Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: Вижте какво се опитвам да купя

  1. #46
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    dellltata е абсолютно прав и се надявам скоро повече хора да го разберат.

    Да си купиш Жулиета на 500 лева е само началото

    Ако въпросната кола не се нуждае от кърпене на врати, капаци, носещи елементи и няма ръжда около стъклата значи си заслужава.

    То е ясно, че като няма човек пари това "заслужава си" звучи малко грубо, но...

    На много хора им се струват грозни тези автомобили и в момента ме мислят за ненормален, че въобще я коментирам тая "ръбеста грозотия", но ако се заровят в историята и попрочетат из чуждите форуми ще разберат що за автомобили са старите Алфи.

    Ако пък недай си Боже някой ги повози или покарат такова чудо какво става знаят всички от този раздел
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #47
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Ако пък недай си Боже някой ги повози или покарат такова чудо какво става знаят всички от този раздел
    Като отвори темата Митак, кажи дали ще направиш няколко кръгчета на 23ти с твоята и ако да, дали ще ни повозиш и нас.
    Ние ще върнем жеста

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  3. #48
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Като говорим за истински алфи да ви напомня и аз какво бижу продава един колега от форума....че и цената е много добра, че и още коментар може....само за да попадне на истинския човек...

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60038
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #49
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    Като отвори темата Митак, кажи дали ще направиш няколко кръгчета на 23ти с твоята и ако да, дали ще ни повозиш и нас.
    Ние ще върнем жеста

    Понеже Венци така и така ще чисти, да си кажа.

    Алфеттата не ми е за писта.
    И на мен ми пука за бетона.
    Сами видяхте какви хора карат класически Алфи на пистата в Серес

    Плюс това, не мисля да се уча да карам точно с тази кола

    П.П. Отделно, че и нашата публика не е узряла за тези неща.
    От миналият тракдей се прибрах с 10см. драскотина по средата на предният капак, благодарности на алфаджията дето го драсна.

    Нищо де, тая година колата ще е още по-близо до перфектното и отново ще е на площадката, живи и здрави.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #50

    Default

    Какво да ти кажа, колега. Намерил си явно скътан екземпляр, поне на снимки изглежда права и има линия. Странна форма има Жулиета, сама за себе си. Интересна е, особено с всичките тези луксове вътре и вън, имайки на предвид за кои години става въпрос. Моят скромен опит с перфектни автомобили от първи собственици на малко километри и добро общо състояние, обаче са ме научили на 4 неща:

    - никога, никога няма стара кола в такова състояние, което да си заслужава, от музея да я купиш - ще лежиш под нея, докато стане. Хубави са, когато са били чисто нови.

    - външният вид лъже, особено, когато видиш колата потънала в прах и особено гараж - влага, кофти ламарини, тръгнали под иначе дебелия грунд ;

    - лъжат и собствениците на такива автомобили, често надценявайки ги като стойност и считайки, че от малко каране колата е добре запазена. Ама, глупости, точно обратното се получава за съжаление. Е, за всеки влак има пътници ;

    - винаги в една покупко-продажба има прецакване, но прецаканата страна е само една, въпрос на късмет ;

    Щом ти е на сърце, това обяснява всичко и обезсмисля останалото. Би било добре, ако поизмият колата и те пуснат на обстоен оглед. Инсталация, окачване, трансмисия и мотор се правят безкористно. Тенекията, особено на автомобил с интригуващ дизайн и такъв подчертан силует - грозно личи и най-малката некадърност.

    Не знам за какво я искаш Жулиетата. Карал съм разни Фиати със задно и такива мотори, както 1-2 що-годни Жулиети. За каране стават, въпреки, че за мен е неудобна шофьорската позиция, но това е лично мнение. Возят много хубаво, с двулитровата двувалка и навървяват чудесно, вероятно идилията се изпълва от разните екстри там. Вълнуваща кола е, по-скоро разнообразна със всичките тези лампички, бутончета, уредчета и разчупен интериор. Само че, припряно им си трябва гараж, за да се съхранят в добър вид. Тази, която си видял в гаража, ако я оставиш 2 зими вън, вече няма да е същата кола.

  6. #51
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Wink

    Quote Originally Posted by Тодор Живков View Post
    Какво да ти кажа, колега. Намерил си явно скътан екземпляр, поне на снимки изглежда права и има линия. Странна форма има Жулиета, сама за себе си. Интересна е, особено с всичките тези луксове вътре и вън, имайки на предвид за кои години става въпрос. Моят скромен опит с перфектни автомобили от първи собственици на малко километри и добро общо състояние, обаче са ме научили на 4 неща:

    - никога, никога няма стара кола в такова състояние, което да си заслужава, от музея да я купиш - ще лежиш под нея, докато стане. Хубави са, когато са били чисто нови.

    - външният вид лъже, особено, когато видиш колата потънала в прах и особено гараж - влага, кофти ламарини, тръгнали под иначе дебелия грунд ;

    - лъжат и собствениците на такива автомобили, често надценявайки ги като стойност и считайки, че от малко каране колата е добре запазена. Ама, глупости, точно обратното се получава за съжаление. Е, за всеки влак има пътници ;

    - винаги в една покупко-продажба има прецакване, но прецаканата страна е само една, въпрос на късмет ;

    Щом ти е на сърце, това обяснява всичко и обезсмисля останалото. Би било добре, ако поизмият колата и те пуснат на обстоен оглед. Инсталация, окачване, трансмисия и мотор се правят безкористно. Тенекията, особено на автомобил с интригуващ дизайн и такъв подчертан силует - грозно личи и най-малката некадърност.

    Не знам за какво я искаш Жулиетата. Карал съм разни Фиати със задно и такива мотори, както 1-2 що-годни Жулиети. За каране стават, въпреки, че за мен е неудобна шофьорската позиция, но това е лично мнение. Возят много хубаво, с двулитровата двувалка и навървяват чудесно, вероятно идилията се изпълва от разните екстри там. Вълнуваща кола е, по-скоро разнообразна със всичките тези лампички, бутончета, уредчета и разчупен интериор. Само че, припряно им си трябва гараж, за да се съхранят в добър вид. Тази, която си видял в гаража, ако я оставиш 2 зими вън, вече няма да е същата кола.
    Тук бих проявил абсолютно единодушие!
    Просто няма, какво повече от това да се добави! Тук истината, извира от всеки един ред и абзац!
    Но нека не забравяме, че всеки един фен, си има своето лично и индивидуално виждане, спрямо модела...!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default

    Здравейте колеги,
    Благодаря на всички за мненията. Съгласен съм с вас, че покупката на такава стара кола е само началото на едно продължително възстановяване и стягане.
    Предвид че темата я пуснах преди две години доста неща се промениха при мен от тогава. Купих друг автомобил, под който лежа вече година и половина и за сега нямам интерес към Жулиетата. Скоро не съм ходил в селото, за да видя дали все още е там. Надявам се не са я продали.
    Предвид колко паднаха цените на колите няма да е проблем вероятно да се размени за някоя 146 ца или нещо подобно.
    Ако някой има интерес да ми пише ЛС и ще му кажа къде може да я потърси.
    Поздрави

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •