега, достатъчно много пъти съм карал с автопилот, за да преценя за себе си, че нямам това удоволствие, а да не говорим, че всеки път на автопилот ми се доспива от мудността, че не си контролирам скоростта сам, още повече че за мен тоя автопилот на коли под 300 коня не би следвало да се слага, защото нямат достатъчно мощност и разхода литва в небесата, особено в някой баир като Витиня примерно!!! На всеки си му харесват различни неща, на мен не ми харесва, а на вас ви харесва, това не значи примерно че аз съм смотаняк, който нищо не разбира, въпрос на избор си е!!!

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Всеки си има различно усещане докато кара колега, достатъчно много пъти съм карал с автопилот, за да преценя за себе си, че нямам това удоволствие, а да не говорим, че всеки път на автопилот ми се доспива от мудността, че не си контролирам скоростта сам, още повече че за мен тоя автопилот на коли под 300 коня не би следвало да се слага, защото нямат достатъчно мощност и разхода литва в небесата, особено в някой баир като Витиня примерно!!! На всеки си му харесват различни неща, на мен не ми харесва, а на вас ви харесва, това не значи примерно че аз съм смотаняк, който нищо не разбира, въпрос на избор си е!!!
    Уважавам твоето мнение за навигационния дисплей, но не мога да се съглася, че автопилотът е за коли над 300 к.с.
    Ако караш с 60 км/ч, на последна предавка и започнеш да изкачваш Витиня с кола 500 к.с., няма да има разход, защото явно ще загасне
    Ако караш средно х 5-6000км/месечно, ще си промениш мнението за подобни екстри
    На теб ти се приспива, защото ти се спало, а не защото имаш автоматика в подаването на гас Автопилотът не е екстра, която завива, спира на МакДоналдс и т.н.
    Колкото до климатроника, достатъчно е показателно, че не си караш колата дълго време и още си млад, за да усещаш някои неща
    Ако не си чувал приказката "Един мъж започва да усеща, че има и други органи освен половия, след 30 години", сега вече я знаеш Не ме разбирай погрешно, че сме стари или нещо друго, но определено има значение

    Колкото до колата на колегата - да прав си! Да взима тази, която е читава, дори да няма много екстри, защото после навигация, климатроник или автопилот, няма да му бъдат необходими, ако колата е в бокса

  15. #15
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ооооо и аз свъм твърдо ЗА климатроника и автопилота...ЕСТЕСТВЕНО ако и двете коли са еднакво читави... А автопилота си ебати шукарията.... Буташ си го на 140км на магистралата и си перкаш...Не се притесняваш че ще караш под или над ограниченията...После си го слагаш на 110км и пак си перкаш, а не ту подаваш ту отнемаш газ...Държиш си крака неподвижен и т.н... Като направи човек София-Варна за един ден разбира какъв е кефа от автопилота Тааа всеки с вкуса и мнението си
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •